Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nowy81    68

Może jare wytrzymają jak popada na 4t (poplon łubin + obornik+ mocznik 100kg.). Zimowe walczą o max 3t jak popada. Najgorzej odmiany niskie z dużym nawożeniem N.! Nie widziałem by w okolicy ktoś sypał 2dawki prócz mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

U nas ulewy nic nie dadzą bo spłynie w dołki tam gdzie jeszcze ładnie się trzyma i wymoknie a górki jak beton był tak będzie , dwa trzy dni umiarkowanych opadów jedynie.  Jeśli w przeciągu 10 dni nie popada to będzie całkowita klęska w kuj-pom . Nawet jakby popadało to też nie wiadomo jak zboża zareagują podczas kwitnienia i czy nie będzie prawie  pusto w kłosach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/iung-w-kwietniu-i-maju-nie-stwierdzono-zagrozenia-susza,57849.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może nie chcą robić famy i strachu w sensier że ceny gwaltownie podskoczą, bo chyba tylko głupi nie widzi sytuacji jaka jest, zakupiłem sobie stacje meterologiczą z przetargu wojskowego i na wykresach, ciśnieniu i temp nie widać jakiś zmian w pogodzie i to przez kilka najbliższych dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://meteomodel.pl/gempl/RRR/237

prawie wszystkie modele widzą opady od 8 czerwca szczególnie na dolnym śląsku model gem który jest dużó bardziej sceptyczny co do opadów od gfsa widzi u mnie około 40 litrów2 oby się sprawdziło

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

dziś wymarzona słoneczna pogoda idealna na pochód bożego ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pytanie czy to już nie będzie za późno...

 

no myśle że jeszcze nie o ile się sprawdzi narazie tylko jeden kawałek jarki mogę spisać na straty  ale niewielki reszta się trzyma


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Koledzy jak co to piszcie z jakich regionów jesteście bo chyba w całej Polsce nie ma suszy a może jest, u nas WLKP średnio z deszczem niby ostatim tygodniu dwa razy skropiło po kilkanaście minut ale sucho jest, idealna pogoda do siana w tym tygodniu konczę zbiór inni już dawno po sianokiszonkach a nawozy  i łąki czekają za deszczem bo w taki susz nie ma sensu siać. A ciekawostka nasi spece od gospodarki już dwa tygodnie temu mówili w telewizji że zbiory będą duże i należy spodziewać się spadku cen zboża ,w tym roku pszenżyto sprzedawałem ok 530 zł to teraz poniżej 500 za tonę ot opłacalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

marian wystarczy wejść w edycję profilu wpisać gdzie mieszkasz  w lokalizacji i nie trzeba wpisywać w poście


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Właśnie wróciłem po objeździe pól  owies   mam wysokości 10-20cm i się kłosi  tragedia  pszenżyto wypalone  pszenica dostaje po tyłku  jak tak dalej pójdzie  to  owsa w ogóle kosił  nie będę  tylko  talerzówka  Jedynie co na wiosennych orkach  jako  tako się trzyma  co mnie  dziwi  i szokuje  bo powinno być gorzej.

Moim zdaniem Wojewoda kujawsko Pomorski Powinna  ogłosić Stan Klęski Żywiołowej  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

to jak w pomorskim susza to i u Niemca też susza to cena zboża będzie wysoka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

W Lubelskim na razie wody nie brak ale to myślę że jeszcze kilka dni wystarczy i też będzie brak jej a opadów nie widać w prognozach do końca czerwca. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Według tych modeli w kujawsko-pomorskim do 14 czerwca zero deszczu. Chyba najmniej w całej Europie. Masakra jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten artykuł jest z 17 lutego 

ale rzeczywiście aktualizacja modelu gfs wycofała sporo opadów szczególnie dla północnej Polski

http://meteomodel.pl/gens/RRRR/240/01

 

Nie ma co za bardzo patrzeć do przodu bo przecież poprzednia aktualizacja dawało bardzo dużo opadów a obecna praktycznie nic. O północy znów może się wszystko odwrócić

 

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

to jak w pomorskim susza to i u Niemca też susza to cena zboża będzie wysoka

myślisz jak tam będzie susza to ceny będą wyższe,a inne kraje.nie żyć nikomu,bo ciebie dopadnie.

 

dziś bylem na polach,masakra.kukurydzy nigdy jeszcze nie miałem jak teraz jest.jęczmień to samo,czy owies.jedynie co to zimowe jeszcze dadzą plon,o reszcie to można zapomnieć.

z pogodą jak im się uda to trafią....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Okolice Radziejowa nawet oziminy juz siadaja!!!Sredni plon ozimin nie przekroczy 5-5,5 tony. O warzywach nie wspomne. Rzepak to maks 3 tony ten najlepszy a tak sredni to2.5 moze naleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

 

Boże jaki Ty pazerny, wziąć 5t i jeszcze się stanu klęski domagać. Pogoda fest, kto siana nie zrobi nie ma prawa mówić że nie wyschło. Słonko żadnej chmury.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Wczoraj byłem na polach, wiosenne się jeszcze jakoś trzymają ale ile mogą wytrzymać bez wody? Kukurydza niby jakąś wilgoć w ziemi ma ale wygląda fatalnie to, odżywkami nie można ratować jej ponieważ od kilku dni powyżej 30 stopni i do tego brak wody. Teraz deszcze zapowiadają na poniedziałek-wtorek aby się tylko to sprawdziło 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Boże jaki Ty pazerny, wziąć 5t i jeszcze się stanu klęski domagać. Pogoda fest, kto siana nie zrobi nie ma prawa mówić że nie wyschło. Słonko żadnej chmury.

 

Tu się z Tobą zgodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Słońce parzy jak trzeba latem, szkoda że nie było deszczu ale jakby popadało trochę mocniej w przeciągu tygodnia to jare jeszcze jakoś się poprawią a ozimym to już chyba nic nie pomoże, Jedynie siano sprzątnę idealnie suche. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Okolice Radziejowa nawet oziminy juz siadaja!!!Sredni plon ozimin nie przekroczy 5-5,5 tony. O warzywach nie wspomne. Rzepak to maks 3 tony ten najlepszy a tak sredni to2.5 moze naleci.

W mojej okolicy to są średnie plony większości rolników więc nie ma co narzekać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj