Polecane posty

Tomek42    23

No dziś rano -8 pokazało , potem słoneczko wyszło ale na krótko ,zrobił się zgnity dzień , opadów zero 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

u nie rano o 7 było -5 potem przez cały dzien pogoda ładna słoneczna z małym wiaterkiem ale nadal było chłodno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie byłbym taki pewny wiosny na wschodzie. U mnie od rana pochmurno, tylko pod wieczór wyjrzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

rano u mnie -6.5 a na drugim końcu wiochy -10 i później jak tomek42 pisał. teraz jest -1.5 a przez dzień było góra plus 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

A ja nie muszę czekać na przymrozki bo tak sucho że ze swiecą takiego miejsca szukać żeby się wtopić  ;)  

Dzisiaj na zmianę trochę słońca chwilami, teraz 1 stopień. Mogło by popadać co trochę wiosna się odwlecze bo roboty w opór w warsztacie.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co - chmury przymarznięte ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

-6. To już czwarta noc z takim mrozem

Chętnie się zamienię, obecnie -1. Wegetacja ruszyła a azot w garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A ja cieszę się że w lutym mam azot w garażu a nie leży w mrozie na polu ,będzie jakaś stabilna pogoda z temperatura ponad +5 ,rośliny pobierają azot przy temperaturze +8 i wyższej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja też mam w garażu, w tym roku przydział po 300kg salmagu na ha, zawsze szło 100-150 saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Na pewno pobiorą azot z garażu ,ciekawe jak nie znam tej technologii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Pięknie się lało RSM szkoda że krótko.

Jak rozumiem lałeś o przymrozku? Czyli można na oszronione rośliny, Jakim RSM zastosowałeś, opryskiwacz nie przymarza? (RSM32). Będę stosował pierwszy raz i nie wiem czy o przymrozkach można dlatego mnie zaciekawiło to zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

i szykuję od jutra do środy kolejne 30 litrów wody na moim terenie jak przejdzie ta fala o suszy zeszłorocznej całkowicie można zapomnieć

styczeń lekko powyżej normy

luty 2 x norma opadowa

i marzec od jutra do środy wg prognoz też załapie normę i do końca miesiąca też zapowiadają 200 % jak w lutym mówie o opolszczyźnie i dolnym śląsku


http://pl.sat24.com/pl/pl?type=infrapolair


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Dopiero zacząłem lać po pszenicach może się uda skończyć w tym tygodniu RSM 32 nie przymarznie w opryskiwacz podczas nocnego przymrozku było -5 a zestaw stał na zewnątrz co innego długotrwały mróz.Zboże szron i RSM znosi spokojnie gorzej rzepak ale to mija i jest OK.Polecam pogode ICM METEOROGRAMY DLA GMIN www.meteo.pl z tego co widzę to u mnie jutro po robocie leje jak diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Przyznam, że się trochę zdziwiłem patrząc na to zdjęcie. Wydaje mi się, że rsm może popalić oszronione rośliny. Sam zawsze stosuję na suche. Czy kropla rsm nie osiądzie na szronie i nie ulegnie rozcieńczeniu, co skutkowałoby poparzeniami?

 

U mnie zawsze na 3-4 dni do przodu wieszczone są duże opady, a jak co do czego to pochmurzy się i mała mżawka parominutowa. Deszczu mi trza :D  - bo wyorałem świeżo zakupione działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Rsm 32 mniej popali jak 28 no i lanca wysoko żeby krople się odbijały i spadały na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Nie daj Boże żeby te opady się u mnie sprawdziły. To o wiosennej robocie można zapomnieć. Wszędzie ciasto i w piwnicy zaczyna wysiąkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Niech pada bo susza... teraz ładnie słonko swieci ciepło pola białe się robią.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w rzekach cały czas rośnie poziom, jak się w pole wjedzie to pół ziemi z pola można na kołach wywieźć. Tylko lekkie przymrozki pomagają w sianiu nawozów. Niektórzy już sieją ja jeszcze czekam może z tydzień i też chyba ruszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na północy po deszczach śladu nie ma. Żebyście latem nie wspominali o suszy skoro zaraz o niej zapomnicie. Pewnie wystarczy tej wody do jesieni? Piachy mają to do siebie, że bardzo słabo magazynują wodę. Pojemność wodna lekkiej ziemii to przykładowo 140 l/m a ciężkiej nawet do ponad 400 l/m. U mnie ile by nie padało to i tak w pole wyjadę. Gorzej na torfach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Thomas2135 masz rację, ja tam żadną ilością wody nie pogardzę na ten czas. Byłem na polu to nawet ziemia nie klei się pod buty w miejscach gdzie inne lata woda stała. Ale miejmy nadzieję, że chociąż w maju i czerwcu bedą jakieś normalne opady ale zobaczymy...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Nie daj Boże żeby te opady się u mnie sprawdziły. To o wiosennej robocie można zapomnieć. Wszędzie ciasto i w piwnicy zaczyna wysiąkać.

Chcesz się zamienić?U mnie suuuuchoo w studni wody prawie wcale na polach nic nie widać żeby gdzieś stały kałuże

północna wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj