Polecane posty

knoro93    215

U nas zboża w miare ładne jare jak i ozime. Ostatnimi czasy podlewało ładnie także nie brakuje wilgoci woj Podlaskie. Ceny są do d**y jak wam nie popada to plony beda takie jak i ceny czyli cienizna cięzki rok się niektórym zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

ostatnia szansa na deszcz jutro i pojutrze dla środka kraju. Sam powoli również wyczekuje. Później ma umocnić się wyż i naprawdę może być kiepsko. Smutne ale realne

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jak   czytam  twoje  posty  @  Rolnik1973  [wątpię  abyś  był rolnikiem  ]  to nie wiem  śmiać się  czy  płakać......   jutro  wstawię   fotki  pszenżyt  zimowych i mieszanek jarych  po  tegorocznej suszy  - niektórym   działkom już  nic nie pomoże.   :(  

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

bedzie pogoda na przyszły tydzień na wschodzie? bo nie wiem czy kosić więcej łąk bo co prognoza to co innego przepowiadają 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mniejsze plony wyższe ceny, po co darmo gartać.

 

A co jeśli światowe zbiory będą takie same a tylko część rolników zbierze mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Pokaż   mi  firmę  która   u  nas    ubezpieczy od  suszy.!  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

dzisiaj objechałem pola ( woj. opolskie) niektórym jarym już nawet deszcz nie pomoże.... ogólnie bardzo, bardzo sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

U mnie nigdy suszy nie było to się nie interesuję, u jednych sucho u innych mokro, gdybym trzymał bydło to bym siana nie narobił bo na dzień dzisiejszy woda na łąkach stoi, więc bydła nie trzymam i się nie martwię. Taki mamy klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

To trzeba się ubezpieczać.

ty gadasz jak jedna pani

„Sorry, ale taki mamy klimat” –

dziś po objechaniu pól i łąk to tragedia.........

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

No ale co zrobisz na pogodę wpływu nie mamy, trzeba przyjąć na klatę to co jest. Chyba że do Putina o sztuczny deszcz się zwrócisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

niestety patrząc na prognozy dalej zero deszczu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ubezpieczyć ty chyba człowieku nie wiesz co piszesz najpierw sprawdź jakie są warunki suszowego ubezpieczenia a potem pisz takie głupoty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

on ma inne podejście nie hoduje nie uprawia nie ubezpiecza itd


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wczoraj spadło 2,5mm, dziś już śladu po tym nie ma, ale jarym i kukurydzy sporo pomogło.

Sianokosy rozpoczęte, z 1,2ha 22 bele. Ok 60% tego co rok temu w 1 pokosie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a jak tam się u was zboża trzymają chyba jest jeszcze gorzej jak u nas


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W kwietniu było 80mm, w maju 26mm. U mnie żyto o dziwo trzyma się bardzo dobrze, ale nie żałowałem mu odżywek czy nawet biostymulatorów, wspomagaczy ograniczających parowanie roślin i trzyma się dobrze. Owies też wygląda całkiem nieźle choć mocno go już wywija. Kukurydza wchodzi w 7-8 liść.

Ale u innych rolników to masakra czasem, szczególnie gdy niektórzy się porwali na V-VI klasie na pszenżyto to nie będzie co zbierać.

A ile ta susza ograniczyła plon to się w żniwa okaże.

Na razie sianokosy fatalnie się zaczęły.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186
Napisano (edytowany)

To Ty nie masz co narzekać... U nas okolice Koronowa Kuj-Pom w marcu 20mm, 10mm w kwietniu i 10mm w maju... MASAKRA Jakaś :<

.

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Całe kuj-pom u jednych spadło ponad 100 litrów od marca u drugich 40 :?, w moich stronach spadło 60mm . Teraz upały się zbliżają a wody w glebie brak już od lata ubiegłego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Podlasie, gmina Wyszki od 20 marca spadło ponad 150l/m2. Na razie wody pod dostatkiem. W tym roku jak na razie tylko był jeden okres, że tej wody brakowało, a tak to w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zbliża się długi okres bez desczu ale już z dużym gorącem zdaje sie że żniwa będą bardzo ubogie

albo raczej wypalone

na zachodzie zacznie lać w lipcu ale to już za późno


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj