Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piechu    43

Irytują mnie ludzie, którzy podniecają się tymi ubezpieczeniami, piszą, ile to zarobili na wymarznięciach, gradzie itp. Tylko nikt nie pisze, że najpierw 5 lat płaci po 200-300 zeta za ha rzepaku, a gdy wymarznie dostaną 600-1500 zeta i chodzą zadowoleni. Kpina.

Tu raczej nie chodzi o chwalenie czy podniete. Ja placilem w PZU ok 200 zl za hektar dodatkowo wykupilem udzial wlasny i dostalem odszkodowanie ok 1700 zl za hektar. I wierz mi kolego ze wolalbym nie dostac tej kasy tylko miec ya pszenice na polu. W ciagu pieciu lat mojej kariery to juz 4 razy (dwa razy w 100 procenach) likwidowalem i na pewno zarobilem na tym. Dodatkowo za susze tez wiecej wyplacali (przez hodowle niestety nie dostalem ). Moim zdaniem nalezy sie ubezpieczyc. Jare chcialem wykupic dodatkowe zagrozenia ale jak powiedzial wielkosc skladki to podziekowalem i zostalem przy przymrozkach gradzie i ogniu. Kombajn chociaz moj rowiesnik to tez ubezpieczam od spalenia. Wykupione ubezpieczenie jeden stres mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i przedwczoraj przyszło właśnie z Chełmży :) 


Gdy płacisz składki rok w rok, a rzepak wymarznie Ci raz na 4-5 lat, to i tak wychodzisz na zero. U mnie PZU liczy koło 250 zeta za hektar przy s.u. 6000. Przez te lata wpłacasz 1000-1250 zeta, a dostajesz 1500, jak jaśnie Pan likwidator uzna Ci szkodę całkowitą. Więc dziękuję bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja dostałem wczoraj 3mm. A wiec od poczatku marca do dzis 24mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po wczorajszym gradobiciu po burakach i kukurydzy nie ma śladu... w rzepaku juz po zniwach... Szkoda nakładu pracy i środków produkcji. Lepiej wziąć 6-8 ton pszenicy dzierżawy i poleżeć w domu. Powiat pilski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie wlało solidnie i dalej popaduje .Na polu zupa się zrobiła a w dołkach stoi woda .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wczoraj i przedwczoraj przyszło właśnie z Chełmży :)

Gdy płacisz składki rok w rok, a rzepak wymarznie Ci raz na 4-5 lat, to i tak wychodzisz na zero. U mnie PZU liczy koło 250 zeta za hektar przy s.u. 6000. Przez te lata wpłacasz 1000-1250 zeta, a dostajesz 1500, jak jaśnie Pan likwidator uzna Ci szkodę całkowitą. Więc dziękuję bardzo :)

Ale od gradu trzeba ubezpieczać. Wyobraźmy sobie sytuację: nawałnica, 20ha zbóż wytłuczone w fazie kłoszenia, jest to 100% gruntów ornych danego gospodarstwa. Składka wyniesie raptem ok 300zł a spać można spokojnie. 

 

Powiat siedlecki - pokropiło. Wczoraj i przedwczoraj poszło bokiem 2 ulewy. Szkoda bo sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

od kilku  dni  chodzą  burze  dookoła  dzisiaj jakimś  cudem   3mm   Dobre  i  to  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
Napisano (edytowany)

Raz na ruski rok mnie trafi, lekko grzmiało, na początku grat dość duży (30sek) potem w 40min 24l i nadal lekko pada.

Siedziałem w oknie i patrzyłem jak dziecko.... takiego deszczu dwa lata nie widziałem...

Ale ładnie dopaduje z 5l może jeszcze spadnie...

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

dziś pogoda przeszła samą siebie w centrum mojej wioski ładna ulewa i 10 litrów w 20 minut u mnie kilometr dalej 1 litr masakra i po co patrzyć na modele jak w przeciągu kilometra takie różnice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

z początkiem maja też mnie omijało raz 2km pompa, potem 14, 20 km to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Wkoncu od ponad miesiąca w okolicy Konina - Brzezińskie Holendry spadło przez nie całe 2h około 50 litrów /m2 ale jestem zadowolony...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43
Napisano (edytowany)

Koledzy piszecie, że w kujawsko-pomorskim ulewy. Ja nie dostałem nic od 2 marca, powiat Żnin.

 

Sprostowanie- od 2 maja a nie marca

Edytowano przez LeF

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
Napisano (edytowany)

NO ładnie zakręca bananem od włocławka na mnie dobre i to 31l.

Pada nadal.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

Na poniedziałek wtorek  zapowiadają  deszcze  oby  coś  dotarło

 

 

Dzisiaj Bydgoszcz  po raz  kolejny  zlana  a do mnie  marne  3mm

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Ja patrzę na mapki i może do rana jeszcze coś będzie ale to 50 litrów jest zbawienne i jeszcze padało jutro podam ile dokładnie spadło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ile ja bym dał za 50 litrów ostatni taki opad był we wrześniu 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

ostatni deszcz był u mnie 4 maja , padało całą noc i cały dzień od tamtej pory świeci słońce czasem był wiatr dość silny więc suszyło podwójnie , dziś od rana jak i cały tydzień gorąco i słonecznie ale teraz o dziwo ,,,padaaa,,,  spokojniutko ,pomalutku i tak ma ma być , zaraz pewnie przestanie ale dobre i to ,ziemi to nie przemoczy za bardzo ale  roślinki sobie pobiorą jakąś tam dawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

@up to u mnie też jakoś padało ostatnio ok.4 maja wtedy 24mm spadło a dzisiaj burza ale nie wiem ile spadło bo mi dzieci miarę przewróciły ale ziemia na 5cm przemokła ze błoto się zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
Napisano (edytowany)

hmm... ile w Izbicy Kujawskiej , Włocławku, spadło i okolicach na pewno dużo więcej niż u mnie....

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

@up to u mnie też jakoś padało ostatnio ok.4 maja wtedy 24mm spadło a dzisiaj burza ale nie wiem ile spadło bo mi dzieci miarę przewróciły ale ziemia na 5cm przemokła ze błoto się zrobiło

Ode mnie widać te chmury nad Kłodzkiem , wszyscy zazdroszczą ale pewnie i burze czasem gwałtowne przechodzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Okolice Więcborka kujawsko-pomorskie około 40 litrów w ciągu doby ,ale jaja :D :D :D wciągu 2miesięcy tyle nie spadło :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

dzisiaj jedna bokiem mnie minęła musiała być niezła pompa bo z końca chmury lało ostro u mnie a druga przeszła prze moja wioche. z kolei dwa dni temu też się zbudowała nad górami i podobno w Lądku Zdrój .
i było oberwanie chmury tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj