Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

zimno co trochę coś kropi jeszcze wieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Wczoraj kropiło a jak dzisiaj siał kukurydzę to zaczynało się kurzyć... Sucho, sucho i jeszcze raz sucho....

Byłem w Kruszwicy 3-go stycznia gdy tak cisnął mróz i dzisiaj byłem ponownie i powiem że te mrozy wielkich szkód nie poczyniły (czytaj przy trasie Gniezno-Kruszwica) Wasze oziminy niczym nie odbiegają od tego co jest u mnie, mało tego praktycznie wszystkie (po trasie Legnica-Kruszwica) są pięknie zielone nie widać nie doboru wilgoci.Rzepaki też wyglądają b.dobrze, jak na tą chwilę.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Psia mać - właśnie zauważyłem że "zimna Zośka" była we wczesnych kartoflach i warzywie :huh: :wacko: :unsure: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

kukurydza  siana po życie tydzień  temu  nawet   kiełka  nie puściła  bo  ziemia popiół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Byłem w Kruszwicy 3-go stycznia gdy tak cisnął mróz i dzisiaj byłem ponownie i powiem że te mrozy wielkich szkód nie poczyniły (czytaj przy trasie Gniezno-Kruszwica) Wasze oziminy niczym nie odbiegają od tego co jest u mnie, mało tego praktycznie wszystkie (po trasie Legnica-Kruszwica) są pięknie zielone nie widać nie doboru wilgoci.Rzepaki też wyglądają b.dobrze, jak na tą chwilę.

 

Do Kruszwicy mam ok.15km. W mojej miejscowości 3/4 ozimin zostało przesianych.

A tak  z ciekawości: czy ktoś z Was dotarł do wyników szacowania wymarznięć? Bo jakoś cisza o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

U mnie 4 razy przychodzilo i 4 razy padalo.Moze nie dlugo bo po 10min ale zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie drugi dzień z przelotnymi opadami. Mimo, że potrzeby ogromne to zachłanny nie jestem i na razie może nie padać. Lepiej niech się na kujawy przeniesie.
Jest tu ktoś z okolic Łomży, Ostrołęki? Nie mieliście między 18 a 19 porządnej ulewy? Mnie tylko trochę łapało , ale południowy wschód ciemny był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

kukurydza  siana po życie tydzień  temu  nawet   kiełka  nie puściła  bo  ziemia popiół

ja wczoraj orałem i tragedia zero wilgoci!!!!po świeżej orce jak uprawiałem to kurzyło się jak diabli, niby coś tam popadało-od piątku ok 14 mm jednak nie widać tego

północna wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

No u mnie od piątku spadło około 25 litrów także troszkę podratowało ale jeszcze raz tyle mogło by śmiało dolać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177
Napisano (edytowany)

Byłem w Kruszwicy 3-go stycznia gdy tak cisnął mróz i dzisiaj byłem ponownie i powiem że te mrozy wielkich szkód nie poczyniły (czytaj przy trasie Gniezno-Kruszwica) Wasze oziminy niczym nie odbiegają od tego co jest u mnie, mało tego praktycznie wszystkie (po trasie Legnica-Kruszwica) są pięknie zielone nie widać nie doboru wilgoci.Rzepaki też wyglądają b.dobrze, jak na tą chwilę.

Nie porownuj czarnego do bialego jechalem do gniezna chyba w listopadzie to nie moglem się nadziwic jakie oziminy w porownaniu do naszych. Z resza u nas co 10km inna styuacja kuzyn dzwonil ze qq pryskal i sie wpiepszyl a u mnie szans niema zeby sie utopic jedynie do jeziora wjechac bo w blotku sucho.

 

soltys48 u Ciebie idzie jakos idzie orac a u mnie pluga w ziemie nie wbijesz ja tylko 2x talerzowka i siane i niech sie robi co chce innego sposobu nie bylo.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

w kwietniu spadło 14l w maju do tej pory 5l powiat inowrocław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Kolego ja mieszkam na trasie Radziejów -Kruszwica i powiem  ze to co piszesz nie jest prawda!!! Pszenice  w 80% przesiane ,rzepaki ci co zostawili to sa rozczarowani stanem tych upraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

No i w nocy znów przylało, fajnie na razie deszczu nie za dużo ale też trawa czeka na pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Kolego ja mieszkam na trasie Radziejów -Kruszwica i powiem  ze to co piszesz nie jest prawda!!! Pszenice  w 80% przesiane ,rzepaki ci co zostawili to sa rozczarowani stanem tych upraw.

Przejedź się na południe Polski Wasze zboża są tak samo zieloniutkie jak te w moim rejonie (piszę o tych widzianych z okna samochodu przy trasie).


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

To zrób sobie odkrywkę i sprawdź ile masz wilgoci w ziemi u siebie a ile jest u nas. To że akurat widziałeś zielone to nie znaczy że mają wystarczająco wilgoci. Niewiem dokładnie  jak tam rejonie w którym byłeś teraz ale z tego co wiem szału też niema u mnie jest tragicznie z wilgocią o zapasie wody niema co mówić...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

U mnie drugi dzień z przelotnymi opadami. Mimo, że potrzeby ogromne to zachłanny nie jestem i na razie może nie padać. Lepiej niech się na kujawy przeniesie.

Jest tu ktoś z okolic Łomży, Ostrołęki? Nie mieliście między 18 a 19 porządnej ulewy? Mnie tylko trochę łapało , ale południowy wschód ciemny był.

ja jestem z ok ostroleki. Ulewy nie bylo ale troche popadało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

W moich stronach pada i juz bloto w polu duze ze stanąć jest ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

DESZCZU -  proszę  w  imieniu   wszystkich roślin   w   okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Zapraszam do Rzeszowa po deszcz,bo dzis caly dzien przechodza dosc duze ulewne nawalnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

U mnie drugi dzień z przelotnymi opadami. Mimo, że potrzeby ogromne to zachłanny nie jestem i na razie może nie padać. Lepiej niech się na kujawy przeniesie.

Jest tu ktoś z okolic Łomży, Ostrołęki? Nie mieliście między 18 a 19 porządnej ulewy? Mnie tylko trochę łapało , ale południowy wschód ciemny był.

Ja jestem, trochę popadało ale ulewy nie było może na samej Ostrołęce mogło lać bo tam zauważyłem zawsze większe deszcze niż w okolicach co się pojedzie do miasta to tam coś skapnie a w domu nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj