Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szarlej    72

Alkoholu w alkoholu jest 100%. Chyba, że pytasz o jakieś mieszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Te 99,8 % to akurat najczystszy cukier jaki znajduje się w cukrze spożywczym czyli tym, którym słodzisz herbatę. Jeśli nie chcesz mieć tzw. mieszanki to musisz jeść surowe buraki cukrowe. :)

To zależy o jaki alkohol pytasz ale jeśli nie pochodzi z produkcji made in garaż to zazwyczaj jest to podane na etykiecie.

Zmierzasz pewnie do tego, że "alkoholu w alkoholu" to ta sama nazwa a ja zmierzam do tego, że pojęciem alkohol określa się zarówno gotowy już trunek (napój alkoholowy) ale także etanol czyli część tego trunku na który składa się kilka składników.

Czekam na hejty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wa

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Nie mierzy się ilości cukru w cukrze, ani ilości alkoholu w alkoholu, LECZ zawartość cukru w cukrze spożywczym i zawartość DANEGO alkoholu w roztworze (wódce, spirytusie, piwie etc.). Tak dla jasności. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Leje deszcz 100% wodny, woda na polach zaczyna stać bo ziemia zmarznięta a śnieg się topi i pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

I w końcu 100 % temat wraca na miejsce :D

popieram Rolnik1973 leje śnieg topnieje i są pierwsze pod topienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@eMWu O to to to to. Jedyny, który coś tam zrozumiał. :D Reszta do gazu jak to sobie pewien pan z wąsem żartował. :)

Spokojnie panowie, jeszcze będzie śnieg. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

u nas prawdziwa anomalia- w poludnie sypal i to ostro snieg nawet do teraz jakies resztki zostaly bo wczesniej i pozniej padal deszcz.

100 % alkohol to proszek stad jego arabska nazwa bialy proszek[al-kohol]


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Według prognozy długoterminowej, praktycznie do końca lutego zniknie cały śnieg gdyż temperatura będzie się wahać w granicach 3-6 C a opady śniegu nie są przewidziane na ten okres. Nie chcę zapeszać ale wydaję mi się, że znów roślinność ruszy i zostanie przywitana śniegiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Byc moze, zwrocic tez trzeba uwage ze mamy sloneczna pogode i temp. na sloncu jest wyzsza jak w cieniu(samego powietrza) co jeszcze bardziej przyspieszy wegetacje.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Korczyczak z polsatu zapowiada pod koniec lutego powrót zimy i mróz nawet 7 stopniowy za dnia.Oby się mylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

I bardzo dobrze, jak jest zima to ma być zimno. A nie jak teraz ni zima ni wiosna. Przynajmniej do 20 marca powinna trzymać.

 

A ten pan od pogody to Horczyczak.

Edytowano przez starybudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Też jestem zdania, że jeśli jest zima kalendarzowa to powinna być też zima czyli niska temperatura i opady śniegu. Ale nie oznacza to, że zima powinna jeszcze powrócić. Bo po takiej pogodzie jak jest teraz, powrót zimy spowoduje tylko starty w plonie i całej roślinności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Czy ktoś już sieje nawóz, bo widziałem wczoraj ruch rozsiewaczy w polu. Czy to nie za wcześnie? Wiadomo że rośliny do tej pory pobrały cały azot bo nie było "zimy" i w polu jest brak azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Moim uprawą nie brakuje azotu z całą pewnościa , polidpa na jesień swoje wniósł a i ziemia jałowa też nie była. Pozatym jeśli ktoś nie sieję gęsto jak trawanika lub wcześnie to obsada nie jest tak duza żeby wszystko wyciągnac z gleby.Chociaz jeden u nas posiał 5 września pszenice to ma dosłownie łąkę po 10 rozkrzewień przy jeszcze gęstym siewie i widać jak pszenica głoduje

 

 

Pozatym nad ranem -0,5 i lekko zachmurzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Ja nie wyobrażam sobie wejść na pole a co dopiero wjechać czymś. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Od południa pada deszcz przy temp. 6*C i tylko człowiek ogłupiony bo to wiosna zimą czy zima wiosną się robi i nie wiadomo co będzie dalej a zboża chyba znowu zaczynają wegetować bo to co dostało mrozem zaczyna się regenerować, a słyszałem coś o silnym ochłodzeniu końcem lutego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

U mnie chmurki i temp ok 2 stopni, a co do nawozu to ja czekam choć u nas wszystkie rzepaki aż się proszą. Inni już sieją ostro - pożyjemy zobaczymy jakie będą efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzisiaj słońce świeci aż razi :D Termometr w cieniu pokazuje 9 stopni. Pomału wywożę obornik na pole pod QQ i ziemniaki, wtop nie ma, drogi polne suche tylko w oranym trochę mokro bo wczoraj padało. Chyba już wiosna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

chyba bardzo pomału bo do końca lutego jest zakaz ;)

11 w cieniu a w tunelu 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

chyba bardzo pomału bo do końca lutego jest zakaz ;)

11 w cieniu a w tunelu 28

 

Na pryzmę nikt mi nie zabroni wywozić. Na youtube widziałem już film z siewu pszenicy i owsa. Od razu mi się zachciało siać tym bardziej że piachy rzeczywiście zbielały i obeschły, gliny trochę mniej. Jeszcze mam zrobioną mieszankę owsa i pszenicy to już w ogóle kusi jak cholera. Może spróbuję z 0,25 ha a reszta potem i będzie porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj