Polecane posty

ViveN    18

Południe mazowsza, bardzo duży wiatr, przelotne opady. Wiatr złamał pare drzew i szkodził kilka konstrukcji w sadzie jabłoniowym, na ten moment bez wiekszych szkód ale wiatr nasila sie, możemy miec bardzo ciężką noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Łódzkie powiat sieradzki wieje bardzo mocno juz kilkadziesiąt godzin. Jak narazie zerwało mi folie ze stogu a kilku sąsiadą uszkodziło dachy na stodołach oraz połamało kilka drzew. Do tego od czasu do czasu sypie ostry snieg


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W zachodniopomorskim też daje, wieje jak nigdy!!! drogi są ledwo przejezdne, mnóstwo wypadków, gałęzie na drogach, ogromne braki prądu no jest strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

warmia i mazury pod śniegiem, wieje i zawiewa na bieżąco... wszystkie wąwozy i inne skarpy, drogi zawiane na równo... ;) jutro będzie się działo, aż czasu będzie mało... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Środek Polski. Bardzo silny wiatr który miał słabnąć nie słabnie. W nocy z czwartku/piątek o godzinie 1:30 była silna burza, naprawdę silna, błyski były takie że było widno jak za dnia. Dzisiaj w godzinach popołudniowych znowu to samo ale nie aż tak bardzo błysło 2 razy i jednocześnie padał śnieg jak styropian w dużej ilości.

Niesamowite jak żyję i jak żyją moi rodzice mieszanki śnieg+burza nigdy nie widzieli :blink:

U nas jest gęsta zabudowa ale jak na takie silne wiatry o dziwo szkody są znikome, w sąsiedniej wsi aby byliśmy u kolesia zabezpieczać polowe zerwanego dachu.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Ksawery dał czadu nieżle ale dzisiaj już mniej wieje. U nas siły nie ma drugi dzień agregat się przydał ale lepiej jak stoi nieużywany. mam rodzinę w Unisławiu koło Torunia to mówili ze tam prądu nie ma i ogrzewania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

kolo mnie rownież ksawery rozrabia .... S5 miedzynarodowa biala jest jeden pas troszke czarny i na zmiane jedni jada albo drudzy w nocy tiry stały na jezdni... wczoraj w moim otoczeniu ~~1-2km conajmniej 3 tiry wyciagali .... 1 od styropianu sie obalil na bok inny pod gore zaslizgal a jescze inny na łuku zeslignal z jezdni ... wszystkie odjechały po wyciagnieciu o własnych siłach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Wczoraj przez cały dzień nie miałem prądu, we wsi zerwało kilka dachów a wieczorem zaczął sypać śnieg no i przez noc do rana 15 cm a jak odśnieżałem za budynkami dojazd do kiszonek to może nawet miejscami 30-40cm. Powoli wszystko się uspokaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2185

Śnieg 10 -30 cm zaspy, od 1 do -2 na przemian, w nocy powiało ,rano spokój teraz średnio-znośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

co najgorsze 3 dobe pradu nie mamy .... tylko 1 faza ..... S5 w pelnie przejezdna i czarna a pradu nie ma

.... co robi ENEA czy wogule coś robi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem prądu ponad 30 godz i żeby nie znajomy elektryk który fatygował się po godzinach i jeszcze na dodatek w nocy to jeszcze bym czekał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

nadal tylko 2 fazy ;/ ENEA nie liczy się z płatnikiami ..... piatek zglaszane sobota zglaszane niedziela 2 razy dzis zarowno do odddzialu znin jak i centrali mogilno i NIC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Całę szczescie mam jeszcze te stare bezpieczniki topikowe jak nie ma u mnie światłą a wystarczy ze jest jakas inna faza to kaelkiem z bezpiecznika do bezpiecznika i jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

mam pytanie do górali -jaka będzie zima.

chociaż czy będzie w tym roku.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Z moich obserwacji zwierząt i roślin wynika że zima będzie lekka, zobaczymy czy mi się sprawdzi :P


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Tak były już 4 zimy pod rząd które były dość mocne dlatego ta bedzie raczej lekka. Bardzo dobrze przynajmniej nie będzie problemów z dojazdem jak to u nas na wsi i pewnie u was większości jest ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Tak patrze sobie na piłkę nożną, w Turcji śnieg, na Cyprze śnieg i do tego Legia bramkę strzeliła to już całkiem anomalia, a u mnie w Wlkp nawet przymrozków od kilku dni nie ma i 6,7 stopni w dzień. Dziwna ta pogoda na początku zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Teraz wiosna, a jak przyjdzie marzec, kwiecień to żeby nie było powtórki z tego roku. Mrozy do -20 i snieg 0.5 metra. Anomalie pogodowe występują coraz częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj