Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Janinka    0

U nas nic!!! pare kropli spadlo zagrzmialo raz i poszlo.Jutro pewnie jeczmien ozimy kosimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

icek1 u nas to gdzie? Fajnie by było jak byście pisali gdzie, jeżeli pod awatarem nie ma opisu miejscowości lub woj.

możesz pisać gdzie,on i tak nie napisze.chyba się wstydzi gdzie mieszka.....

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

od piątej do dziewiątej rano przeszły trzy burze suma opadów 0,5 litra na m2, ręce lecą na to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a wystarczy tylko edytować profil i byłoby po kłopocie ale icek chyba z wielkiepolski jest jużź kiedyś pisał ale nie pamiętam dokładnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

od piątej do dziewiątej rano przeszły trzy burze suma opadów 0,5 litra na m2, ręce lecą na to wszystko

ciesz się że nie skończyło się to tak jak u nas w okolicy... szła nawałnica, u mnie parę minut popadało około 1,5 mm i w miarę spokojnie a 10 km dalej była kulminacja, efekt taki że połamane drzewa, zerwanych kilkanaście dachów, u kuzynki dach z obory spadł na samochód, nie mówię już co się stało ze zbożami... insyminator dziś był to mu konar na maskę spadł w czasie wczorajszej burzy bo akurat go zastała na drodze gdzie nie miał gdzie zjechać a 8 km odcinek gdzie duże drzewa wzdłuż całej jezdni. efekt popękana szyba, wgięta maska jak by ktoś mu dobrze młotem przywalił kilkanaście razy, zderzak też połamany

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

wczoraj trochę po padało dzisiaj grzeje od rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

te zdjęcia na dole strony to obora u mojej kuzynki właśnie, tak jak wyżej wspomniałem

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie wczoraj spadły 3mm i w sumie chyba nawet z tego można się cieszyć bo w okolicy spadło jeszcze mniej. Ziemniaki już padły.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

te zdjęcia na dole strony to obora u mojej kuzynki właśnie, tak jak wyżej wspomniałem

A bema jak nie miała AC to z ubezpieczenia gospodarstwa można na nią dostać odszkodowanie? Koledze jak raz byk też właśnie beme całą porysował rogami to dziady najpierw porobili zdjęcia, powiedzieli że niby wszystko ok będzie, a później nic nie dali. Kolega odpuścił sobie i się nie odwoływał, może to był błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

U mnie mimo tych nagłych nawałnic nic nie popadało tylko pokropiło chwilę i poleciało dalej. QQ powiędnięta oj ciężko będzie w tym roku :(

spokojnie mogę powiedzieć że ponad 2miesiące nie pada... tylko suszy

Widzę że zarobią wszyscy tylko nie rolnik

Wczoraj się dowiedziałem że jak jest burza a na drzewach nie ma liści to będzie chudy rok a tak właśnie było wiosną..

Najlepsze jest to że jakieś tam chmury latają, tylko po prostu nie pada z nich... jak by zaczarowane :/

Edytowano przez rozal22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie w tym roku od wiosny był tylko jeden mocny deszcze tak to tylko siki jakieś padały mimo, iż w pobliżu przechodziły nawałnice, tydzień temu jedna przeszła 5km odemnie i tylko pokropiło, że pod drzewami sucho było....a tak to praktycznie nic co było by warte odnotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

damian zbr jeżeli masz ubezpieczenie oc gospodarstwa to tak, jest to dodatkowe ubezpieczenie koszt około 40zł na rok, samo ubezpieczenie budynku ci nic nie da mnie tak sąsiad załatwił, jego dach przyleciał do mnie i zniszczył mi blache na przechowalni i jak ten od szkód przyjechał powiedział że siła wyższa i oni umywają ręce z koleji sa firmy które zajmują się takimi odszkodowaniami uzyskiwaniem złożyliśmy sprawę do sądu i dostaliśmy odszkodowanie od firmy, po tym zdarzeniu sami mamy OC gospodarstwa aby wrazie czego pies mi się urwał pogryzł kogoś czy jakaś inna ewentualność losowa była na podstawie tego wypłacona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A bema jak nie miała AC to z ubezpieczenia gospodarstwa można na nią dostać odszkodowanie? Koledze jak raz byk też właśnie beme całą porysował rogami to dziady najpierw porobili zdjęcia, powiedzieli że niby wszystko ok będzie, a później nic nie dali. Kolega odpuścił sobie i się nie odwoływał, może to był błąd?

ciężko mi powiedzieć, nie widziałem się z nią, sam dowiedziałem się z fb, zresztą z tymi odszkodowaniami to zawsze ciężko, zawsze robią tak żeby coś pominąć w wypłacie odszkodowania. z reguły tak jak Tomek pisze bierze się kancelarię prawną która stwierdzi czy coś da się zrobić i załatwiają wszystko za pewien procent odszkodowania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak Darek mówi około 10% biorą takie kancelarie. Bebnią w telwizji o wariackich burzach jutro, w każdym razie ma być koniec z suszą, coś mi się nie chce wierzyć, bo moja stacja pokazuje co innego, w każdym razie załamanie pogody jest bo ciśnienie leci łeb na szyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30 stopni w tej chwili. Od zachodu idą jakieś niegroźne chmury, ale na radarach widać, że w Niemczech już są burze i idą nieśmiało w naszym kierunku.
A stacja pogodowa pokazuje spadek ciśnienia i deszcz. Zobaczymy...

Edytowano przez poprostumateo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

u mnie w tym roku od wiosny był tylko jeden mocny deszcze tak to tylko siki jakieś padały mimo, iż w pobliżu przechodziły nawałnice, tydzień temu jedna przeszła 5km odemnie i tylko pokropiło, że pod drzewami sucho było....a tak to praktycznie nic co było by warte odnotowania.

 

Pod dużymi świerkami od wschodu, to jest sucho u mnie od wiosny- mówię serio (może raz zrosiło ziemię).

Za 10dni poślad można kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Faktycznie o mnie też piszą. Ale ostatnio Koło dostało sporo deszczu więcej niż ja (okolice), Konin Ślesin to norma ,zawsze ściąga więcej burz i normalnego deszczu!

Potrafi spaść tam do 60% więcej deszczu niż u mnie (mam rodzinę i to są fakty) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Z zachodu zbliża się coś pewnie w nocy wleje .U mnie jest bardzo ciepło i duszno cały dzień i teraz też .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra co się dzieje w Lubuskiem a za jakiś czas będzie w Wielkopolsce. Pewnie jutro znów tutaj będzie pełno postów ze strat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5287

na wschodzie (pólnocna lubelszczyzna) SUCHO, qq pozwijana, nawet młode brzózki, sosenki usychają, jak w tym tygodniu nie popada konkretnie to mam z głowy koszenie qq a i szybki żniwa się zapowiadają, więc luz na całego  ;[

 

 

na zachodzie nieźle naku*wia  teraz 

http://www.lightningmaps.org/realtime?lang=pl    

https://burze.dzis.net/?page=mapa&animacja=on

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Masakra co się dzieje w Lubuskiem a za jakiś czas będzie w Wielkopolsce. Pewnie jutro znów tutaj będzie pełno postów ze strat

 

 

A co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj