Polecane posty

pawelol111    1337

Lało... żarem z nieba :P Suszy ciąg dalszy.... burze zapowiadane od tygodnia - do tej pory 0 opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Topiłem się w marcu, kwietniu, pola ryłem narzekałem na deszcz. Przyszło 10 dni w maju po 25-29 stopni i modlitwa o wodę.

Spadło 15mm w maju 40mm.

Na słabych mocno nawożonych polach już pszenżyto bielało, a co narzekać jak niektórzy piszą że mieli w maju 6mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Opolskie pow. oleski nawet spoko nalało :) ogólnie w tym roku są bardzo dobre warunku dla zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Dzisiaj znowu gorąco i mocny wiatr jak to na pustyni... 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

No może by było trochę wcześnie ale gdybym skosił łąki na siano po 20 maja to spokojnie siano bym zrobił ,teraz nadal susza ,jednak coś tam ostatnimi dniami pokropiło i prognozy cały czas chmury deszcz WLKP ,jadąc dzisiaj widziałem u jednego że miał siano na wałkach ale nie zdążył zwinąć  i już  wygląda jak słoma , teraz swieci słonce ale o koszeniu nie ma mowy po prognozach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Wieje i praży. Do 30 C dzisiaj zapowiadają. Te deszcze dla kuj-pom na wtorek- środa chyba się rozmyją i nic z tego nie będzie.....


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Pszenica z dnia na dzień siada w oczach ;/ Już połowę pola jest "białe", na zgórkach to już całkiem. Owies na piachu w połowie suchy. Jak nie popada w ciągu 2-3 dni będzie dużo gorzej niż rok temu.

Dzisiaj 29 stopni i wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Ogólnie jeszcze zboża się trzymają są ładne zielone oprócz tych na piaskach bo pszenzyta i żyta usychają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19
Napisano (edytowany)

Znowu pada ale tylko na prognozach, a tak to 25 stopni i wiatr dosyć mocny, jare usychają w oczach na pole już nie chodzę bo szl*g mnie trafia... 

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

U nas leje od kilku godz woda juz stoi w ziemniakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

wracałem wczoraj z austri przez czechy ,zboza wygladaja tam niesamowicie czesc pszenic juz lezy widac ze tam wilgoci nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

Jak w następnym roku będzie susza 3 rok to robie plantacje kaktusów.Dzisiaj oczywiście nic na jutro coś niby przelotnie ale i tak najwyżej nakropi z 10 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
Napisano (edytowany)

w końcu po całym miesiącu posuchy i tylko 3mm deszczu w maju(dokładnie 3 maja ostatni deszcz) spadło powyżej 12 l/m2. ktoś się w końcu zlitował na górze

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

4.5 l luneło w 5 minut, a bokiem chyba grad szedł bo huk był jak diabli, albo taki deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

U nas leje od kilku godz woda juz stoi w ziemniakach

 

a u nas przyszła burza i padało 5 minut lekkiego deszczyku, a mogę mieć do ciebie góra 30 km , co za czasy w  tym samym rejonie,  jednym pada kilka godzin a innym tylko pokropi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

Gmina Witonia i Daszyna susza jak diabli buraki siadają pszenica usycha w prognozach cały czas burze i leje na okrągło a jak się wyjdzie na podwórze to człowiek mokry jak sam się spoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

NARESZCIE PADA!!!

Uniejów dostał 20l a u nas niecale 10l.Moze nie dużo ale podratuje troche sytuacje na polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj