Polecane posty

PeterG14    115

Padało przez całą noc niezbyt mocno, a o 03:30 lało tak że zmokłem jak kura. Żniwa sukcesywnie się odwlekają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

U nas w Zachodnio-Pomorskim w nocy nie lało a teraz jest ok 30 stopni celsjusza i tak to słońce raz chowa się a raz się pojawia . Mam tylko nadzieję że padać nie będzie i się utrzyma pogoda .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

36*C piekło na ziemi, ciekawe jak front się zachowa oby wysechł nim dojdzie. Dobrze że robić nie trzeba bo by się zesmażył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Dzisiaj o 8 przeszła u mnie burza. Przez 30 minut spadło 5 mm. Zahaczyła mnie bokiem, czarne chmury poszły na płn. na podlasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokojambo    0

U nas to z rana było urwanie chmury ... a teraz to całe szczęście już słonko wyszło i jaest cąłkiem przyjmnie :)


Kokojambo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek10    0

To prawda ta pogoda jest beznadziejna poprostu....Ale trzeba jakoś z tym zyc i iść do przudu... Inaczej nic nie poradzisz. Co za paradoks. Kupilem sobie wąż ogrodowy Comfort flex, taki jak tu: https://kosiarka.pl/produkt-w%C4%85%C5%BC-ogrodowy-comfort-flex-19mm-25m-gardena-18053-20-2259.html czekalem, żeby do mnie przyszła paczka, a jak się na dzis kurier zapowiedziała, to akurat ulewy i nie mam okazji wyróbowac jak to działa... Ja to mama zwsze pecha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Na Podlasiu jak zwykle, przeszła mega groźnie wyglądająca chmura i nawet kropli. Teraz znowu idzie coś granatowego zobaczymy...

 

Poszło na północ, tak jak na radarach widać, Łomża Białystok wszystko omija

dokładnie poranne chmury przeszły bez echa, a kolejna między 10 a 11 przyniosła ze 3-4 mm, w prognozach obiecywali sporo więcej ale cóż dobre i to, dziś przyjrzałem się kukurydzy... wypuszcza nawet sporadycznie 5 kolb a w większości przypadków 4

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

dokładnie poranne chmury przeszły bez echa, a kolejna między 10 a 11 przyniosła ze 3-4 mm, w prognozach obiecywali sporo więcej ale cóż dobre i to, dziś przyjrzałem się kukurydzy... wypuszcza nawet sporadycznie 5 kolb a w większości przypadków 4

Chyba miałeś idealne warunki pogodowe że aż 4 kolby Ci wypuszcza. U mnie podobnie jak w tamtym roku przeważnie jedna kolba. W tym i wa tamtym roku warunki są słabe na kukurydze to i kolba przeważnie jedna. Niby mówią że to lepiej jak jedna ale w praktyce wiem że jedna czy dwie różnie z plonem może byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie leje często ,a kolbę ma jedną kuku i bardzo dobrze .U sąsiada w zeszłym roku miała po 5 kolb i plon 4 tony z ha ziarna u mnie średnia 10,5 tony .Żeby nie jedna działka z piachem było by 12 ton  mimo suszy sakramenckiej .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

łódzkie piękna pogoda i niech tak zostanie chwilkę,choć deszcz potrzebny.

teraz żniwa,żeby ziarno sprzątnąć.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po kilka kolb mają często tanie polskie odmiany. Miałem w zeszłym roku Danubio, Fabla, Eduardo i kolba jedna. W tym roku inne odmiany, ale jeszcze nie ma wiechy, więc nie wiem co będzie. Większa liczba kolb to reakcja na stres i kukurydza jak każdy organizm dąży do przetrwania gatunku.
U mnie o ok.6:00 z zachodu kujaw, mazowsza przyszła burza, ale trochę ominęła jednak zostawiła po sobie niezłą ulewę, choć nie taką jak przed kilkoma dniami. Wtedy porządnie dolało, dzisiaj rano dobrze i trochę w dzień. Zaorałem dzisiaj łąkę, bo trawa wyschła a pole miejscami suche, że się kurzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

kolego ile to by musiało padać żeby do miękło.u nas to co popadało to znaku nie widać....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Wczoraj od południowych godzin burze wirowały w okół mojej miejscowości do wieczora , niestety żadna nie zawitała a mogła by bo QQ tragicznie wygląda, wody!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Chyba miałeś idealne warunki pogodowe że aż 4 kolby Ci wypuszcza. U mnie podobnie jak w tamtym roku przeważnie jedna kolba. W tym i wa tamtym roku warunki są słabe na kukurydze to i kolba przeważnie jedna. Niby mówią że to lepiej jak jedna ale w praktyce wiem że jedna czy dwie różnie z plonem może byc.

tak jak Thomas wyżej napisał więcej kolb właśnie wypuszcza kukurydza gdy są złe warunki a nie dobre, także susza swoje zrobiła, roślina dąży do przetrwania a więc do wydania jak największej liczby nasienia. jeśli warunki teraz były by dobre to te 4-5 kolb uratowało by plon bo przy 1,5 metrowej kukurydzy (na jednej działce i bardzo ciężkie gliny) więc jest przynajmniej nadzieja na niezły plon objętościowy, na lżejszych lepszych glebach kukurydza dociąga do 2,5 metra ale też rzadkością nie jest 3-4 kolby, także susza tak czy inaczej swoje zrobiła, teraz czekamy na jakieś kolejne deszcze bo składników pokarmowych qq powinna mieć pod dostatkiem jeszcze więc może by coś ulazło :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U mnie skrajne rośliny mają po 3 kolby, w łanie po 1 lub 2. Po tamtym roku wiem że jedna kolba jest najlepsza, tylko musi być w pełni wykształcona. Na sobote znów prognozują możliwą nieciekawą sytuacje z pogodą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Okolice Łomży wczoraj  zahaczyło 20 min rzęsisty spokojny deszczyk, lecz to wciąż kropla w morzu. A z drugiej strony dach z obory chcą ściągać i troche pogoda krzyżuje, przeczekamy ten front do niedzieli i dalej niech się dzieje co chce


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

U mnie w Gryficach wczoraj nie padało chodź było pochmurno i się zapowiadało na deszcz . Dzisiaj z rana było zaledwie 9 stopni a teraz jest ok 28 stopni celsjusza , a jak tak dalej pójdzie to będzie super i będzie można kosić .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woj. Mazowieckie okolice Plocka i dalesze rejony przeszly dwie sile burze z mocnym wietrem niektorym pozrywalo dachy lub czesciowo uszkodzilo mocno 3 razy popadała po dlugej suszy zboza na razie stoja sa tylko pochylone zyta ale jak tak dalej pujdzie to zapowiadaj sie mokre byc moze zniwa albo przeropne . Rzepak stoi i peka jak nie padalo to pustynia teraz mogoby z 2 tygodnie sie wypododzic na dobre i by ludzie pokosili 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Północ Łódzkiego wczoraj bez deszczu.Dzisiaj ludzie młócą pełną parą.Jutro jak będzie pogoda i kombajn to może wystratujemy z zytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wczoraj   rano  elegancko napadało    dzisiaj  szło  kosić    owies 7 %  pszenżyto 12,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj