Polecane posty

radek70    0

Witam.Jestem nowym użytkownikiem na forum i powiem Wam że po tych silnych mrozach poszedłem na pole i stwierdziłem,że

rzepak można łatwo przy ziemi wyciągnoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No pewnie miał na myśli że kto sieje w niedzielę to z grzechem i mu nie urodzi :).   Już na plusie w słońcu 3 a w cieniu 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Na  pewno  to że  siane  w niedzielę , jest  głównym powodem że  wymarznie :P

jak  sąsiad  siał  za miedzą  1  dzień  wcześniej  lub 1  dzień później- nawet jeśli  taka  sama  odmiana -  to na  bank  nic mu nie  będzie  :D  :P

 

21  WIEK i takie zabobony  ja  pie%%%e  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

A czy to nie Ci panikują i testują co to w polu robią niedzielami? Ciekawe ilum wymarzie właśnie co sieli ozime w niedzielę?

Dobry jesteś ;). Tylko zapytam - ty te bzdury na poważnie wypisujesz czy sobie jaja robisz ? +2 i deszcz. Byłem wczoraj kilka działek zobaczyć i powiem szczerze że jakoś źle to nie wygląda. Testów robić nie będę bo to i tak nic nie zmieni a w tym roku miałem dobrą ofertę na ubezpieczenia to i rzepak i pszenica ubezpieczone więc spokojny jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

On z lubelskiego a tam tak maja.Sprzedałem tam jakiś czas temu MF i przed wjazdem na lawetę facet obszedl traktor 3 razy modląc się.Teraz -2 okolice Sieradza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co ma niedziela do siewu dzien jak dzien

 

Dla Ciebie może tak ale nie dla każdego , termin agrotechniczny owszem ale co jak zasiejesz w poniedziałek to już nie urośnie czy we wtorek no dajcie spokój ja nigdy w niedzielę nie robię no za wyjątkiem żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Na  pewno  to że  siane  w niedzielę , jest  głównym powodem że  wymarznie :P

jak  sąsiad  siał  za miedzą  1  dzień  wcześniej  lub 1  dzień później- nawet jeśli  taka  sama  odmiana -  to na  bank  nic mu nie  będzie  :D  :P

 

21  WIEK i takie zabobony  ja  pie%%%e  :P

 

nie zabobony tylko trzecie przykazanie Boże - pamiętaj abyś dzień święty święcił

siewy to nie zniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Efekt jest taki że te co łącznie z ziemią są w pudełku chyba po ciastkach rosną w najlepsze, puszczają nowego liścia. A te wypłukane pod wodą i leżąca na papierze w przykrywce nic. Ani nie umierają ani nie rosną. Cały czas zielone ale nowych liści brak.

 

Odmiana to Jantarka, największy mróz był - 20 ale na tamtym polu mogło powiać bo tam zawsze wieje, czyli odczuwalny musiał być większy.

Właśnie co wpadłem do gospodarstwa i te wypłukane letnią wodą oraz obcięte puściły liście. Więc z kilku bodajże 8 roślinek 100% rusza do życia.

 

Jantarka na wschodzie PL -20 st. bez okrywy śnieżnej nie wymarzła, a była w fazie 2/3 liści:  [galleryimg=617424]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25515

Witam.Jestem nowym użytkownikiem na forum i powiem Wam że po tych silnych mrozach poszedłem na pole i stwierdziłem,że

rzepak można łatwo przy ziemi wyciągnoć

 

radek70 - nie obraź się -  przywykłem już do łamanej polszczyzny w postach na wszystkich forach, to stało się nagminne (właściwie to wtórny analfabetyzm społeczeństwa)

Ale Twój profil jest Twoją wizytówką. Świadczy ona o Tobie i tu należałoby wykazać się większą starannością. Popraw swoją lokalizację bo w "łudzkim" to Cię nie znajdą. Jak potraktowałbyś właściciela firmy, który nie potrafi poprawnie napisać adresu na wizytówce, a próbuje zrobić z Tobą interes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek70    0

Może nie za każdym razem,jak pogoda jest stabilna,nieraz wypada tak że przy nie stabilnym froncie pogodowym,jak spzyjaja warunki trzeba wykonać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nie zabobony tylko trzecie przykazanie Boże - pamiętaj abyś dzień święty święcił

siewy to nie zniwa

Tylko że nie  każdy ma  obowiązek  byc katolikiem

 

Ja  akurat nigdy nie  siałem  w niedzielę , ale  też nikt nie  musi  sie  tłumaczyć  co i kiedy  robi 

zauważ  też  że jest  napisane 

" ..."Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3..."


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

ja jeździłem po polach to raczej wszystko żyje dzisiaj +4 i rzęsiście pada zboża podniosły się do góry :wacko: mam nadzieje że jak przyjdzie ochłodzenie to odrobinę śniegu spadnie :unsure:


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

2 godziny temu lało i było +2 . teraz sypie od godziny śniegiem i -3. Idzie zima  :D

Edytowano przez Dasiekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Tylko że nie  każdy ma  obowiązek  byc katolikiem

 

Ja  akurat nigdy nie  siałem  w niedzielę , ale  też nikt nie  musi  sie  tłumaczyć  co i kiedy  robi 

zauważ  też  że jest  napisane 

" ..."Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3..."

 

Piękny cytat . odnosi się do każdego człowieka , tak do mnie jak i do Pana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekursus    63

Rano gdy wracałem z kościoła padał deszcz i była szklanka jazda samochodem niemal niemożliwa ale jakoś to się dojechało teraz od około godziny sypie spora ilość śniegu, a fachowców z kółka nie ma żeby coś posypać...  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

gen ile mrozu miałeś z wiatrem czy bez, bo trochę mnie zmartwiłeś bo też mam agila.

miałem - 18 przy oknie  ,prawie bez wiatru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj