Polecane posty

Milosz27    177

Kret to może w ogrodzie ryć nic więcej nie zdziała. Opadów w żadnej prognozie dla mojej miejscowości niema na przyszły tydzień tylko gorąco i wiatr. Jak żyć jak od 1maja niespełna 20l spadło i to w kroplach bo normalnie nie padało... W jeziorze jest 75cm wody mniej niż w lipcu 2015, a wtedy myślałem że jest bardzo mało, do normalnego stanu brakuje ok 120cm. Zawsze o tej porze łąka w połowie była podmokła a teraz... 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

cały deszcz pewnie za Bugiem u rolnika patrioty . u mnie też już sucho .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177
Napisano (edytowany)

Natomiast w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja pogodowa była jak dotychczas najlepsza, wyłączywszy uprawy rzepaku ozimego oraz pszenżyta ozimego, dla których warunki pogodowe należy ocenić jako przeciętneŚmiać się czy płakać???

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

to wy skąd macie pochwalić się linkiem proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Siedzą takie ludziska za biurkiem i piszą co popadnie.Niech przyjadą na pola i zobaczą co się dzieje.Śmiech :D :D :D......

 

łódzkie susza na całego,jak zaraz nie popada tragedia.na łąkach torfowych co zawsze było mokro teraz sucho,trawa usycha.

 


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Jest gorzej niż w tamtym roku, oziminy zmarznięte przesiane, ale to jare to chyba uschnie, jak narazie od poczatku kwietnia dwa razy byl opad wiec jest super. Nie bedzie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

wy tam w toruniu i okolicach macie slabego szamana i temu deszcz nie pada, nasz krakowski jest duzo lepszy -szkoda ze niedlugo idzie na emeryture i moze byc problem. :D

 

widocznej suszy na razie nie ma, choc tak bardzo rozowo tez nie jest, co pare dni jakies opady, ja gdy mam do wyboru susze lub powodz to zdecydowanie wybieram susze-na madach wislanych to zawsze cos urosnie...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Godzinę temu widziałem, że na południowy wschód ode mnie się chmurzyło. U kogoś pada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jest   nadzieja  że  w czwartek  popada   bo przeważnie  w Boże  Ciało  Padało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A  w tym roku  pada  tak   ,,jak ksiądz  kropidłem''  to może i tak popada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

i gdzie ten deszcz?
4nocka przy deszczowni zarwana .... sraczka po calosci
Łòdzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15367

cały deszcz pewnie za Bugiem u rolnika patrioty . u mnie też już sucho .

Panie nie pada już kilka dni, za to 3cia ciepła noc, zboża ruszyły w 2 dni że tak jak bym tydzień przespał i wyszedł zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

zgłaszam również posuchę na naszym terenie ,niestety były deszcze od początku roku przeszło 200 mm na metr ale zeszłoroczna susza daje się we znaki poziom wód przy kilkunastodniowym braku deszczu spadł błyskawicznie  pszenica na pagorkach już schnie

 

Bardzo chciałbym te Twoje 200mm, u mnie "aż" 47( dane z meteo w stacji oceny odmian). Rok 2014 suma opadów 470 przy średniej z 50 lat ok.510. Rok 2015 suma opadów 370.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panie nie pada już kilka dni, za to 3cia ciepła noc, zboża ruszyły w 2 dni że tak jak bym tydzień przespał i wyszedł zobaczyć.

widzisz niema sprawiedliwości, najpierw ci wygniło bo tyle wody, a teraz już początki suszy :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15367

susza to jak z miesiąc nie popada. Woda gruntowa wysoko, jeszcze w rowach stoi, a na łąkach wyciska się z pod kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Pamiętam  jeszcze  te  czasy - wyciąganie  ciągnika  na łące ,siewy  po połowie  kwietnia bo mokro, woda w stawie 1,5 m  a  teraz  w  tym stawie  łąka  i dokładnie  dziś  ciężko  było  palik  wbić.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

a u mnie jest anomalią że w rowie woda jest zawsze sąsiedzi sąsiedzi dzwonili ze im laki podtapia a teraz chyba dzwonia żeby nie wypuszczali.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Kolejny gorący wietrzny i suchy dzień. Wszystko ginie w oczach...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

u mnie anomalią pogodową jest deszcz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

u mnie nie wiem z czego ale dziś solidnie przez pół godziny padało


u mnie nie wiem z czego ale dziś solidnie przez pół godziny padało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mają wykupiony pakiet deszczu bo szło na Polskę, a przy granicy skręciło na północ i idzie wzdłuż Nysy Łużyckiej.
Myślę, że rolnik patriota wie jak to zjawisko wyjaśnić  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kolejny  upalny  dzień  się  rozpoczyna  masakra  do tego  wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie anomalią pogodową jest deszcz :)

 

lokalizacja bo u mnie niewiele nam mówi


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj