Polecane posty

Milosz27    177

Z tymi pogodami to już tak jest niby coś przewidują ale i tak nie pada. Jedyny trafna prognoza to jak w kościach łupie to będzie padać :P Coś tam niby widać jakieś opady od piątku ale to i tak co kilka godzin się zmienia i odchodzi. Dzisiaj znowu pali aktualnie 23st w cieniu.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

I od samego rana upał...
Zapowiadali gorszy rok i chyba się sprawdzi..


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Szlak człowieka trafia po ich prognozach internecie i telewizji ,w internecie nic nie wiedzą na jeden dzień, zmieniają co godzinę na inną prognozę ,telewizja też szaleje cały czas pokazują deszcze a od kilku dni tylko słonce spokojnie siano by zrobił człowiek ,kosić na siano chciałbym koniec maja ale jest ktoś w tym kraju kto potrafiłby przewidzieć prognozę na kilka dni ,ojciec mówi że za komuny był w telewizji gość Wicherek co miał namalowaną mapę i strzałkę w ręku i bez satelitów komputerów prognozy były trafione i bez super maszyn siano robili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

zachód polski wiszą ciemne chmury , ale to co pada to ciężko nazwać mżawką . masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

na jutro zapowiadają deszcz oby się sprawdziło

 

.....oo widać kolega wierzy w duchy, he he......za kilka dni moje uprawy znikną z pola .....nie będzie żniw w tym roku !!!

 


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welwos29    14

Małopolska okolice Wieliczki/ Niepołomic, w tej chili wiszą czarne chmury i grzmi, będzie deszcz?? Którzy to wie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub512    0

Łódzkie, 5-6 klasa ziemi, jeszcze ze 2-3 dni takiej pogody i po zbożach jarych, stoją od 3 tygodni w miejscu zatrzymały się jakoś przed strzeleniem w źdźbło i zaczynają już tracić kolor,  zboża ozime wcale nie lepiej, trzymają się tylko na kawałkach nawożonych obornikiem a reszta powoli wyrzuca kłosy i traci kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panie za komuny to pogoda była bardziej stabilna. Bywały susze, ale przychodził deszcz i wszystko odżywało. Teraz pogoda zmienia się z dnia na dzień. Jednego dnia grzeje a na drugi dzień już zimno, pochmurno i czasem pada. Ojciec ciągle nie może zrozumieć co dzieje się z tą przyrodą. Kiedyś tyle nawozu nie sypał i trawy rosły, I, II pokos był zawsze a teraz nędza. 3 rok siewnej łąki i 2 bele z 70 ar.
Nieraz powtarza jak ta komuna pierd..... to o pogoda zaczęła się psuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

do tej pory największe susze były w latach 90


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Łódzkie, 5-6 klasa ziemi, jeszcze ze 2-3 dni takiej pogody i po zbożach jarych, stoją od 3 tygodni w miejscu zatrzymały się jakoś przed strzeleniem w źdźbło i zaczynają już tracić kolor,  zboża ozime wcale nie lepiej, trzymają się tylko na kawałkach nawożonych obornikiem a reszta powoli wyrzuca kłosy i traci kolor.

 i niestety zanosi się na to że nie popada;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pół godziny temu z nikąd 2 minuty porządnej mżawki i przed chwilą powtórka. Ciekawe czy na dłużej coś przygna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68
Napisano (edytowany)

Łódzkie, 5-6 klasa ziemi, jeszcze ze 2-3 dni takiej pogody i po zbożach jarych, stoją od 3 tygodni w miejscu zatrzymały się jakoś przed strzeleniem w źdźbło i zaczynają już tracić kolor,  zboża ozime wcale nie lepiej, trzymają się tylko na kawałkach nawożonych obornikiem a reszta powoli wyrzuca kłosy i traci kolor.

 

U mnie na najgorszych placach, piachach to zboże nie wypali się raz na 15lat.

U mnie gdzie po tej ostatniej burzy pospływało to owies lada dzień będzie się kłosił.

Pszenżyta już wykłoszone, ostroga kłos już pęka miejscami bo nie równa po zimie, jęczmień ,pszenżyto jare kilka dni i kłosy będą wychodzić jak popadałoby, potrzebny deszcz...chociaż 15l.

Upał i wiatrzysko niesamowite wczoraj.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

dzisiaj po 5 dniach bez deszczu, padało dosyć obficie przez pół godziny ok 10l/m2 akurat pod zboża jare i soje...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Aktualnie leje gruby deszcz, bardzo gwałtowny, pole przy domu z koprem stoi prawie całe w wodzie, ledwo widać koperek, woda płynie strumieniami po drodze, podwórko to jezioro.. pow. Kłobucki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Daj zdjęcia - chociaż na nich deszcz zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

U mnie tez wczoraj lalo z 20 minut dość intensywnie spadlo ok 15 litrów a po ziemi prawie sladu nie ma. Tyle tylko, ze nie ma tych upalow i tak nie wysusza sie dalej ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

dzisiaj ladnie popadalo- od 18 do 19 piekna ulewa od krakowa, potem zakrecilo na chwile od wadowic, a przed 21 wrocilo od oswiecimia. chwila gradu ale drobnego, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anomalii pogodowych to nie ma - są tylko prognozy pogody (nie znormatyzowane).

 

To YouTube -> Anna Jurksztowicz, Stan pogody.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Panie za komuny to pogoda była bardziej stabilna. Bywały susze, ale przychodził deszcz i wszystko odżywało. Teraz pogoda zmienia się z dnia na dzień. Jednego dnia grzeje a na drugi dzień już zimno, pochmurno i czasem pada. Ojciec ciągle nie może zrozumieć co dzieje się z tą przyrodą. Kiedyś tyle nawozu nie sypał i trawy rosły, I, II pokos był zawsze a teraz nędza. 3 rok siewnej łąki i 2 bele z 70 ar. 

Nieraz powtarza jak ta komuna pierd..... to o pogoda zaczęła się psuć. 

kiedyś trawy rosły bo pierwszy pokos był cięty połowa lub koniec czerwca i trawa zdążyła się wykłosić i rozsypać nie tak jak teraz że ledwo co wystrzeli i już jest cięta, to nie dziwne że potem ginie i jej nie ma, wracając do tematu, susza jeszcze gorsza jak w tamtym roku, dziś 5 minut lekkiego deszczu i po wszystkim, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Jak tam kolego Thug padało coś ostatnio w DOL ?

Dziś rozsiewałem nawóz znajomej 4 kilometry odemnie i jak zjeżdżałem do domu zaczęło tak lać.. :D Deszcz przywiozłem na rozsiewaczu  tzn jego krople.. Myśle przyjdzie do mnie a tu do tej chwili ani kropli :(

Szanse są jakieś na deszcz bo niebo bardzo mocno zachmurzone :D


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

nic ani dol ani dwr od wsch zero deszczu

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj