Polecane posty

luc93    3

pada i będzie padać a co z sianokosami skosić trochę poczekać i zbierać te ciężary ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Mazowieckie - powiat Żuromiński

wody już nam wystarczy, przeszły już dwie porządne ulewy do tego co jakiś czas przepaduje i ciepło

qq po przymrozkach się poprawia, kilka dni i nie będzie po nich śladu


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

No w końcu deszczowy dzień. Cały dzień przepaduje. Jeszcze kilka dni bez deszczu i było by naprawdę nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

I popadało,szkoda ze tak mało 3mm spadło.Nic nie zapowiadało takiej suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

północna wielkopolska od wczoraj były dwie potężne burze-wody w ścieżkach po kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A u nas suchutko dziś cały dzień słońce niegroźne chmurki - a deszcz w maju ważniejszy jak nawożenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Już tydzien czasu pada to nie pada nie ma kiedy zrobic oprysku pszenzyto jare ma juz 2 kolanko a jeszcze nie odchwaszczane ani nie skracane ;/ Na nastepny tydzien dalej deszcz eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Od siedmiu dni pada i pada...

....

jasna ...era spadło 3,5l wody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Pada i pada niby w maju deszcz to super tylko terminy oprysków mogą uciec i widzę sporo pokosiło łąki na sianokiszonki i leży parę dni już nic nie da się zrobić może ktoś miał taki przypadek ile dni skoszone leżało i owinął i kiszonka była dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał być bardzo suchy rok a tu od samej wiosny ładnie i co chwila przepaduje. Rok póki co super pod względem pogody i oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

"Miał być suchy" - ktoś jakieś zamówienie robił czy jak? Rok jest jaki jest, inny niż poprzedni. Plusy: wszystko ładnie rośnie. Minusy: klęska urodzaju się zbliża choć nie wiadomo czy będzie.

Powiat Siedlecki - co chwila pada, przydałoby się ze 3 dni słońca co by prysnąć zboża i ziemniaki obredlić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14
Napisano (edytowany)
Niestety, dokładnie 4 lata po wielkiej powodzi 2010 roku, pogoda postanowiła najwyraźniej ponownie spowodować problemy z wielką wodą na południu Polski, zwłaszcza w zlewni górnej Wisły. Prognozy od kilkunastu aktualizacji są coraz bardziej pesymistyczne - scenariusz ma być niemal identyczny, jak w 2010 roku - już za kilkadziesiąt godzin nad północnymi Włochami i Adriatykiem utworzy się niż, który będzie się przemieszczać się na północ przez zachód Rumunii, po czym stanie na kilkadziesiąt godzin na południowym zachodzie Ukrainy, w rejonie miasta Użohorod. Jest to typowa sytuacja powodująca powodzie w Polsce południowej - tzw. pojawienie się niżu przemieszczającego się szlakiem Vb Van Bebbera, który zostaje zablokowany przez wyże ze wschodu, północy i zachodu Europy w rejonie południowo-wschodniej Polski. Mamy wtedy znaczny gradient baryczny nad Polską, wiatr zaczyna wiać z północy, co w połączeniu z barierą orograficzną, jaką są Karpaty, doprowadza do powstania potężnej i grubej warstwy chmur Ns niosącej ze sobą olbrzymie opady deszczu zwłaszcza na terenach górskich i podgórskich.

więcej w temacie

http://forum.lowcybu...hp?f=463&t=7810

SOpad_png_300x300_q85.jpg

http://meteomodel.pl/gfspl/ZBIORCZE/SOpad.html

obserwujcie ten model numeryczny. On jak i wiele innych pokazuje właśnie na najbliższy okres takie sumy.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

nie powinno byc tak zle- wisla i doplywy puste, ziemia wyschnieta, zbiornik w swinnej porebie koncza budowac[ponad 30 lat to trwa] wal wyremontowali. a wtedy lalo praktycznie caly maj od 1 V od 8 rano a powodz przyszla dopiero 14.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

W tamtym roku pamiętam jak dziś, było sucho przyszły deszcze w ciągu 2 dni spadło 60 litrów- w polu mokro jak... a jęczmień do przesiania. Jak obeschło i przesialiśmy to powtórka i woda stała już do żniw (Zdjęcia chyba są w galerii).Sądzę że 80 litrów w ciągu 24 h już narobi szkody.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Leje cały czas od północy, znowu zboża w dołach pożółkną od nadmiaru wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Leje całą noc do teraz i wygląda na to, że szybki nie przestanie. San w górach już ma stany ostrzegawcze. A upraw jak na złość nie ubezpieczyłem w tym roku od powodzi...

 

PS. Przez noc nalało całe taki wody, chyba nawet się przelało.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Suma opadów za minioną dobę w mm.

Polana 68.6

Stuposiany 47.7

Wołosate 44.3

Tarnawa Niżna 62.9

Połonina Wetlińska 42.2

Wetlina 50.6

Dwernik 52.1

Cisna 57.2

Baligród – Mchawa 46.2

Kalnica 53.5

Lutowiska 48.4

Żebracze 55.2

Solina – Jawor 50.2

Roztoki Górne 53.3

Terka 54.3

 

Model niedoszacował, GFS, prognozował maksymalnie za całą dobę 30-40 mm na tym obszarze.

 

Miejscami przekroczone są stany alarmowe, a to ie jest koniec...

http://monitor.pogodynka.pl/hydro/map#/San


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A u mnie susza oj suchutko - zboża po górkach nie ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

A u mnie na polodniu Kujaw susza od prawie miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

u was susza u mnie (północne mazowsze)jak nie pada to wieje z opryskami nie można ruszyć w pole pora ciąć łąki a woda się pokazuje i wjechać ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

u mnie dużo deszczu tylko że zimno się zrobiło i boję się , żeby nie było przymrozków bo mi ogórki kiełkują,groch i kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Na polu sucho słonecznie a 7km dalej w gostyninie była ulewa że potoki wody ulicami płyneły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj