Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stachu2005    5

Na dzień dzisiejszy susza, rzepak się zaczyna zwijać, cebule jak siałem było sucho, teraz wschodzi i deszczu 0...

Do czwartku mają dotrzeć jakieś opady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16
Napisano (edytowany)

U mnie Trawy idą okropnie w góre przez te deszcze i skosić czym nie ma ;(

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie... Ile litrów spadło na metr i w jakim czasie?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Pow.ŁASK okolice sędziejowic jak jeszcze popada to rzepak zacznie gnić podczas dzisiejszego pryskania napęd nonstop a traktor wygląda jak po rajdzie wszędzie woda,dziwna to wiosna zazwyczaj bełchatów osuszał nasze pola ale nie w tym roku,ciekawe co będzie dalej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

case-jxu-95 masz rację a to Bełchatów a to zbiornik Jeziorsko a w tym roku deszczu a deszczu... Jutro spróbuje jechać poorać ale czy wjadę o to jest pytanie dzisiaj sąsiad pryskał zboża opryskiwaczem 400 litrów maseyem 3095 i napęd non toper włączony ... C-330 od razu usiadła ... Za to gość co ma w dzierżawie 500ha siał pod rzepak Fendtem 934 Vario Black Edition to później po tym rajdzie tego Blacka nie przypominał ... taki uwalony był ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Nie wiem ile litrów , ale to trwało 30min gdzieś.

Miałem wóż w stodole to mi go porwało drzwiami i znalazł sie za stodołą.

Z mostków , chodników pozostało mało co.

Ulice mi wybrało całkowicie , musiałem ją od nowa robić i nawoziić.

1km poniżej mnie woda się skumulowała i na drodze jak stały auta to woda weszła do wewnątrz aut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Właśnie wróciłem z pola, które miałem zamiar poorać, niestety na zamiarach się tylko skończyło, ledwo co z samym pługiem wyjechałem........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

U mnie sucho jak cholera nawet saletry niema co siać bo się nie rozpuści-sąsiad posiał tydzień temu po rzepaku to jeszcze leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Okolice Bydgoszcy, od trzech tygodni brak opadów, nawozy wysiane po ustapieniu śniegów leżą na polach nie rozłożone. Wschody zbóż, buraków są tragiczne, jedynie kukurydza wysiana 10 dni temu wschodzi pięknie......


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

U mnie elegancko popadało wszystko pieknie rosnie nawet w kilku miejscach woda stoi :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

4 ha nie posiane i nie wjadę jeszcze przez tydzień. Część ozimin nie popryskana na chwasty.

Fungicydy leżą wjechać nie można, a grzyb szaleje. Jutro idę na drugą dawkę azotu z ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

U mnie normalnie tragedia. Zboża nie wschodzą, żyto na 5 i 6 klasie zaczyna się kłosić przy wysokości 30/40 cm gdzie zawsze był po pas. Na pszenice aż żal patrzeć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

W małopolsce też ciągle podlewa. Dzisiaj przy oprysku rzepaku ciągnik i opryskiwacz mi siadły po samą oś. Potrzebna była pomoc drugiego ciągnika przez co rzepak mam ujeżdżony. Pszenica ozima wogóle nie pryskana ani chwasty ani grzyby. Dzisiaj znowu nalało. Kiepsko to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

U jednych susza, a u jednych ciągłe deszcze. Jakoś ta nasza pogoda nie może nas obdarzyć tym, czego potrzebujemy :/


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Burze były już od wczoraj i co jedna to silniejsza ci co nie posadzili ziemniaków mają poważny problem :( w tym ja


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Właśnie wróciłem z pługiem z pola ... Szanse na pooranie zerowe ... minimum jeszcze 3 dni muszą minąć żeby wjechać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Co tu mowa o wyjechaniu jak do Niedzieli ma padać, chociaż jest szansa że burze przejdą na wschód może już dziś ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj