Polecane posty

Szymi40    1444

Przymrozki nie zrobią  takiej  szkody  co  Susza

 

A  susza i  przymrozki - na razie   mamy  jedno i drugie .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ja to mam trochę zaskórniaków na wypadek kleski nieurodzaju i się nie boję tego co będzie czy urodzaj czy nieurodzaj czy susza czy powódz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Wg deszczomierza w kwietniu spadło 50 l/m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Model GFS to jest zmienny jak kobieta rano patrzę susza ani kropli deszczu a tutaj już 20 litrów pokazuje. Oby się sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Przyroda nadrobi to co zabrała i nie będzie tak zle

Pogoda postanowiła wyrównać to co Pis obiecał wyrównanie różnicy w rozwoju między Polską A a Polską B, tylko się pomyliła i równa Polskę A do Polski B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

no to nie będzie polski a i b a polska cala AB  no i będzie nareszcie sprawiedliwie o to przecież cały czas zabiega PO a PIS tylko jej pomaga zrealizować obietnice złożone 10 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

raczek polska BB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Model GFS to jest zmienny jak kobieta rano patrzę susza ani kropli deszczu a tutaj już 20 litrów pokazuje. Oby się sprawdziło.

 

Północ kujawsko-pomorskiego nie sprawdzają się prognozy opadów deszczu.Ostatni miesiąc,przeważnie słonecznie ,zimno ,sucho.Do pełni szczęścia brakuje wyższej temperatury +2 tygodnie bez deszczu i praktycznie mamy step :wacko:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Wg deszczomierza w kwietniu spadło 50 l/m2

 

U   mnie  tyle  to z  rynny  z  dachu  nie spadło... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam zamiast na odżywki wydawać to księdzu na mszę dałem o deszcz i dziś leje jak z cebra ale niewierzącym nie polecam tej metody B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352
Napisano (edytowany)

Nosz kulfa jutro znów ma padać. Znowu nie da posiać. A już 3 tydzień w proteście przeciw deszczowi nie był w kościele i h.. dało.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Na jutro zapowiadają deszcz  ciekawe  ile  w tym  prawdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nosz kulfa jutro znów ma padać. Znowu nie da posiać. A już 3 tydzień w proteście przeciw deszczowi nie był w kościele i h.. dało.

 

Rolniki, za dużo plotkujesz przy płocie z sąsiadami. Jak wiadomo jak "chłopy" gadają to na deszcz :lol: hehehe


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Właśnie nie wiem czy siać azot na jare bo zrobiło się sucho. A po tych mrozach zboża nie wyglądają dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to u sąsiada niewerzącego za miedzą nie pada

 

Pada pada bo modlitwa pomaga wierzącym i nie wierzącym tyle że oni gdzie indziej mają rozliczenie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Na jutro zapowiadają deszcz  ciekawe  ile  w tym  prawdy 

Nas i tak nie sięgnie... jak zawsze z resztą już na środę opady przesunięte. U nas pogoda jak dopłaty w tym roku B)


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

:)

Nosz kulfa jutro znów ma padać. Znowu nie da posiać. A już 3 tydzień w proteście przeciw deszczowi nie był w kościele i h.. dało.

 

Germański ciągnik kup to pomoże u nas pełno tych złych zachodnich maszyn to susza na całego. Coś w tym jest :lol:

 

Niby ma coś spaść, oby jak najwięcej ale jak model gfs pokazuje 10 l to może z 3-4 spadną. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Dziki wschód - wyżyna zachodnio wołyńska gm Ulhówek dziś spadło 9mm wczoraj 2mm, przedwczoraj 7mm. Przerwało mi siew soi :(


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

No dzięki Bogu nie padało nic, dało posiać. Nic pogoda się nie sprawdziła bo zapowiadali deszcz od rana a kropla nie spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A nie uświadomili Cię jeszcze, że Bóg z tym jaką masz teraz pogodę nie ma nic wspólnego, prócz tego, że stworzył wszelakie uwarunkowania do tego by warunki atmosferyczne "istniały" i mogły się zmieniać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Mikokołaja też wierzycie?
Dzisiaj z rana było pochmurno, ale ok 11 zaczęło nieźle przygrzewać. Pewnie ok 22°C było. W tej chwili 18 °C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie wierzą w co sobie chcą bo mogą :) w Mikołaja też wierzą zapewne nie jeden msze zamówił o pomyślność w dobytku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj