Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jak na tę porę roku i miesiąc jest bardzo sucho. Śniegu niemalże nie było więc nie miało się co topić, deszcz nie pamiętam kiedy ostatnio padał, a prawie codziennie jest słonecznie i około 10 stopni. Nie sądzę aby zima wróciła. W moich stronach już wszyscy zasilają rzepaki i pszenicę. Zasiewów zbóż jarych jeszcze nie widziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

U mnie jakoś wolno obsycha bo ciągle mokro i właśnie nie wiem skąd tyle wody skoro więcej zawiewało jak padało. Widziałem, że niektórzy już próbują siać pod zboża tylko ze słabym efektem bo żnie się na polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Krety ryją w trawniku, dzisiaj widziałem wracające dzikie gęsi, rolnicy sieją nawozy narazie w rzepakach, więc już chyba wiosna na całego :D Kilka dni i będę siał jare ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koło mnie dzikie gęsi tez już latają, kurde trzeba się zastanowić czy nie jechać z azotem, wegetacja powoli rusza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze bociany przyleciały na Podlasie. W zeszłym tygodniu widziałem klucz żurawi. Przyroda wskazuje, że zimy w dosłownym tego słowa znaczeniu już nie będzie. Na wschodzie miejscami sporo śniegu leży w zacienionych miejscach. Na początku marca pierwsze zasiewy jeśli utrzyma się taki trend w pogodzie.


live fast die young

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wczoraj byłem na Podlasiu a tam jeszcze pól metra sniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korczyczak z polsatu zapowiada pod koniec lutego powrót zimy i mróz nawet 7 stopniowy za dnia.Oby się mylił

w polsacie zawsze jes na odwrót jak zapowiadają za dwa tyg -7 to na 100% będzie co najmniej +10. pogodę to można przewidzieć na jutro no może na dwa dni ale nie na dwa tygodnie to czyste lotto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil04    0

Witam jestem tutaj nowy. Mam do was pytanie. Czy na początku marca można już zasiać bób ?chodzi mi czy nie zmarznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil_b    0

Ja z kolei słyszałem jakąś prognozę pogody, że jeszcze w marcu ma spaść śnieg... Tylko chyba nie ma co wierzyć w takie długoterminowe prognozy, tak jak już ktoś tutaj napisał, to raczej czyste lotto, takie dalekie prognozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Sucho jak na pustyni,a prognozy nie zapowiadają opadów.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

A ja - stary gorol - czuję, że w tym roku będzie bardzo poważny problem z niedoborem wody.... Owsy już sieją. Ja poczekam jeszcze z tydzień. Jak pogoda dopisze to około połowy marca posadzę ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Susza, susza, i jeszcze raz susza nawozy prawie nie działają. Popieram Gorola że zapowiada się brak wody - u mnie śnieg był 2 tygodnie pokrywa ok 5-10cm.

Ja w przyszłym tygodniu sieje już wszystko po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Sucho jak na pustyni,a prognozy nie zapowiadają opadów.

Popieram kolegę. Jeżeli w marcu, kwietniu i maju nie będzie porządnych opadów to będzie susza stulecia. W glebie nie ma żadnych zapasów wody, śniegu na polach nie było wcale.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie tak samo, to nie do pomyślenia, żebym z początku marca mógł orać. W prognozach zapowiadają jakieś opady, oby się sprawdziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Co za polska, u mnie wszędzie jeszcze błoto, nigdzie nie wejdę by coś robić. W niektórych bruzdach woda stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Wy tam na wschodzie macie zawsze tak pod górkę lub błoto po kolana :D

Kolega zaorał pod jarą pszenicę fajne poszło, ja jutro posieje kawałek owsa.bo nie ma na co czekać.pierwszy owies siałem 25 lutego

http://www.youtube.com/watch?v=k6i_9hHu1S4


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

jak przyjdzie prawdziwa wiosna i czas na robotę w polu to odpowiednie warunki pewnie będą. Parę dni słońca w lutym nie oznacza końca zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Lepiej mieć błoto niż sucho ;)

Ani błoto ani such nie jest dobre.Ale też czakanie z pracami polowymi jest nie wskazane ,skiba pozostawiona bez ruszenia zasycha i powoduje dużą odparowanie wody z gleby.Na którą tak czekamy.

  • Like 1

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

U mnie w miejscach gdzie topiłem się podczas siewu pszenicy zimowej teraz sieje nawóz bez problemu a nawet kurzy się.

Na kawałku zaoranym jesienią i pozostawionym w skibie zaczynają zielenić się chwasty więc jeśli one już rosną to owies czy jarkę można też już siać.

Dzisiaj zapowiadają opady 1mm, a tu może 1 kropla spadła.

Sucho!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a u nas na wsćhodzie jeszcze wczoraj miejscami na polu był śnieg ,Jest mokro dwa tygodnie bez deszczy i można będzie siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jestem z podlaskiego i u nas nie wiem jak u Cb kolego są pola że stoją wody w dołach ale jak ktoś ma zdrnowane albo słabsza glebe to już można siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj