Polecane posty

miszka16    86

Ja osobiście skosiłem, ale znam kilku co sporo nie skosili i oni lubią niedzielną prace.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kosić w niedziele to oczywiście że jak pogoda to trzeba ale żeby siać albo pryskać? A kiedy odpoczywać? W niedziele to lubię wziąć psy i połazić po polach...

Pogoda piękna, wilgotno i ciepło oziminy wschodzą. Teraz tylko orka zimowa pozostała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    132

Dziś cały dzień mgliście i deszczowo, mogłaby wreszcie przyjść susza. W tę niedzielę u nas siali, kopali ziemniaki, robili kiszonki. Taki rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

U nas tak jest na dzisiaj, trochę z tego bagna wywieźliśmy dziś słomy a raczej syfu ale na podściółkę będzie, najstarsi nie pamiętają tak mokrego roku. 

Dodam jeszcze że to pole znajduje sie na wzniesieniu.

 

10716135_972895612737440_663350055_n.jpg

10719047_972895556070779_322701654_n.jpg

10721073_972895636070771_621851367_n.jpg

10723456_972895472737454_404173038_n.jpg

10723640_972895699404098_2014536809_n.jpg


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

A u mnie mało kto pamięta tak suchy rok. Ziemia od wiosny nie widziała przesytu deszczu, orka podła ale nawet glina się rozsypała - tak sucho. Ziarno leży i czeka na wode... Okolice Siedlec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zaorałem ostatnio po kukurydzy, strach siać żeby siewnika nie utopić - w pyle, bo nie wiem jak to nazwać - po orce chodzić się nie da- na ile orałem na tyle noga wchodzi... Gleba 4 klasa nie jakiś tam piach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

jest susza a jak zacznie padać będzie go za dużo i tak zle i tak niedobrze a meteolodzy  zapowiadali na ten rok idealne warunki dla wegetacji roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

jest susza a jak zacznie padać będzie go za dużo i tak zle i tak niedobrze a meteolodzy zapowiadali na ten rok idealne warunki dla wegetacji roślin

Idealnie było u mnie, nie mam nic do zarzucenia pogodzie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Tylko współczuć.Mi jakoś się udało zaorać chociaż na glince rwały się skały(ale mi się rymło) :P Lżejsza ziemia się przelewała jak woda ale później trochę popadało i udało mi się zasiać.Powschodziło pięknie.

Życzę deszczyku wszystkim spragnionym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

posiałem ale słabo wschodzi czy jak kiedyś popada to się zagęści.SUSZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talar    16

Północne mazowsze susza, dobrego deszczu nie było od ponad miesiąca i dalej nie widać, ludzie podlewają rzepaki beczkowozami  :(

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kujawsko Pomorskie Powiat bydgoszcz    Susza  nadal trwa  trochę pokropiło  ostatnio  ale ta kropla w morzu potrzeb wodnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryszrol    4

Kujawsko-Pomorskie Powiat Tucholski Susza,susza i jeszcze raz susza,orki pod zasiewy niedokończone bo beton od 2 miesięcy niespadła ani kropla deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

pn.mazowsze deszcz nie pada od 24 sierpnia (dwa razy delikatna mżawka ale nawet na kurz nie pomogła)częśc zbóż zasiana częśc do przesiania bo nie powschodziło ogólnie tragedia ,po kukurydzy nie ma mowy o orce .Czekamy na deszcz to może by coś zrobił w polu do zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tragedia, po QQ zaorałem to normalnie pył, dziś trochę zasiałem, śruba skręcona na maxa, całkiem odpięte dogniatanie redlic bo ziarnko by chyba na głębokość orki siewnik zasiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

A to dobre panowie a u mnie tyle dostała ziemia wody że do tej pory na łąkach mokro nie można skosić a w polach jeszcze dziś kombajny młócił i też jeden siadł. Bardzo zróżnicowana ta pogoda w naszym pięknym kraju.

Ja wyorałem pod oziminy na starych lemieszach tylko że mc temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Przydałby się deszcz, zaczyna robić się sucho. Pszenica ozima szpilkuje, przydałoby się pojechać herbicydem ale jest raczej za sucho. Przynajmniej orka zimowa idzie pięknie, na nią nie jest ani za sucho ani za mokro.

Kto ma buraki to korzysta z pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

U mnie kto siał ok 10 września temu poschodziło ładnie. Reszta bieda z nędzą. Na lekkiej ziemi zeszło, na cięższej i glinie pusto. Kto siał w ciągu ostatnich 10 dni nadal ma puste pole. Po kukurydzy zaorałem ale jeszcze takiej orki nie było... Dziadek opowiadał że był rok kiedy to koniem orał grudy jak talerze, posiał na początku października a bronował w listopadzie bo dopiero wtedy popadało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

suszy ciąg dalszy ostatni śladowy deszcz padał miesiąc temu zboża siane na początku września ok siane pod koniec września tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały sierpień i wrzesień deszczowy. Natomiast ostatnie 2 tygodnie bez deszczu, a pogoda letnia. Wczorajsza i dzisiejsza noc 14 stopni, a w dzień w granicach 23. 
Szkoda, że taka pogoda nie mogła być wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Właśnie jest 19stC. 

Orka na zimę zakończona, pług umyty i zakonserwowany. Strasznie się kurzyło ale skiby są ładnie wilgotne. Pszenica wzeszła, trochę słabo na rędzinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Żałuje że nie miałem czasu w tym roku zasiać wczesniej żebym zasiał chociaż 18 wrzesnia wszystko by bylo pieknie dobrze by wzesżło a tak pare dni opóźnienia i po 16 dniach dopiero zaczyna szpilkowac gdzie niegdzie jest masakrycznie sucho ciagle sie czeka na ten deszcz a tu nie ma. Juz powoli zaczynam zapominać jak to jest jak deszcz pada ze 3-4 dni z rzedu bo takiego zjawiska chyba z 4 miesiace nie widziałem. Drugi rok juz taka susza ale w tamtym to chociaz we wrzesniu wlało konkretnie a teraz nicc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj