Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom?

galeria
Pszenżyto
agric_Ola    647

Powiem Wam, że przez te ciągłe, nieustanne deszcze, dopiero 2 tygodnie temu zasiałam kukurydzę na kiszonkę... Wcześniej nie dało się wjechać na pole. mam nadzieję że cokolwiek urośnie. A jak tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja już chce deszcz, dziś było chyba podobnie jak w piekle... Ziemniaki usychają czego nie pamiętam już dawno. Wczoraj skosiłem ostatnią najniższą torfową łąkę, bez żadnego problemu wyjechałem, jutro te siano będzie się nadawać do zbioru, tak pali.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie o 1 w nocy lało dosłownie ale tak jak szybko zaczęło tak nagle za pół godziny przestało i dziś już prawie śladu po deszczu nie ma, pali tak samo, tylko że powietrze jest przyjemniejsze. Na piaskach owies i niektóre mieszanki zaczynają słabnąć. Jutro chyba skoszę GPS i jutro to zwinę bo z pewnością szybko przeschnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

Na dziś zapowiadane burze, jakoś słabo im sie prognozy sprawdzają ostatnio nadaja u mnie deszcz i burze i zawsze świeci słońce.U mnie trochę pogrzmiało w nocy spadło kilka kropel i dalej piecze, zerkam w niebo gdy widzę chmury a tu nic , załamać sie można a miałem takie ładne plony a teraz wszystko ginie w oczach, żyto ozime na lekkiej ziemi juz białe za tydzień mogę zaczynać żniwa jak nie popada.DESZCZU NAM TRZEBA JAK RYBOM WODY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Heh jęczmienie w okolicy na górkach w kilka dni już żółte są, gorzej w dołkach bo tam całkiem zielone chociaż też już żółkną. Jak tak dalej będzie piekło to po następnej niedzieli jęczmienie będą w całości złote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

U mnie też jęczmień już złoty prawie w 100% jak tam dalej będzie ładnie świecić to koniec czerwca początek lipa będzie można kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

Prawie trzy tygodnie bez jednej kropelki deszczu-kolejny tego roku niedobór wody!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a u mnie dowaliło deszczem tak że jęczmień na cięższej ziemi (lub tam gdzie jesienią obornik poszedł) już się pochylił.

Dobre 45 minut ulewy, jedna studzienka na podwórku chwilowo nie dała rady odebrać. W ziemniakach jednak woda w redlinach nie stoi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agric_Ola    647

U mnie dzisiaj dosłownie ściana wody była, przez bagatelka 30 minut. A mieliśmy nadzieję że zabierzemy siano, fruwało wszędzie, taki wiatr był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

U mnie przed burzą był bardzo silny wiatr,chmura wyglądała groźnie ale tylko deszcz padał.

Edytowano przez tomek30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agric_Ola    647

U mnie przed burzą był bardzo silny wiatr,chmura wyglądała groźnie ale tylko deszcz padał.

 

U mnie i przed i w trakcie, choć w trakcie był nie do opanowania, u sąsiada nawet dach zerwało, a u drugiego wybiło okno. Jak spojrzałam przez okno to nic nie było widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Skąd dokładnie jesteś ja prawie Maków Mazowiecki,był bardzo silny wiatr ale jak zaczęło padać to osłabł,kilka gałęzi połamało zboża pochylone, myślałem że może być dużo gorzej bo ta chmura wyglądała bardzo groźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

3cią godzinę leje i końca nie widać. Po co ten deszcz jak wody pełno na pole się nie wjedzie. Zaraz jęczmień kosić a on w wodzie. Precz z deszczem do września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prześlij ten deszcz do mnie, najlepiej poleconym. Od tygodni u mnie nie padało, zboża schną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś cały dzień pochmurny ale chmury z warszawy nie chciały wrócić. Nawet siano zacząłem grabić żeby przyszło i nic tego deszczu nie przyniosło...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jeszcze z dwa tygodnie mogło popadać a potem taki upał by się przydał bo szybko żniwa będą. Dzisiaj kolejny dzień palącego słońca ale można robić po powietrze rześkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Wczoraj polało zdrowo. Niedobór wody uzupełniony, I pokos sprzątnięty, może padać. Co do upałów i wczesnych żniw... Ja tam wolę deszczyk raz w tygodniu niż suszę przed żniwami. Co Ci z tego że będą szybkie żniwa skoro ziarno w kłosie będzie "chude".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś cały dzień pochmurny ale chmury z warszawy nie chciały wrócić. Nawet siano zacząłem grabić żeby przyszło i nic tego deszczu nie przyniosło...

Hehe dobre,co tu się nie robi by tylko deszcz zwabić . Kolego a może taniec rytualny na wywołanie deszczu byłby bardziej skuteczny ,albo jakiś inny rytuał np:

Siadasz na ławeczce przed domem.. najlepiej rozebrany i ALE pachnący ... masz w ręku wcześniej przygotowana grzechotkę w której znajduje sie groch z gorczycą i parę groszy, (umieszczone w łupinie z orzecha kokosowego) ... tak więc jak już napisałam siadasz na ławeczkę przed domem trzymając w ręku ów sprzęt.. tak wyłożony na ławce relaksujesz sie by nabrać siły na kolejny "numer" ... potrząsając delikatnie grzechotką, zaczynasz myśleć nad czymś najwspanialszym w Twoim życiu.. po czym zmieniasz diametralnie tok rozmyślań na najgorszą rzecz jaka Ci sie wydarzyła... takie to postępowanie pozwoli zebrać sie kilku chmurka i jak dobrze będziesz wyciskał to może i deszczyk sie pojawi.. A tak serio:) to: look'nij tu: [LINK] :P

 

Pozdrawiam :P

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Albo jak w tym filmie http://www.filmweb.pl/film/Balonowa+farma-1999-120741 , balony wyhodować by miały wodę w środku i puścić w powietrze... U mnie niestety wody aż nadmiar miejscami.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

U mnie co 2,3 dni pada i wody nie brakuje mogło by trochę przystopować ;(


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj