Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Valtra123    33

U mnie jest cały czas pochmurno , ale jedyny plus to że nie pada na razie się utrzymuje . Temperatura to ok 18 stopni Celsjusza szału że tak powiem nie ma . Mogło by już się poprawiać .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Oziębiło  się   pochmurno  ale nie chce padać  a przydało by  się  deszczu  sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

przyszły tydzień bynajmniej na wschodzie suchy i upalny, jak tak bedzie to na następną niedziele koniec żniw bedzie


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz to lepiej żeby nie padało wszyscy niech pokoszą na spokojnie a pożniwach niech leje przez tydzień każdy odpocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Dzisiaj od rana ladnie swieci slonce ok 22stopnie i lekki wiaterek. Po poludniu zaczynamy kosic i w koncu zniwa na calego bo wszystko u nas jeszcze stoi.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Żniwa  skończone  poplon  posiany  i czekam  na deszcz  ,dużo  deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Dzisiaj była piękna pogoda ok 26 stopni Celsjusza , słoneczko lekki wiaterek także super . A zapowiadają u mnie od jutra upały i słoneczko tylko żeby nie padało i nie było burz , bo to jest teraz najważniejsze .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krążą suchy o bardzo suchym śierpniu, a jako że jest to jeden z najbardziej pogodowo stabilnych miesięcy to może tak być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

01.08.2105 r. godz 4 z malutkim hakiem temp na dwóch metrach + 2,1 stopnia C!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dziś w mojej okolicy wyjechały pierwsze kombajny w rzepak jutro może i ja wyjadę w owies

północna wielkopolska, powiat złotowski, gmina tarnówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

u nas piękna pogoda,kombajny poszły w ruch.teraz trza było zjechać bo rosa już weszła.

jak dobrze pójdzie to jutro u mnie po żniwach,jedynie jeszcze usługi...

jeszcze słomę po sprzątać....

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj to jeszcze było znośnie, bo 8,3 o 5:00, ale wczoraj to dwie bluzy i kurtka, tak było zimno o 3:00. Sierpień mamy a w kukurydzy może 50% roślin wypuściło wiechę, z czego sporo po wczorajszym ciepłym dniu. Jak tak będzie to w październiku będę kosił. Jakby jeszcze suszy i zimnych nocy było mało to wróble wyskubują "kłoski" z wiechy. Jak kolba zacznie dojrzewać to przerzucą się na nią a do nich dołączą wrony, kruki, sójki i co tam.jeszcze lata. Na nowo zasianej trawie, gdzie pole było ładnie uwałowane 10 żurawi wygrzbuje z ziemii kępki. Zaczyna to wyglądać jak zryte przez dziki czy krety. Takie to szczęście w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Wczoraj przed 6 rano miałem 6*C na termometrze. Dziś już dużo cieplej, chyba przychodzi zapowiadany upał, ale wychodzi na to że pogoda na żniwa będzie najlepsza od kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Umnie także upał ale ja się modlę o deszcz    bo sucho  jak  diabli  a poplony posiane

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie dziś w końcu jest ciepło i słonecznie .Dziś sporo ludków kosi .Ja jutro zaczynam  ;) .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

U mnie zapowiadają upały od jutra , a dzisiaj jest ok 36 stopni Celsjusza więc będzie pogoda akurat . Oby nie było inaczej .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś tropik a ma być jeszcze gorzej

http://pogoda.wp.pl/kat,1035571,title,Prognoza-pogody-na-5-sierpnia-dwa-kolejne-dni,wid,17750178,wiadomosc_wideo.html?ticaid=115585

u mnie żniwa zakończone,jeszcze tylko usługi......

najgorsze tylko te burze,oby tylko strat nie narobiły.......

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie cały sierpień taki będzie, jest to najstabilniejszy miesiąc w pogodzie. nasunął się wyż i nie puści tak łatwo, spójżcie na ciśnienie, o tyle ciekawe że włąsnie długoterminowe prognozy są najtrafniejsze w marcu i sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Upał jest dziś do 37 st ale znośnie bo raz na jakiś czas wiaterek zawieje albo chmurka nadejdzie. Dzięki takiej pogodzie żniwa idą sprawnie, nawet odmłodzone mieszanki i owsy równają się w oczach. W tv zapowiadają burze ale patrze po internecie to wszędzie odwrotnie, teraz się zobaczy którzy lepiej przepowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryszrol    4

Upał jest dziś do 37 st ale znośnie bo raz na jakiś czas wiaterek zawieje albo chmurka nadejdzie. Dzięki takiej pogodzie żniwa idą sprawnie, nawet odmłodzone mieszanki i owsy równają się w oczach. W tv zapowiadają burze ale patrze po internecie to wszędzie odwrotnie, teraz się zobaczy którzy lepiej przepowiadają.

U nas na północy niby ma padać według http://meteo.org.pl/radary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj