Polecane posty

mom    19
Napisano (edytowany)

okolice Lublina burza ale z lekkim i spokojnym deszczem, tylko coś przez ostatni tydzień chłodno :(

Edytowano przez mom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

kuj- pom bez zmian, jak czytam posty że inni w kraju mają dość deszczu są przesyceni aż nie do pomyślenia... U nas braki wody już od maja zeszłego roku, teraz tylko coraz bardziej pogłębia sie brak wody, stawki wysychają do zera a upały dopiero przed nami...

Gdzieś w oddali widać chmury, ale nadzieje na jakiś deszcz małe... kiepsko :<<<

 

Tez kuj-pom jestem i podobnie jak rok temu znowu susza. W stawie mam tyle wody ile zawsze było na koniec lata, chyba jeszcze nigdy tak mało nie było na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

U mnie  w moim rejonie  też od początku kwietnia nie było deszczu. Łączna suma opadów przez ostatnie 1,5 miesiąca może 10l. Ale w ostatni czwartek trochę pokropiło a teraz przez godzinę tak polało że wszystko pływa. Całe podwórko zalane. Słyszy się że do okoła padało a nas mija bokiem. Czasami jestem w Siedlcach to tam dopiero leje, prawie codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja to w ogóle nie wierze że jakikolwiek front przechodził przez centralną Polskę. Wczoraj pryskałem kukurydze na chwasty, 3 dni temu owies odżywką i żadnych chmur nie ma. Ostatni deszcz spadł 20 maja 7mm.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

http://www.radareu.cz/?lng=pl

Jest ktoś z okolic Łodzi ile tam w ciągu 14dni spadło wody??

w łódzkim lekka mżawka tak żeby się nie kurzyło i to wszystko.od początku maja trzecia tylko,tylko  mżawka. :(

nie ciekawie się zapowiada.

to co zapowiada radar to powinno padać,a nie pada.coś się to nie sprawdza....

@rolnik podeślij tego deszczu trochę.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

mazowieckie pow płocki spadło 6mm wczoraj ok 2mm troszkę podratowało bo juz licho było na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

To u Mnie od ok. godziny 14:30 do ok. 21 padał deszcz. Nie mżawka jak ostatnio, tylko porządny i mokry ;).

okolice Piotrkowa Tryb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

wschodnie łódzkie dzisiaj 21mm spokojnego deszczu i cały czas kropi , dobrze bo już się nie ciekawie robiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

U mnie  w moim rejonie  też od początku kwietnia nie było deszczu. Łączna suma opadów przez ostatnie 1,5 miesiąca może 10l. Ale w ostatni czwartek trochę pokropiło a teraz przez godzinę tak polało że wszystko pływa. Całe podwórko zalane. Słyszy się że do okoła padało a nas mija bokiem. Czasami jestem w Siedlcach to tam dopiero leje, prawie codziennie.

 

Ja mam do Siedlec około 20 km - tam więcej pada niż u mnie :) Dziś znów pompuje, łąki stoją niekoszone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
Napisano (edytowany)

Południowe Mazowsze pow Zwoleń pada co dziennie, pada całą noc bez przerw wody jest już zdecydowanie za dużo. Trawy się wykłosiły, będą mało wartościowe sianokiszonki, jak da się wjechać i pokosić. Nie jest za ciekawie :blink:

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Całą noc lało, trawy zaczynają się kłaść, nawet na 6 klasie zaczyna się bagno robic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Lało całą noc i teraz też pada, Ci co azotu nie żałowali zboże leży, cały dzień ma padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

północna lubelszczyzna- przez noc 40l/m2. W ciągu ostatniego tygodnia grubo ponad 60 :) Teraz jak słońce będzie lecimy z zabiegami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dopitoliło ostro :D Zboża stoją bo skracane :) Szkoda traw troche bo stare się robią ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ostatnia noc masakra tyle deszczu spadło że szok. Na VI klasie woda stoi T2 nie robione w pole nie ma opcji wjechac przez najblizsze pare dni jest mega mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

łódzkie susza,susza..........

teraz słońce świeci,trochę się ochłodziło.zapowiadają upały............


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Daj tego słońca trochę bo nie widziałem go już pewnie ponad tydzień, znowu dolało, ziemia już od wczoraj wody nie przyjmuje.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianekkk    847

Mazowieckie, powiat Płoński dopiero wczoraj troszkę popadało, a tak to susza, w studzienkach tak samo, ziemia popękana :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Pada juz ponad tydzien i do tego zimno...


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

U nas to jakaś pustynia się tworzy,stawy powysychały,gminne ujęcie wody ledwo zipie.Wg serwisu pogodynka miało padać całą dobę a w rzeczywistości nie spadło nic,0 mm!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

ja dopiero do domu przyszedłem, od rana ze szpadlem działałem na polach, w nocy do*ebało konkretnie deszczu, kilka dni jak nic przerwa w polu/łące


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

u mnie tez leje bez przerwy juz z 20godzin, współczuje krowiarzom z mojej okolicy :mellow:  trawy w pas bo nie moga skosić

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52

Lubuskie pow. Świebodzin ani kropli od 3 tygodni i poprawy sytuacji nie widac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj