Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
eMWu    485

A moim zdaniem mądrze prawi, dajesz azot, ok, ale zadbaj o podstawę rośliny (skrócenia + ochrona przed chorobami podsatwy + wczesny siew dla zapobiegnięcia wylegania korzeniowego). A z tego co widać w statystykach (GUS), to ludzie na pola wrzucają jedynie azot, o potasie i siarce zapominając, więc nie dziwota że zbierają głównie słomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

powiat zurominski ciagle cos tam przepaduje, zboza ludziom rosną w poziomie na termometrze 12stopni a do tego zimny i silny wiatr...


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie troche popaduje ... tylko zimno jest


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

3 dzień już pada ale na szczęście wszystko wsiąka, a ja czekam z kosiarką i mocznikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

patrząc na modele numeryczne nie wygląda to najlepiej ogólnie bardzo deszczowo ma być w całej Polsce


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Znowu leje jak z cebra wody na polach i łąkach pełno.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

U mnie połowa żyta w poziomie od sobotnich intensywnych deszczy, i leje dalej juz od piątku w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Max u nas tak samo trawa i żyto położone :/ Co za rok :/ zimno jak diabli bo tylko 11 stopni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Z tego co widzę to mamy całkowitą skrajność, u mnie jak i u wielu innych w polu mnóstwo wody, a u innych susza.

Biedny ten rok będzie, u mnie z wiosennych nic raczej nie będzie, jak coś wyrośnie, to najprędzej na kiszonkę. Na łąki się nie wiedzie, szczęście że z najlepszej łąki udało się zwieźć na kiszonkę.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dzisiaj od rana 40mm z tego 30 w ciągu godziny o17. Zboża stoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie będzie mleka w tym sezonie. To co ścięte na kiszonke leży już tydzień pada codziennie nie na mowy żeby to zebrać. To co nie ścięte robi się za stare i też nie będzie miało wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mleka nie będzie? To co, krowy zasuszą się same jak zobaczą ciut gorszą kiszonkę? :D Nie panikować... dziadki nasze nie takie kataklizmy widzieli i dali radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wiem, wiem. Śmieję się :) Mniej mleka = drożej. Mniej ziemniaków = drożej. Nie ubolewam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

zawsze lepiej przerzucic mniej towaru a za wyzszą cene niz wiecej a za mniejsza bo tak to sie i czlowiek jeszcze nie potrzebnie narobi a kasa ta sama

u nas wczoraj lało caly dzien ale dzisiaj juz woda zeszla z pola, byle dalej nie padalo


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Może ze zbożem jak jest go mniej to ceny są trochę wyższe ale z mlekiem tak nie jest!! Jak podniosą o 5gr/litr w górę to będzie szczyt możliwości, przynajmniej tam gdzie oddaję czyli do Łowicza, mleczarnie żądzą się swoimi zasadami.

Tutaj jest nad czym ubolewać...

 

Teraz jest ładna pogoda, piszę teraz bo pewnie zaraz się spieprzy.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie 2 burze jedna z a druga i jedna z gradem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w zborzach tak nie widac ale cebule kiepsko wyglada


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
Napisano (edytowany)

U mnie całkowita masakra nie dość że połowy zasiewów nie udało się wykonać bo mokro to te, które wykonałem są bardzo liche.Jęczmień żółty z nadmiaru wody, kukurydza nie chce rosnąć,na łąki nie można wjechać i codziennie burza .Chyba ta trzynastka ma jakieś znaczenie.Południowe Mazowsze.

Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie w czoraj było z 5 burz od 17 do 24 .. i z wszystkich padało ale woda wsiąka


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
Napisano (edytowany)

Jeszcze 3 dni temu południowy zachód prosił o deszcz a dziś wszystko pływa, leje ostro już 2 dzień, a to wg. prognoz dopiero początek opadów.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Południowo-zachodnie łodzkie znowu leje. Woda na polach stoi, ziemniaki na dołkach poszły się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj