Polecane posty

bieniek_88    69

Przed 19 u mnie zrobiło się ciemno jak w nocy. Szła z zachodu szeroką ławą czarna chmura i jak nie lunie... Przez pierwsze 35 minut lało jak z cebra, potem trochę słabiej. Teraz przestało, ogólnie spadło 49 mm przez ok. 2.5 h. Jest tak sucho, że po wodzie nie ma śladu na podwórku. Ciekawe na jak długo starczy tej wody. Kropla w morzu potrzeb. Chmura poszła na płd. wschód.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Łomża od półtorej godziny leje bez przerwy, festyn we wsi zakończony z hukiem :P ale niech pada pada nawet i dwa dni moze jeszcze ziemniaki chociaż uratuje bo qq zaczyna kwitnąć to za wiele nie urośnie...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie ok 19 przeszła bokiem burza i padało dość obficie przez kilkanaście minut. Potem słabo siąpiło a teraz od 2 godzin z krótką przerwą pada nadal dość dobrze. Taki spokojny deszcz. Posiałem wczoraj życicę westwrwoldzką z jęczmieniem to szybko powschdzi i może coś jeszcze skoszę we wrześniu. Zastanawiam się czy jeszcze nie zaorać z 1 ha i zasiać to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

A u nas  buża przeszła bikiem i nic nie popadało jytro dalej żniwa choć chciało by się oddychnąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryszrol    4

U mnie z rana troche po poadalo kilka razy za grzmialo i teraz od 11 nic a moglo by padac bo deszcz bardzo potrzebny a ze zniwami czas jeszcze takze na spokojnie.

Ooo widzę kolega z Tucholskiego.To zależy gdzie trafi u mnie około 9  oberwanie chmury to samo po 14 według deszczomierza wlało 39l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Taa ten nasz powiat cały jakiś felerny jest w jednym miejscu pada 2km dalej żniwa w pełni:) w okolicach 14 lekki deszczyk ciągnika nie umyło tylko plamy porobiło bo akurat na dworze stał  <_<


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

U mnie godzinę temu zakończyło padać ok 6l do wtorku wystarczy oby popadało coś więcej


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Front przeszedł spokojnie, czarne chmury wiatr rozegnał, potem spadło 4 l spokojnego deszczu trochę pobłyskało i tyle było. Teraz 21*C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wczoraj przeszłą burza, spadło 12,5mm.

Już 80mm w tym miesiącu. To pierwszy miesiąc w tym roku kiedy spadła porównywana ilość deszczu co w średniej z wielolecia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a u mnie w końcu znowu popadało, jak szły chmury wczoraj około 20-tej to myślałem że zaleje, skończyło się na kilkunastu milimetrach które wsiąkły bardzo szybko, ale mimo wszystko się cieszę zwłaszcza że dziś znowu troszeczkę popadało delikatnie, wczoraj zdążyłem pszenżyto skosić, zbelować, zwieźć i schować i zaczęło się, z pół godziny nieźle dawało ale szybko się uspokoiło i padało spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Powiat siedlecki, okolice Mordów: popadało wczoraj spokojnie, dziś ładnie siąpi. Wszystko za mało aby przemoczyć ziemię ale na zboża, trawy, kukurydze idealnie. Na ziemniaki trzeba więcej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z długo terminwych i z radarów szykuje się wreszcie stabilizacja w pogodzie znaczy ma wejść wyż i na 14 dni pogoda jak znalazł na żniwa pozatym sierpień to jeden z najbardziej stabilnych miesięcy jeżeli chodzi o pogodę zobaczymy jak będzie ale chyba ciąg dalszy suszy jednak, oby tylko bez afrykańskich upałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFALW    1

25 08-2015  godz 15- okolice Stolna , nawałnica , przez 20 min . ok 37 l wody na metr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

U mnie około 15 zaczęła się burza, ładnie popadało jak na ten rok... Spadło 11 mm, czyli największy opad od 6 tygodni, do tej pory to max 5-7 mm spadało jednorazowo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Dzisiaj narazie bez opadów choć się chmurzy,wieje trochę wiatr i jest dosyć chłodno. Jeśli nie spadnie deszcz to może jutro ale prędzej we wtorek ruszą żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

U mnie  wczoraj napadało  elegancko dzisiaj  pochmurnie  i trochę   siąpi deszcz. Poplon po Jęczmieniu zasiany  i elegancko powschodzi  oby  taka pogoda utrzymała  się  do końca  sierpnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Dziś chyba pierwsza niedziela gdzie nikt niedzielą /dziś/ nie będzie kosił jak patrzę na mapkę satelitarną. Padało ładną godzinkę teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

No widzisz jak Bóg chce by dzień swięty swięcić to da radę to uczynić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Mnie kusi dzisiaj kosić jęczmień jary. Zobaczymy co kombajnista powie. U mnie wczoraj troche popadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

U mnie ciągle od rana pochmurno , tylko aby nie padało . Temperatura jest niska 19 stopni Celsjusza i straszna wichura a niby zapowiadali 26 stopni z rana do 29 stopni popołudniu . Gdzie ta ich prognoza ?


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Dziś chyba pierwsza niedziela gdzie nikt niedzielą /dziś/ nie będzie kosił jak patrzę na mapkę satelitarną. Padało ładną godzinkę teraz.

 

Rolniku musisz przykazania poczytać: w niedzielę i święta powstrzymywać się od prac niekoniecznych. Jeżeli owoc całorocznej pracy zapewniający byt ma iść na zmarnowanie to masz grzech zaniedbania i marnotrawstwa bo praca którą masz wykonać nie tylko że jest konieczna ale i niezbędna dla zapewnienia środków na życie Twojej rodzinie a także pokarmu dla innych ludzi. 

 

Tak jak od lekarza wymaga się aby leczył niezależnie od dnia tak i od rolnika wymaga się aby zbierał plon tak aby nic się nie zmarnowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Gdyby tak była większość jak rolnik1973 to gdybyś kosił w niedziele to ta większość by ci kombajn spaliła /to się nazywa fanatyzm religjiny/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Luudzie co rok w żniwa dyskusja czy robić w niedziele czy nie. Jak ktoś nie wierzący czy nie praktykujący to jego sprawa, a poza tym co za problem pójść z rana do kościoła a potem kosić. Chętnie już bym pokosił ale pogoda jest jaka jest, dziś słońce i wiatr ale chłodno 21 st. Jeszcze 3-4 dni słońca i można jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Umnie się wypogadza jak nie popada to jutro ok 12 ruszam prasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj