Polecane posty

Taurus83    889

u mnie popadało wczoraj delikatnie a dzisiaj też padało i z dwa razy była ulewa przez 3 minuty takze może powschodza te chwasty po talerzówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

wczoraj od ok 10 dziś do rana ponad 60 litrów-ziemia nasiąknięta 12-15cm 

północna wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Zimno a padać coś nie chce tylko tak mży ale przynajmniej bryły na polu się rozbiły.Straszny skok w pogodzie tydzień temu 30 stopni a dziś narazie może z 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Niedługo będzie w jeziorze mieszkał. Chyba że zera niepotrzebnie dodaje na końcu, było 12 a teraz 6. Przy takich opadach już by była mowa o powodzi.

A u mnie spokojnie w nocy mały deszczyk, którego nawet nie mierzyłem no i teraz już z 1,5 h troszeczkę marudzi ale to minimalne opady, na lżejszych ziemiach już wczoraj troszeczkę orano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas niepotrzebnie wieje i wysusza. Codziennie trochę pokapuje ale to Max 5cm namoknie z tego co widzę. Dzisiaj sąsiad gruberuje i jakoś mu idzie. Nie kurzy się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

To Wam wszystkim gratuluje, że pada. U mnie jak już to leci dosłownie mgiełka, w polu sucho i ogólna porażka. Wczoraj jak wróciłem z pola to jak murzyn. Po całym dniu na bizonie taki brudny nie byłem...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

to samo u nas. Zimno, coś tam kapie (przestało się kurzyć), przesiąknąć wiele nie przesiąknie ale może da się normalną orkę zrobić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Robert 40 mm to wczoraj tylko spadło .Dziś 3 dzień pada z pół godzinnymi przerwami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz25    36

pow. Siedlecki pada od rana.. coś się trochę przetrze i przejaśni to znowu chmury na chodzą i leje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robert 40 mm to wczoraj tylko spadło .Dziś 3 dzień pada z pół godzinnymi przerwami .

 

Rzuciłem liczbę hipotetyczną po tym co miałem we wiadrze. Jeszcze nie mam deszczomierzu ale niebawem ma dotrzeć :P

Całe Pomorze i warmia ma upragniony deszcz. Podobno Wejherowo jest podtopione po wczorajszych kilkugodzinnych ulewach.

Deszczu jest naprawdę dużo ale jak to kiedyś stwierdził @marekfarmer nigdy nie będę narzekał na jego nadmiar :rolleyes:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

No nikt nie będzie bo jak u mnie to ziemia jest tak ubita że tylko górna warstwa jest mokra jak orałem to i tak się kurzyło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W końcu zaczęło padać ale ziemie nadal za bardzo nie przesiąkła jest tak twardo że pług ciężko wbić w ziemię.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

w ciągu tygodnia 120 litrów na metr-jest szansa na dobrą orkę

północna wlkp

 

 

wczoraj od ok 10 dziś do rana ponad 60 litrów-ziemia nasiąknięta 12-15cm 

północna wlkp

 

 

sołtys48 u wszystkich sucho a ciebie niedługo zaleje wcześniej pisałeś 120 teraz 60 :-D

czytaj ze zrozumieniem-pewne odchylenia w pomiarach na pewno były i bedą ale nie sądzę,że  większe niż 10 litrów

deszcz,który padał niezbyt mocno przemoczył glebę z powodu swojej intensywności-susza nadal jest i to za***ista, trawy zaczynają odbijać ale czy odrosną na tyle żeby bydło wygonić????

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Zazwyczaj podczas orki swojego gospodarstwa urywałem 5 bezpieczników na 40ha,a wczoraj i dziś 5 kołków na ha czekałem z rzepakiem na deszcz ale już termin mocno przeciągnięty a padać nie chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

mglisto,zimno a deszczu znikome ilości....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj