Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dzisiaj trochę  posiąpiło   namiękło może 1cm  także  Susza nadal trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryszrol    4

Dobre i to w mojej okolicy niestety nic nie padało niby się chmurzyło ale nic nie popadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Opolskie Kluczbork 0 deszczu, po gorącym weekendzie zboża wyraźnie się poddają nawet na lepszych glebach

W Gorzowie slaskim z rana kilka kropelek spadło ale susza straszna zboża juz 2tyg temu się poddały na oko widzę plon max 3t z ha laki po skoszeniu nie chcą odrastac. Kluczbork fakt nawet na ziemiach klasy 1-3 zboża się poddaja. O łowkowocach nie wspomne heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Trochę mży ale jest nadzieja zboża szalowe nie są ale deszcz im może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

u mnie "pada" od wczoraj :wacko:  i całe 4 mm deszczu spadło :(  , żyto na kiszonkę skoszone ponad miesiąc temu a kukurydzy nie ma szans posiać bo gleba to popiół...... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

No i po deszczu przez 3 dni spadło raptem 6mm. Zawsze to coś ale na takie braki jakie występują w glebie to kropla w morzu potrzeb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Chmurzy  się chmurzy  ale  deszczu nie widać  poranne  mżenie  już wyschło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

łódzkie lekka mżawka i to wszystko.dobre i to ale mało,susza nadal.

 

W nocy popadalo a teraz zaczelo ciekawe na jak dlugo?

u mnie padało z 40minut,mżawka

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

Pogranicze Woj.Dolnośląskiego i Wielkopolski powiat Górowski ostatniej doby spadło równe 18 l / m2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

+1 koło domu.

Niedziela i poniedziałek spadło 45 mm a ziemia jest przesiąknięta na tyle samo. Nawet na 6 klasie nie przesiąkło głębiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Popadało całe 5l/m2. Sucho jak było tak jest bo ten deszcz to nic z tym co potrzeba.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

susza nadal trwa opadów deszczu nadal brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

u mnie 3mm, ziemia przesiąkła na może 1cm, jedno co to że chociaż przez liście tam gdzie pszenica na dobrej ziemi czy rzepak to się jeszcze jakoś trzyma, za oknem już ponad 20 a im bliżej soboty tym cieplej. Najbliższy możliwy i pewnie lokalny z burzy opad to weekend. Jestem ciekaw czy na 3'ce dobrej ziemi pszenica przetrwa bez przypaleń jeszcze? Bo ile można ? Ostatnio jednorazowy opad większy niż 5mm był na koniec marca ? MASAKRA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie nadal to samo, wczoraj co ciekawe opadów nie zapowiadali, a mżawka była jakieś 20 min to tylko liśćmi się zboża mogły napić i tak jak kolega wyżej napisał do weekendu nie zanosi się na opady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

susza nadal trwa opadów deszczu nadal brakuje

 

Co za popaprana pogoda u was w kuj pomorskim nie popadał co by najbardziej się wam przydał, a u mnie co jeszcze na łąki trudno wjechać to wczoraj dolało ładnych parę godzin i woda stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Jechałem w poniedziałek na trasie Bydgoszcz - Świecie. Zboża wyglądają coraz gorzej. Ten rok nie zapowiada się dobrze. Tak dużego deficytu wody już dawno nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ostatnio 2mm przez dwa dni  :blink:  deszcz jak dobra rosa, po obchodzi pól  mogę stwierdzić że gdyby nie susza to zboża  wyglądałyby niesamowicie, gdzie jeszcze się trzyma to wygląda mimo wszystko super tak dobrze jak nigdy dotąd ale kilkanaście % pola  wypalone , połowa podsuszona ale dzielnie się trzyma.

 

 

Trzeba być dobrej myśli i liczyć na cenę że będzie dobra pod koniec roku bo w żniwa to będzie kicha.

 

Z drugiej strony to na kujawach jakby był kolejny rok urodzaju to by się "bambry" o ziemię zabijali a pszenica byłaby pewnie po 500 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

poczekaj na upały od czwartku po trzydzieści parę stopni to już skończy się dzielność


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo optymistyczne prognozy począwszy od piątku do poniedziałku. Widać, że od kilku dni są podtrzymywane i ma spać dużo deszczu, nawet na kujawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj