Polecane posty

thug    236

co zrobiłeś wykułeś pszenicę ?

trzeba czekać kilka dni skąd już wiesz że nic z tego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Poczekajcie do końca mrozów (podobno kwestia dni) i wszystko będzie jasne.

 

Powiem jeszcze że w grudniu spadło 35,5mm (porównywalnie do średniej z wielolecia) i w całym roku 2015 spadło ok 430mm opadu (bardzo mało).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

 właśnie podaj jakie miałeś odmiany i jaką próbę zrobiłeś i jakie najniższe temperatury miałeś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Kilka dni jak ona była zielona przygotowana do wzrostu?.Tak samo było w 12 roku jak roślina ruszyła rosnąć i już była zapełniona wodą i to złapał kilka dni przymrozek.Wszystko opadło jak zgnite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Próba zrobiona.Wszystko zmarznięte.Sąsiady do góry podskakują z radości.A uj z tym wszystkim!!!.Tyle pracy i kosztów szlak trafi w ciągu dwóch dni a debil jeden z drugim ma żal że KRUS mały płace.

Jaki rejon, temeparaqtura oraz odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Wykułem pszenicę i to w zaciszu bo dookoła budynki i opadła jak jak martwa.Taką samą próbę robiłem już kilka razy i jak jest nie zmarznięta to jest żywa,sztywna i zielona a to widać na polu że ciemna zmarznięta i tak jest ze wszystkimi moimi oziminami nie tylko z pszenicą.ŚRODKOWO WSCHODNIA POLSKA -18dziś

Edytowano przez Jurniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Nie panikuj, wsadź do ciepłego miejsca i patrz czy zacznie wypuszczać po kilku dniach , bo to że padły liście to nie świadczy o niczym poważnym jeszcze, aby węzeł krzewienia przetrwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix8    6

Wszystkiego co dobre w Nowym Roku ;)

-17 Lubuskie okolice Strzelec Kraj. do tego 12-15m/s wiatr. Ten wiatr narobi bałaganu. Pokrywa śnieżna 0!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Dobrze piszesz najważniejszy węzeł krzewienia.Nadzieja umiera ostatnia także głowa do góra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

o to właśnie chodzi w zbożach węzeł jak przetrwał to odbije ale na to trzeba czasu daj w ciepłe miejsce i za kilka dni będziesz widział co się dzieje moim zdaniem pszenice o zimotrwałości poniżej 4 można się obawiać wyżej raczej powinno być ok aczkolwiek niestety zima weszła z kopa w niezahartowane rośliny gdzie woda z nich nie została wyparta sok niezagęszczony i tu jest ogromny problem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

U Nas na Podkarpaciu szczęście w nieszczęściu że przed falą mrozów nie było tak wysokich temp. jak na zachodzie kraju, pocieszam się tym że pszenicę miałem sianą najpóźniej 17.10 więc trzy piórka ma gorzej z jęczmieniem ale ten to już na maksa rozkrzewiony bo 20 września sian,y za kilka dni zobaczymy co będzie, u mnie -16 najwięcej było bez śniegu i bez wiatru teraz stopniowo się ociepla i chmurzy.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ubezpieczyliście zboża? ja kilka lat ubezpieczałem i nic się nie działo. w tamtym roku chciałem zaoszczędzić i nie ubezpieczyłem. no i przyszedł grad i zrobił szkód na min 15 000. ubezpieczenie kosztowało by z 2000. od tego momentu wszystko ubezpieczam od wszsytkich ryzyk. poza suszą bo tego nie chcą ubezpieczać w PZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Kolega jurniczek ma racje pszenice są bardzo intensywnie zielone po tych mrozach co oznacza że wegetowały i miały dużo soku komórkowego w sobie oraz wody co oznacza z kolei że nie były zahartowane i uśpione przed zimą co bardzo źle rokuje. 
Thug faktycznie przeoczyłem Twój link. Sytuacja nie jest ciekawa rzeczywiście Polska bardzo źle na tym tle wygląda jeżeli padną oziminy a ceny nie wzrosną to cienki rok sie zapowiada. Pszenica jak pszenica ale najbardziej mi rzepaku szkoda jak padnie bo zmianowanie by mi sie przydało a i koszta duże zostały poniesione na rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na dolnym ś już widać ocieplenie jest tylo -6 st w tym momencie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

W 2012 r był podobny rok do obecnego i u mnie przetrwało wtedy żyto i pszenżyto borwo siane w terminie chociaż rzadkie dało 6ton a siane później wymarzło

Dobrze że gleenem nie pryskałem to ewentualnie agregatem tylko polecę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25502

U mnie też jakby ku lepszemu szło. Noc - 18, teraz  -9. Na noc prognozowane -10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Ja też nie pryskał ani nawozu nid sypał, te pare litry ropy i parę worki swego zboża krzywdy mi nie zrobi. Przyjdzie marzec to albo trochę salmagu albo talerzówka. A póki co nie martwię się tym bo nie ma czym.
Ja też nie pryskał ani nawozu nid sypał, te pare litry ropy i parę worki swego zboża krzywdy mi nie zrobi. Przyjdzie marzec to albo trochę salmagu albo talerzówka. A póki co nie martwię się tym bo nie ma czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Hehe... teraz nagle okazuje się, że nikt jesienią przedsiewnie nie nawozi, nikt nie odchwaszcza, ziarno generalnie jest stare, więc jeśli wymrozi, to mała szkoda. A po żniwach 10 t/ha co roku ma każdy ;)

I jeszcze wszyscy ubezpieczyli na bajońskie sumy, że w sumie jeśli wymrozi, to nawet lepiej, bo ubezpieczalnie workami pieniądze będą przywoziły!

Hue hue...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie odchwaszczam i nie nawożę jesienią. Można to przeczytać pod moimi fotkami i nigdy tego nie ukrywałem. A jedynie materiał siewny w 80-90% z centrali. Miałem chęć w tym roku odchwaszczać końcem listopada ale jakoś tak nie zabrałem się do tego i widzę że chyba dobrze. Bo mróz za mnie to zrobił.

 

-12 st. 60/70 km na wschód od W-wa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

A ja jeszcze w tym roku nawet nie zaprawiał. W tamtym roku zostało trochę bytana i trochę rancony z poprzedniego jeszcze roku i zrobiłem test na pszenicy , ta sama odmiana, te same pole i na koniec zbrakło i dokończyłem bez zaprawy i ku mojemu zaskoczeniu nie było nawet mikroprocesora różnicy w uprawie. Więc w tym roku wszystko bez zaprawy, nawet i jęczmień. Zobaczym może te zaprawy to kolejny gadżet by wydoić chłopa z kasy.
Ociepla się, było 13 teraz 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

Rolnik 1973 coś mi się wydaje że twoje plony to w granicach 3-4 ton będą i to jeszcze z 20% miotły i owsa głuchego.....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Rolnik  a tą swoją córkę wysłałeś do jakiejś szkoły czy też uczysz  po swojemu ? powiem Ci jak mawiał klasyk " nie idz tą drogą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/articles/top-uprawa/czy-oziminy-przetrwaja-mrozy/


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj