Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

galeria
Pszenżyto
Gość   
Gość

Powiat Lipno . Nadal bez kropli deszczu . Sytuacja identyczna jak u kolegi Starybudnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Najgorsze że opadów w nabliższym czasie nie widać. Zapowiada się na powtórke 2011 gdzie sucho było a jak przyszło do omłotu to kropiło co rusz i ziarko pamiętam porosło strasznie wtedy.

 

Pozatym ziemia jest tak spalona i sucha wody nie wchłania , więc mocny deszcze spłynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Wczoraj pszeszła ulewa z wiatrem :/ zboża u mnie stoją miejscami tylko się pochyliły ,a u sąsiada gdzie posiał tylko troszkę azotu większość leży. Łubin żółty zaczął się kłaść :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zaczęło padać, a przestało dzisiaj o 9. W ziemniakach pełno wody stoi, strumienie i rzeki pełne po same brzegi. Całe szczęście, że przestało lać bo jeszcze godzina i woda wystąpiłaby z brzegów. Chyba już jednak wolałbym suszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

U mnie to już szkoda gadać susza, susza i jeszcze raz susza. Jak nie popada to za tydzień krów nie będzie na co wygnać. Takiego suchego roku już dawno nie było.

Pół. Mazowsze.

Niestety taka jest prawda... chmury przechodzą tylko co z tego jak z nich nie pada, kukurydze które były późno siane wyglądają tragicznie, miejscami liście już uschły i tylko czekać jak zaczną osypywać się na ziemię, zboża zbielały, pastwiska i łąki powypalane. Jak tak dalej będzie to po żniwach pług nie wejdzie.


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    124

Lało wczoraj od godz 17 do godziny 9.

Deszcz był potrzebny ale ładnie owse po przewracało ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Dzis kolejne 4mm spadło.

Szczęściarz - u mnie spadło dziś z 40 kropli i zauważyłem je bo akurat jechałem samochodem. Jutro wstawię zdjęcia kukurydzy a raczej tego co z niej zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

łódzkie

wczoraj wieczorem dwie burze,dziś kolejne dwie.

lało,lało i dopadało.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

PÓŁNOCNA MAŁOPOLSKA wczoraj od 13.45 w godzine walneło 40 mm a później do wieczora dobiło na 60 mm.. pszenica na wszystkich polach leży w 50 -90 % ;( najlepsze ze ci co nie dbają o zboża to juz im uschło i wytrzymały a nasze że zielone ciężkie kłosy to złożyło i to prawie całe kawałki jak zwalcowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

U mnie Kujawsko Pomorskie Powiat Bydgoszcz Gmina Koronowo burze słychać ale deszczu brak ziemniaki padły, Kukurydza zwija liście ogólnie masakra się robi susza susza i jeszcze raz susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dosłownie 15-20 km ode mnie chmury czarne i ciężkie stoją już z 2 godziny i nie mogą się do mnie przebić. Błyska z nich i grzmi aż się w domu jasno robi ale wątpię, że to dotrze. Może by do mnie jakimś cudem dotarła ale za dużo wody ma w sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie dziś przez pół godz padał dobry deszcz. Trochę pomoże, choć czekam na więcej. W glebie wody sporo raczej nie ma, wszystkie bagna wyschły.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

I znowu ulewa:(


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

U was ulewy a u mnie posucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Powiat lipnowski pustynia. Orałem pod fasolke to na 30 cm nic mokrej ziemi. Nie wspominając że pastwiska powypalało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Była mała susza, dwa dni temu oberwanie chmury, podtopienia i do dziś przelotne deszcze, ładne zboża leżą, słabe przypalone lub zjedzone przez grzyb stoją, rzepaku nie ma jak opryskać, jedynie kukurydza korzysta z tej pogody bo się poprawia. Prognozy na dobre plony średnie i ceny masakra. Nie dzieje się dobrze bo w większości regionów coś zawsze jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu granatowe chmury nadciągają od zachodu i słychać grzmoty. Jeszcze rzeczki nie zdążyły opaść po wczorajszym deszczu, a za chwilę znowu lunie z nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Zamojszczyzna znowu deszczowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj