Polecane posty

Dalibyście tego deszczu trochę.

Wszystko można ładnie zaplanować, azot rozsiany, w poniedziałek zaczynam walczyć z obornikiem . Dziś ma padać ale jakoś zebrać się nie może. Sytuacja przypomina tą sprzed roku- sucha i zimna wiosna a pada tam gdzie rok wcześniej czyli wschód PL Oby dalej nie było tak jak rok wstecz bo będzie kiepsko.

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYCIO1    3

Najgorsze jest to ze na zapas nie napada. A woda stoi w zagłębieniach i zboże już robi się żółte  to co nie zniszczył mróz teraz zniszczy deszcz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

U mnie tak samo wszędzie mokro nie da się wjechać z nawozami a tym bardziej siew jarego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Dalibyście tego deszczu trochę.

Wszystko można ładnie zaplanować, azot rozsiany, w poniedziałek zaczynam walczyć z obornikiem . Dziś ma padać ale jakoś zebrać się nie może. Sytuacja przypomina tą sprzed roku- sucha i zimna wiosna a pada tam gdzie rok wcześniej czyli wschód PL Oby dalej nie było tak jak rok wstecz bo będzie kiepsko.

Jak pogoda sprzyja to można zaplanować, a jak leje to i po planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Dziś w nocy dodatkowe 3 l a od początku roku 103 l stoimy , czekamy na słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

A jak to w kuj-pom zapowiadali u mnie deszcz a z deszczu nici i na razie nic go nie zapowiada :( na wschodzie narzekają, że za mokro a ja bym od razu się zamienił, kto po d*pie nie dostał przez susze to nie docenia... 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Dwa lata nie widziałem koleiny na polu ,susza u nas też była ,deszcze padają dopiero w tym roku i nie narzekamy co prawda mokro jest ale woda nie stoi po polach .Wyschnie to robotę się zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W marcu u mnie spało 6mm, gleba zaczyna się przesuszać. Trzeba jare siać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wczoraj zasiałem owies co pamiętam najwcześniej w moim życiu ,pogoda słoneczna gleba lekko wilgotna była ,od rana dzisiaj ostry śnieg podał z dwie godziny potem deszczyk lekki ,po śniegu nie ma śladu, jednak o siewie mieszanki kilka dni nie ma mowy mokro ,co do owsa zobaczymy w żniwa czy warto tak wcześnie bo sąsiady jeszcze nie sieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie podobnie, padał śnieg, teraz deszcz i fajnie mokro się zrobiło. W polu nic jeszcze nie zrobiłem ale myślę, że po niedzieli ruszę z azotem i jak skończę to zacznę uprawiać i siać po kolei wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Ta pogoda na górnym śląsku się nie skończy od dłuższego czasu nie ma słońca zimno i ciągle coś pada a w polu mokro .Czy ta pogoda się skończy kiedyś i wyjdzie słońce i będzie wreszcie cieplej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dalibyście tego deszczu trochę.

Wszystko można ładnie zaplanować, azot rozsiany, w poniedziałek zaczynam walczyć z obornikiem . Dziś ma padać ale jakoś zebrać się nie może. Sytuacja przypomina tą sprzed roku- sucha i zimna wiosna a pada tam gdzie rok wcześniej czyli wschód PL Oby dalej nie było tak jak rok wstecz bo będzie kiepsko.

Nie wiem jak na podłudniu ale rok temu na wschodzie Polski na podlasiu za ciekawie też nie było wiosną sucho nie było nawóz bez problemu rozsiałem ale pamietam to deszcz nie padał i nie padał wiosną w porównaniu z tym rokiem to w tamtym było sucho. 

Tydzien temu siałem wapno siarczan magnezu granulowany nawet po pooranym jeździłem z azotem się wstrzymałem miałem ruszyć jutro ale w tym tygodniu tak dopompowało wody że nie wiem czy za tydzien mi to obeschnie. Rzeki się po brzgi w ciągu 3 dni dopełniły na polach woda stoi ogólnie roboty stop. Wegetacja troche ruszyła przydałoby się rzucić jakiś azot ale nie ma tragedi bo dopiero jakies tam pierwsze listki nowe zaczynają wyskakiwać także jeszcze jest czas jak za tydzien się wjedzie z azotem to będzie jeszcze ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

w łódzkim lekka mżawka od południa do tej pory...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

A w łódzkim wymarzło czy nie ,oklice Inowrocławia prawda że wszystkie rzepaki wyleciały,a jak zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Nie pomstuj bo jeszcze nam wypomną póżniej że narzekamy na brak opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

A w łódzkim wymarzło czy nie ,oklice Inowrocławia prawda że wszystkie rzepaki wyleciały,a jak zboża

U mnie w okolicy jęczmienie poleciały,rzepak widziałem jeden kawałek przeorany pszenice straciły kolor ale jak patrzyłem po polach to się powoli odradzają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znowu pada choć na radarach nic nie widać. Klęska wilgoci.

Zastanawiam się,czy z Tobą wszystko w porządku  , jest tak duży nie dobór wód gruntowych, a Ty o klęsce wilgoci piszesz ....!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a co ty chcesz od niego u nich juz ponad 200 l spadło od początku roku to mają bardzo mokro Kujawy to nie Lubelszczyzna

u nas też mokro stany wyrównane praktycznie sprzed suszy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

U mnie  Styczeń lekko ponad normę, Luty prawie 200 % normy opadowej, Marzec zapowiada się w normie. Niby dużo pada ale wszystko wsiąka jak w piach. Nie jest sucho ale też nie jest na tyle mokro żeby nie można było rozsiać nawozu. Póki  co  jest dobrze, ale według mnie braki opadów nie zostały jeszcze nadrobione, choć niewiele brakuje. Od nowego roku spadło lekko ponad 100 mm/m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Zastanawiam się,czy z Tobą wszystko w porządku , jest tak duży nie dobór wód gruntowych, a Ty o klęsce wilgoci piszesz ....!

U ciebie może i brakuje u mnie 43 cm i woda gruntowa, ziemniaki z piwnicy wywożone do stodoły bo w wodzie były. I co chory dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Uważaj na żaby, bo jak skrzek złożą to ekolodzy łańcuchami do piwnicy się przykują, a ty jeszcze im wikt będziesz nosił :D

 

U mnie kolejny dzień z zapowiadanymi opadami, zakończony jak poprzednie opadem w formie jakby opadającej mgły. Tylko rośliny zwilżyło i nie dokończyłem rozlewać rsm-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj