Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kolejny dzień suszy  ręce opadają  w prognozach 0 deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Panowie, u mnie trochę na początku tyg. popadało, ale już w polu pustynia.. Co myślicie o siewie zbóż ozimych, jak tak dalej pójdzie to jest sens je wgl. siać, czy odpuścić i siać wiosenne? Ja już nie mam pojęcia co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Po co siać jak nie wzejdzie z braku wilgoci, a co wzejdzie to wypali.

NA najbliższe dwa tygodnie nadają zero deszczu więc w tym roku mamy kukurydzę bez kolby (kukurydza bez kukurydzy)


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

Panowie, u mnie trochę na początku tyg. popadało, ale już w polu pustynia.. Co myślicie o siewie zbóż ozimych, jak tak dalej pójdzie to jest sens je wgl. siać, czy odpuścić i siać wiosenne? Ja już nie mam pojęcia co robić...

do siania ozimin jest jeszcze dobry miesiąc i wiecej  , także tym się nie martw, (  z siewem rzepaku jest problem) za miesiąc będziesz psioczył że  nie możesz wjechać  w pole  bo  za mokro.... na razie myśl  o dożynkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

oststnio padalo w polowie lipca, wszystko schnie, traw już prawie nie ma, bydlo przejdzie na zywienie zimowe, będzie brakować paszy, najgorsze ze prognozy nie pocieszają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

długoterminowe do końca sierpnia nic o deszczu, podobno wrzesień bardziej przekropny ma być. Co do ozimin jest jeszcze czas, nieraz siałem pszenicę w grudniu, przysypał śnieg i poschodziła pod nim, nie była nic gorsza od tej sianej wcześniej, a nieraz nawet lepsza, zero szkodników i chorób w tedy, w każdym razie wcześniej niż połowa października nie sieję, i z tego co widze siew będzie w mulcz po bronie talerzowej, obracać nie ma sensu, szkoda wilgoci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Susza i na nic innego się nie zapowiada. Dzisiaj zaczęliśmy kosić kukurydze swiata widać nie było tumany kurzy tylko. O siewie ozimin na razie nie myślę bo jak zasieje we wrześniu i tak nic z tego nie będzie w zeszłym roku siałem w połowie listopada to starzy gospodarze mówili ze nic nie wyda bo ojce do 10tego października pszenzyto siali i nic poźniej i tak ma być. Ale niestety klimat się zmienia. Ich pszenżyta niby wysokie ładne ale puste moje było niskie ale kłos ładnie wykształciło i wydajność całkiem inna pomimo tak późnego siewu, nie było problemów z chwastami ani chorobami grzybowymi w porównaniu do sianych we wrześniu także i w tym roku z siewem się nie spieszę. Na razie pozostają tylko modły o deszcze i to obfite, nie ulewy ale równe długotrwałe...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No właśnie widziałem aż uszy mi oklapły nie dość, że deszczu nie zapowiadają to jeszcze takie upały mają wrócić. Niby wcześniej zapowiadali w przyszłym tygodniu deszcze to orałem pod rzepak ale teraz się wstrzymuje choć sąsiad jak gdyby nigdy nic szykuje się do siewu, pole kilka dni temu zaorał gruda, że cieżko przejść, dzisiaj uprawił i rozsiał nawóz pewno jutro weźmie się za siew :blink:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

na Onecie pisza ze po 27 sierpnia ma przyjść fala upalow, pierwsza dekada września 34-35 stopni i niestety caly czas bez opadow. mam na myśli wschodnia czesc polski.  większość gospodarstw prędzej czy później będzie skazana na redukcje stada i ograniczenie produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

długoterminowe do końca sierpnia nic o deszczu, podobno wrzesień bardziej przekropny ma być. Co do ozimin jest jeszcze czas, nieraz siałem pszenicę w grudniu, przysypał śnieg i poschodziła pod nim, nie była nic gorsza od tej sianej wcześniej, a nieraz nawet lepsza, zero szkodników i chorób w tedy, w każdym razie wcześniej niż połowa października nie sieję, i z tego co widze siew będzie w mulcz po bronie talerzowej, obracać nie ma sensu, szkoda wilgoci

prawda, u mnie na podlasiu może grudzień to trochę za późno, chociaż... sam miałem jednego roku problem z posianiem bo jesień była sucha, zboże było siane a za dwa dni poszedł śnieg i mrozek i na przemian było trochę roztopów i trochę śniegu i mrozu, niby na starcie wyglądało że już po zbożu a wiosną miła niespodzianka.

sam też chyba będę siał w mulcz jak nie popada, dziś pojechałem i kupiłem ciężką talerzówkę żeby chociaż trochę ziemię zruszyć po żniwach a na glinach chyba tylko talerzówka daje radę bo sąsiedzi na orkę mogli sobie pozwolić tylko na najlżejszych ziemiach ale czy jest tego sens?... inni poszli różnego rodzaju kultywatorami i... zanim zagłębiły się w ziemię to w połowie pola byli. orka to nonsens w tym roku, po zrobieniu ciężkiej ziemi talerzówką zauważyłem przynajmniej jakąś wilgoć pod spodem, po przeoraniu niestety i te resztki znikną, także wiele opcji do wyboru nie ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

Jest sucho a nawet tragicznie gruber jak wejdzie to masz wrażenie że zostanie na polu a ciągnik pojedzie dalej bez niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jest sucho, na szczęście sobotnie ulewy pomogły żeby chociaż potalerzować z dość miarodajnym efektem. Ciekawe jak jutro pójdzie ostatni najcięższy kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

to u ciebie coś lało, a co mają powiedziec Ci, gdzie nic nie padało przez ostatni tydzień ba pewno z miesiąc u niektórych już będzie, u mnie akurat w sobotę przez godzinę padał delikatny deszcz, bez żadnego efektu jeśli chodzi o zimie, może orkę zmoczyło na 1,5. Rzepaku nie będzie jak zasiać bo ile można czekać, a siew w tak suchą glebe to tylko strata pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ci kretyni z puław dalej suszy nie widzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

28 dni ani kropli...

Komisja byla, sie zdenerwowalem tylko i nic z tego nie bedzie... nawet kredytu nie dadza bo tylko zboza truskawki maliny i sady sie kwalifikuja, a warzywa to juz chyba wody "nie potrzebuja"

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

do siania ozimin jest jeszcze dobry miesiąc i wiecej  , także tym się nie martw, (  z siewem rzepaku jest problem) za miesiąc będziesz psioczył że  nie możesz wjechać  w pole  bo  za mokro.... na razie myśl  o dożynkach 

kolego w niedziele ze znajomymi sprawdzimy gdzie zaczyna się wilgoć.okazało się że do 1metra można powiedzieć nie ma wilgoci,ile musi padać aby się to zmieniło.

długo ten miesiąc zleci-nie wiadomo kiedy.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A co da klęska suszy? Jak ogłoszą to deszcz spadnie czy kukurydza się z suchej zrobi zielona. Ludzie w polu robią to nie widać czym bo zasłona z kurzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

W kazdym powiecie zwalniaja co roku osoby fizyczne i firmy z placenia podatku i to na grube sumy w mojej okolicy naprawde firmy ktore niepotrzebuja pomocy maja zwolnienia rzedu milona lub kilkuset tysiecy nigdy u siebie rolnika niewidzialem na liscie w tym roku sa ku temu powody jak nigdy, takiej suszy nikt niepamieta ,dodatkowo w mediach byl artykul ze na 1.5 mln rolnikow z powodu suszy ubezpieczylo sie 86 rolnikow koszt ubezpieczenia 1 ha od suszy 300-400 zl gminy twierdza ze niema szuszy tylko jest sucho a dla firm ubezpieczeniowych jak niema orzeknietej suszy to jej niema tylko jest sucho normalne jaja.Media robia z nas rolnikow idiotow ktorym zwykly mieszczuch doklada ze swojej kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

otworzą się oczy tym co płacą za hektar 3000 zł dzierżawy


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24nh    79

ja jestem z kuj-pom, z pow. grudziadzkiego i nie pamietam kiedy ostatni raz chodz kropla spadla... a do konca miesiaca w prognozach 0 deszczu... 0 !!! buraki jak marchew, dobrze ze odstawa w grudniu ale jak ktos ma na wrzesien to wspolczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

u mnie na samym południu kuj-pom nie ma co narzekać tylko zielsko nie do okiełznania się wali


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Jakby trochę popadalo to by można posiac poplla krów parę dni temu pokropilo na tyle ze podorałem 2.5 ha na piachu

Edytowano przez jonek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

to u ciebie coś lało, a co mają powiedziec Ci, gdzie nic nie padało przez ostatni tydzień ba pewno z miesiąc u niektórych już będzie, u mnie akurat w sobotę przez godzinę padał delikatny deszcz, bez żadnego efektu jeśli chodzi o zimie, może orkę zmoczyło na 1,5. Rzepaku nie będzie jak zasiać bo ile można czekać, a siew w tak suchą glebe to tylko strata pieniędzy.

 

Natura zlitowała i odrobinę polało, ale siew rzepaku to i tak teraz jest ryzyko, niby wlało ale ziemię się ruszy i już popiół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj