Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

pomorskie powiat starogardzki dobrego deszczu nie było od miesiąca kukurydza zaczyna wygądać jak szczypiorek w prognozach od 2 tyg pokazują deszcze a tu nawet dobrze nie pokropi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Od niedzieli do wczoraj 6mm,sladu juz nie ma po deszczyku.Po 2mm na dzien. Susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

popadało, a teraz ciepło więc QQ rośnie w oczach


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ostatni deszcz spadł 10 czerwca i liczył 8mm do dziś nic poza przelotnymi po 1mm które zaraz odparowywały. Na deszcz w nabliższym czasie się nie zanosi a widąc już na horyzoncie temperatury powyzej 30 stopni jednym słowa susza.

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Potwierdzam - a tu w telewizji trąbią że w Polsce nadmiar opadów -susza gdzie..... może My to już nie POLSKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szymi pewnie ,że nie Polska . My ,to obszar Sahary .

Powiat Lipno ....jest źle !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Fakt jest źle ale niestety upały przed nami, chłodny koniec czerwca troche przedłużył roślinom czas ale teraz pozamiata raz dwa i ziarko zaschnie w tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Za to w moim regionie wody jest pod dostatkiem a nawet śmie twierdzić że za dużo na łąkach woda stoi i na polach tęż po dołkach. Wody u mnie starczy do żniw.
Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Na Lubelszczyźnie też pod dostatkiem wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Czekam na upały ,Czekam na 35stopni może wylegi trochę się podniosą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Heh nie liczyłbym na to. Podlasie ładnie popadało wczoraj i dziś troche stoi woda na polach. Nie było tragicznie ale wody troche już było trzeba. Teraz tylko do żniw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

w czerwcu spadło tylko 35mm wody łącznie. susza i to bardzo. Dziś znajomy orał po groszku to na 30cm żywy piach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

2 dni temu trochę popadało, ogólnie tragedii nie ma, ale jeżeli przyjdzie tydzień takich upałów jak zapowiadają do tego brak opadów to możliwe że za tydzień kombajny ruszą w żyto.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Slak by trafił - wczoraj i przedwczoraj dopiero pogoda była to dziś chciałem na jęczmień wjechać a od godziny siąpi deszcz i to tak że ani za wiele wilgoci nie da ale żniwować już się nie da. Natomiast w prognozach 31*C i mowy nie ma że jakaś chmurka nadejdzie. No i przez niedzielę trzeba będzie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Tak to już jest u nas zapowiadają pogodę to jej nie ma a jak deszcze to pogoda. Raz na 30 im się uda trafić, mnie to śmieszy. Natomiast tu gdzie pracuję w King,s Lyn 200 km na północ od Londynu są tak sprecyzowane prognozy pogody że byście się zdziwili co do 2-4 godzin, np. jak mówią że jutro do południa ma padać to pada , jeszcze nie było tak żeby się zmylili . Pracuję tu 2 lata oczywiście z przerwami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@Piotrek to ciekawe ale porownywac Anglie do Polski to tak jak Merca do Malucha. W Polsce aby kasa sie liczy... i pajace w okraglym cyrku.

 

Sprawdzalem Meteo o godz 15.10 mialo niepadac ale pada od 21.15 i wlasnie przestaje. Jutro od 14 do 20 ma spasc ponad 30l/h/m2 istny potop, smiech na sali... nie zdziwil bym sie jakby wcale nie padalo.

Jaja sobie z ludzi robia. Niewiadomo ktorej stronie ufac.

W Meteo sprawdza sie tylko temperatura...

 

edit. Kolejny dowod na nietrafnosc meteo, jutro ma niepadac a w poniedzialek ma po poludniu, czyli zupelnie na odwrot co patrzylem o 15.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bydgoszcz zalało, Toruń zalało a u mnie spadło kilka kropel. Pogoda popada w skrajności :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

U mnie podobnie szła ta burza od Torunia ale prawdopodobnie Wisła ściągnęła ją bardziej na południe nad Płock i Warszawe. W efekcie popadało z 10 minut i to słabego deszczu, a zapowiadała się ładna ulewa ale u nas już tak jest że wszystkie deszcze przechoda obok.

Powiat Żuromin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Wczoraj już prawie padało i znów chmury się "skonczyły" nim doszły, trawa na pastwisku zaczyna schnąć. Zboża bielsze z dnia na dzień , koło 20 jak tak dalej będzie mało co na polu zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj