Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LeF    43

Kujawsko pomorskie, w powiecie żnińskim w maju 20 litrów, w kwietniu 30 litrów.  Dziś w nocy ni stąd ni zowąd spadły 2,0 mm. Największy opad w maju to 12,0 mm w majówkę tj. 3.05.16 r.

Aktualnie 9C, jak się ociepli to dam t2 w pszenicy. Myślę, że będzie to piątek/sobota.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Nie porownuj czarnego do bialego jechalem do gniezna chyba w listopadzie to nie moglem się nadziwic jakie oziminy w porownaniu do naszych. Z resza u nas co 10km inna styuacja kuzyn dzwonil ze qq pryskal i sie wpiepszyl a u mnie szans niema zeby sie utopic jedynie do jeziora wjechac bo w blotku sucho.

 

soltys48 u Ciebie idzie jakos idzie orac a u mnie pluga w ziemie nie wbijesz ja tylko 2x talerzowka i siane i niech sie robi co chce innego sposobu nie bylo.

mi szło bo ruskim orałem ;)

sąsiad orał/próbował renault 120 54 i pług kuhn-huard to na max 5 cm się zagłębiał-taka ładna podorywka ;)

dziś po reszcie żyta gdzie nie szedł obornik poszedł tylko gruber i siew prosa,traw praktycznie niema w zeszłym roku o tej porze już kosiłem pierwszy pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

ty narzekasz że nie masz trawy a ją się martwie jak ja wyruszyć bo wszystkiego w kiszonke nie mogę . trawa jak holera wysoka nawet na metr a gęsta jak potraw. zapowiada się przymrozek


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

sucho,sucho.............

dziś uprawa agregatem u znajomego to tumany kurzu....

nie ciekawie się zanosi jak nie popada...................


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie na łące woda stoi ,ale nie spieszy mi się z koszeniem ,bo trawa jeszcze mała .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

U mnie na łąkach nad rzeką sucho.dawno tak nie było.......


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

nic nie pada nic nie rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Umnie na łące rów wysech masakra susza jak na saharze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

A ja wczoraj w burakach ledwo przejechałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj z rana przymrozek. Pisałem, że na razie deszczu wystarczy, bo sporo padało. Wczoraj jak talerzowałem to na VI klasie suchy piasek się odkrywał. Nie pomyślałbym, że tak będzie po opadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177
Napisano (edytowany)

Sucho a deszczu ani widu ani słychu a coraz cieplej się zapowiada... 

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dzisiaj z rana przymrozek. Pisałem, że na razie deszczu wystarczy, bo sporo padało. Wczoraj jak talerzowałem to na VI klasie suchy piasek się odkrywał. Nie pomyślałbym, że tak będzie po opadach.

 

A  pomyśl  jak  sucho gdzie  mniej  popadało-  :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

W Kujawsko Pomorskim kto miał  szczęście i ostatnie burze cudem go nie ominęły niech się cieszy reszcie niestety zapowiada się że wszystko uschnie na pniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Ogólnie widać że robi się powtórka z roku ubiegłego. U mnie luty,marzec,kwiecień bardzo dobre jeżeli chodzi o opady, bo w granicach 130-150% normy dla danego miesiąca, ale w maju na początku dostałem jedną burzę która dała 26 l i dwa razy nakropiło po 2l. Mimo, że wydaje się to dużo, to już powoli widać braki wody. Zeszły rok zrobił jednak spustoszenie, którego nie da się tak szybko odrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

To racja a brak wody to z powodu tez braku sniegu.Cala zime praktycznie padal deszcz ale on splywal bo ziemia przymarznieta.Teraz jak gdzies pada to delikatnie ziemia namoknie a glebiej sucho a slonce ostro przyswieci i ani sladu po deszczu susza nadal.Tu w podkarpackim nie mozna narazie narzekac ale w ubieglym roku studnie wysychaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

to się ciesz że ci w maju spadło te 28l bo u mnie w kwietniu spadło 20l a w maju 1,5l i co my mamy powiedzieć i do tego zima była bez śniegu i z dużymi przymrozkami które załatwiły oziminy,tutaj nie zapowiada się gorszy rok niż poprzedni on już jest gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

umnie  to  samo   wszystkie   burze  dookoła  spadło  jakieś  marne  pare  kropel  które  wiatr  zaraz  wysuszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do 14 parno i duszno około 14 pojawiły się chmury zero deszczu udało mi się parę ha jęczmienia prysnąć na grzyba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

dzisiaj skończyłem zasiewy wiosenne. niestety burze które były w zeszłym tygodniu nad całą kotliną omineły moją piękną wieś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Powtórka z rozrywki póki co cały maj przekropiony kwiecień tez w miarę ogólnie zboża super szczególnie jare jak nigdy dobre plony się zapowiadają oby tak dalej. Dziś ledwo przejechałem w 2 miejscach wiec wilgoci nie brakuje a o suszy z tamtego roku można już zapomnieć wody gruntowe juz uzupełnione. Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Pierwszy piękny dzionek, bez deszczu, chmur i zimna. Sianokosy w pełni jeszcze 3 dni takiej pogody by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

dzisiaj kopałem dołek żeby posadzić sosnę, ziemia klasy 2, to na głębokości 50cm sucho, jest gorzej niż w ubiegłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj