Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
martinezo    41

nareszcie i u nas popadało, burza przeszła i 15 mm deszczu spadło, to kropla w morzu potrzeb ale choć tyle......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

koledzy u mnie nie ma deszczu od maja (okolice Tychów śląskie) omija nas skutecznie jutro koszę QQ na kiszonkę, siew rzepaku już zagrożony jak nic nie przyjdzie do tego czasu, łąki i pastwiska wypalone na biało, ziemniaki ugotowane warzywa również, tragedia!


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od rana parno wczoraj dwa razy mnie omineło błyskało się jak ch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Nie wiem czy w Niemczech jest sucho ale. Na pewno sucho jest na Węgrzech kukurydza jest marna porównując do poprzednich lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adnext    0

Zapewne już słyszeliście o ograniczeniach w energii :( Czy w związku z tym przewidujecie jakieś podwyżki cen nawozów?

Jak będą sie kształtowały ceny ziemniaków po takiej suszy ?

 

Edytowano przez adnext

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

O nawozy się martwisz? A kto je kupi i na co? II pokosu niektórzy nie podsiewali azotem a o III nawet nie wspomnę. Często II dawki azotu na zboża nie było kiedy posiać. Zobaczymy jak będzie z siewem ozimin. U mnie jeszcze max 10 dni jest na siew rzepaku a na polu beton,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Ja wczoraj próbowałem  zrobic podorywkę  po bobowisku  to 2 razy urwałem śruby przy lemieszach, niestety trzeba było przerwac, strasznie sucho i to na tych działkach co zawsze woda stoi. Ja takich upałów nie pamietam żę by tak długo trwały i dziennie po ponad 34-38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolejny dzień upalów aktualnie 36*C mam dość idę spać po 7 się ruszy do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Żar z nieba się leje już drugi tydzień, pożar za pożarem. Mam słomę do wożenia ale trzeba przez lasy jechać i na razie sprasowana czeka sobie na polu aż popada bo boimy się wozić. Kukurydza sucha robi się, kolby są ale brakuje wody na wykształcenie ziarna więc wszystko idzie na kiszonkę, drugiego pokosu traw nie będzie, lucerna ma z 10 cm i usycha - jednym słowem masakra :(


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

przedwczoraj i wczoraj po lokalnej burzy spadło 30l/m i dzisiaj znowu szykuje się powtórka z rozrywki oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Pada :). południe lubelskiego. Delikatnie ale intensywnie już około 20 minut. Na soję i myślenie o sianiu rzepaku to był już ostatni dzwonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekursus    62

Niby spadło troche deszczu bardzo intensywnego przez 20 min i potem jeszcze dolało niby mało ale dobre i to bo od bardzo długiego czasu nic nie padało wczoraj zaczerpnelismy wody z nieużywanej studni koło domu i podlali ważywa. Wszystko powoli usycha ale nie proso...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

przedwczoraj i wczoraj po lokalnej burzy spadło 30l/m i dzisiaj znowu szykuje się powtórka z rozrywki oby tak dalej

 

a gdzie Ci tak pada w opolskim? U mnie od 2 tygodni kropli deszczu nie było, zapowiadali coś na dzisiaj ale nawet się nie zachmurzyło. Dzisiaj jeden zaczął orać pod rzepak, iść mu to jakoś idzie ale ziemia sucha i zbrylona. W sumie sam nie wiem czy nie zaczynać juz orać bo siew w świeżą orkę jak nie popada to i tak nic nie da jedynie lepiej może się uprawić pole ale to też nie jest powiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Kolejny dzień skwaru, brak powietrza do jakiegoś funkcjonowania, robi się tylko to co konieczne. NA 2020r zapowiadają dużo większe upały, co się porobiło z tym światem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

a gdzie Ci tak pada w opolskim? U mnie od 2 tygodni kropli deszczu nie było, zapowiadali coś na dzisiaj ale nawet się nie zachmurzyło. Dzisiaj jeden zaczął orać pod rzepak, iść mu to jakoś idzie ale ziemia sucha i zbrylona. W sumie sam nie wiem czy nie zaczynać juz orać bo siew w świeżą orkę jak nie popada to i tak nic nie da jedynie lepiej może się uprawić pole ale to też nie jest powiedziane.

 

koźle lokalne opady burzowe, dzisiaj to po drugiej stronie odry lało a u nas tylko pare kropel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pogoda zaczyna się coś zmieniać, ale ty chyba chwilowe. Nie mam w ogóle pewności, czy cokolwiek popada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dzisiaj przeszłą burza  spadł 1l m2  kukurydza schnie powoli  jak tak dalej pójdzie  to  we wrześniu  ziarnówka pójdzie  pod kose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

sąsiad dzisiaj orał pod rzepak więc i ja spróbowałem  i o dziwo idzie bardzo ładnie, widać że jakaś wilgoć jeszcze w ziemi jest nawet się ładnie rozsypuje. Orałem po pszenicy ozimej gdzie była zrobiona podorywka dość dawno temu. Tylko pytanie czy orać dalej czy czekać i wszystko zrobić po 20 aby ziemi nie wysuszyć?

Tak znowu patrzę, że zapowiadają znowu nawałnice ale opolskie ma znowu ominąć to już jakieś kuriozum zaczyna być.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

sam nie wiem co lepsze, nasiona już zakupione tylko pytanie czy ich nie będę oddawał, od maja nie padało w pewnych rejonach śląskiego, dziś ściąłem QQ na kiszonkę.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś wskazało 38.8*C parno i duszno.

drugi pokos kiszonki zrobiony plon rewelacyjny,lepiej nie mówić....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie dziś było oberwanie chmury i podwórko mi zalało .Oczywiście ziemniaki jeszcze więcej mi podmyło do wykopków ,to chyba połowa będzie zielona .Ale jest ten plus ,że można śmiało na polach ryć i kuku wygląda pięknie :)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj