Polecane posty

Raptus902    128

Pada śnieg troche za pozno
ale niech pada opady są bardzo potrzebne

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Nic  tylko podziwiać  że  Ty  się  nie  martwisz.

Jak  sam  piszesz  -19  przy  oknie - więc  na  otwartej przestrzeni,  przy  gruncie  ponad  -20 i  zero śniegu .

Myślisz że  jakies  zboże  to  wytrzyma? 

Ja  mysle  że nie  , ale  obyś  to  Ty miał  rację ...

a póki  co śpij spokojnie  w pole  i tak nie pójdziesz na razie ,  więc  co najmniej  2  miesiące  spokoju  ;)

 

Żyję już  parę  lat na  tym  świecie  zimy  bywały różne  [  bardzo  dużo bez śniegu  bywały  duże  mrozy ]  nie  tak jak  u  was w  lubelskim  śnieżne  i  tylko  raz  zboża  wymarzły -  3-4  lata  temu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wtedy zboża  wymarzły  przy około 15  stopni  i  było  troszke  śniegu +  wiatr ,  teraz  jest więcej mrozu  i zero  sniegu  .

Ja  też  zyję  już troszke na  tym  świecie  [ 93  to nie  rocznik , wiek jest podany  w profilu] i dziwne jest  dla  mnie  pisanie  takich  bzdur  :P

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Wtedy zboża  wymarzły  przy około 15  stopni  i  było  troszke  śniegu +  wiatr ,  teraz  jest więcej mrozu  i zero  sniegu  .

Ja  też  zyję  już troszke na  tym  świecie  [ 93  to nie  rocznik , wiek jest podany  w profilu] i dziwne jest  dla  mnie  pisanie  takich  bzdur  :P

coś cie lekko poniosło ze wtedy było -15 , bo

o ile ja pamietam to było w okolicach Wrocławia miedzy -20 a -25  i to trwało koło 2 tygodni,az dzwi bierze ze w lubelskim było tylko -15

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

tylko że  wtedy było sniegu  dużo  ,  a  wymarzło pod  wiosnę i tylko tam gdzie  wiatr  zwiał śnieg 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Żyję już  parę  lat na  tym  świecie  zimy  bywały różne  [  bardzo  dużo bez śniegu  bywały  duże  mrozy ]  nie  tak jak  u  was w  lubelskim  śnieżne  i  tylko  raz  zboża  wymarzły -  3-4  lata  temu.

 

tak tylko kiedyś były inne zimy,nie to co teraz..przed świętami plus prawie 15,a po sylwestrze minus 15stopni.

kiedyś zima zaczynała się,temperatura spadała stopniowo nie to co teraz.szok dla roślin.jak wygląda przerwanie wegetacji kiedyś,a teraz........

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Właśnie chodzi o tą amplitudę zmian. Przy normalnej zimie przy tych -20 w pszenicy większych szkód by nie było. Ale w tym roku u mnie 25-12-2015 było +15 - i tu należy podkreślić że to nie jednodniowy wyczyn, tylko  właściwe cały czas było na wysokim plusie. Aż tu nagle zboża dostały cios jak Gołota w 40 sekundzie (tak to było?) na - 20.

Ale ja po wykuciu tafli ziemi z pszenicą na razie jestem pełen optymizmu. Minęło prawie 30h po rozmrożeniu i pszenica stoi w pełnej zieleni i turgorze. Tylko że brałem z najbliższego, najbardziej zacisznego kawałka.

Teraz się ociepla na - 7

 Ja też rozgrzewam się swojską wiśniówką - to tak Wam na smaczka :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Zaczyna prószyć śnieg, ale i tak mróz -10 st. Ja natomiast "rozgrzewam" się swojskim piwkiem :P

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

 

Ale ja po wykuciu tafli ziemi z pszenicą na razie jestem pełen optymizmu. Minęło prawie 30h po rozmrożeniu i pszenica stoi w pełnej zieleni i turgorze. Tylko 

 

jaka odmiana?

 

 

 

 Ja też rozgrzewam się swojską wiśniówką - to tak Wam na smaczka  :P  :P  :P

 

Sam nie jesteś, :) Witaj w klubie... co prawda nie swojską...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Sailor, siana końcem września -  zimotrwałość 5,5. Kolejna siana była 13 października - tej nie sprawdzałem, ale ogólnie bardzo słaba była.

 

Jak tak czytam - to w pewnych kwestiach najbardziej dzielą nas ... kilometry! ;)

 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Dla mnie pierwszym kryterium wyboru odmiany jest właśnie ta liczba. Raczej nie wsiałbym odmiany o zimotrwałości 2,5 czy 3. Za duże ryzyko u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

-4 i sypie piękny śnieg. Jest biało. Teraz wreszcie wszystko wygląda jak zima.

Chmur nade mną malutko ale ładnie z nich sypie, choć pewnie nie za długo http://misi.ayz.pl/pogodynka/

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Z ranka skromne -8, za takie zimy to zdrowaśki trzeba odmawiać. Jak kiedyś nad Bugiem styczeń i luty to tylko sztachety trzeszczały od mrozu a śniegu! Teraz to poezja nie zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj