Polecane posty

u mnie dzis lekko posypało ale tylko 0,5cm a tam gdzie było roztopione stopnial. Puki co wszystko topnieje a od poniedziałku " niby " ma iść wiosna

bo nie będzie śniegu u ciepło tak mówili w pogodzie przynajmniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A u mnie stodoły pozawalało... taki cyrk. Koleś przygapił, na podwórku na którym nie mieszka rozwaliło cały dach i to rano. Potem akcja przewożenie zboża. W nocy śnieg, rano śnieg, w południe deszcz, po południu śnieg... i sypie nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

4 kwietnia a ja dwa razy w tym miesiac podwórko odsniezałem :wacko: i cały czas pada :blink: wczoraj w nocy ledwo do domu wrociłem zaspy przy drogach do 3 metrów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to szczerze powiem że współczuje forumowiczom ze wschodu. Tyle śniegu a jak to szybko się rozpuści to wszystko popłynie. Sam u siebie już sie boje :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Pewnie ,że od zachodu ,bo chyba nie ze wschodu ,bo stamtąd jeszcze nic dobrego do nas nie przyszło :D

 

A przyszło ,

wyż rosyjski w żniwa nieraz i były bezstresowe :)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

A u mnie stodoły pozawalało... taki cyrk. Koleś przygapił, na podwórku na którym nie mieszka rozwaliło cały dach i to rano. Potem akcja przewożenie zboża. W nocy śnieg, rano śnieg, w południe deszcz, po południu śnieg... i sypie nadal.

Ja dziś śnieg zwalałem z takiej starej stodoły na drugim podwórku bo raczej dach nie wytrzymałby dzisiaj i słoma mokłaby na dworze :P

Za stodołą było 25-30cm świeżego puchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
:D Ja sam po szkole z dobudówki zwalałem bo do rana zawalone :D Widziałem dziś jak drogę Mordy- Siedlce odśnieżał Fendt chyba 312 Vario nówka sztuka a pług na turze miał zaczepiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

U mnie aktualnie zachmurzenie duże, drogi czarniutkie a śnieg na polach co dzień się trochę topi i trochę przybywa ale i tak niema go tak duzo jak na wschodzie. Jak patrze na prognozy od poniedziałku to współczuje rolnikom z podlasia czy mazur reszta regionu polski będzie od 5 do 10 stopnio a tam 0-1 :wacko:

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mieszkam w dorzeczu Sanu i Wisłoka. Grozi nam powódź, jeszcze tylko ok. 30 cm brakuje żeby wylało. Na szczęście nie zalewa u nas domów tylko pola. Takie szczęście w nieszczęściu. Śniegu nadal sporo na polach. Przydałoby się ze dwie noce tak z -2,-3 stopniami, to ta woda troszkę spłynęłaby...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

:D Ja sam po szkole z dobudówki zwalałem bo do rana zawalone :D Widziałem dziś jak drogę Mordy- Siedlce odśnieżał Fendt chyba 312 Vario nówka sztuka a pług na turze miał zaczepiony.

Czarno jakoś widzę pług do śniegu zamontowany na turze a raczej samego tura, rozwiazabie tanie bo jak jest już tur, to nie trzeba TUZa dokupować(robić) tylko sam pług.

Sąsiad odśnieżał turem i już więcej tego nie zrobi, tur to 3-letni Faucheux 2,5t, pogiął siłowniki od wychyłu euroramki mimo że jechał prędkością małą (taką jak idzie się pieszo), koszty naprawy były nie małe.

 

Co do pogody u mnie to nie ma prawie wiatru co cieszy, bo temp. odczuwalna jest nieco wyższa, na rtęci +2stC, opadów też brak na razie za to pochmurnie, Bzura na 100% wyleje jeszcze bardziej, więc o sianiu nawozów na łąki można zapomnieć, nawet jak woda zejdzie, to i tak będzie mokro że koła będą się wżynać :mellow:


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

U mnie aktualnie zachmurzenie duże, drogi czarniutkie a śnieg na polach co dzień się trochę topi i trochę przybywa ale i tak niema go tak duzo jak na wschodzie. Jak patrze na prognozy od poniedziałku to współczuje rolnikom z podlasia czy mazur reszta regionu polski będzie od 5 do 10 stopnio a tam 0-1 :wacko:

Lepiej nie wyobrażać sobie co by było gdyby temperatura u nas przy tej ilości śniegu podskoczyła do +10 :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niech w koncu to sie rozpusci nawet w jednej chwili :wacko: :wacko: :wacko:

 

 

Jak w nocy śniegu znowu dopada to całe dzisiejsze odśnieżanie pójdzie na marne.

 

 

 

 

u mnie niestety, znowu poszło :unsure: :unsure: Ani tu się śmiać, ani płakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niech lepiej ten śnieg topi się stopniowo, czyli tak, by woda nie stała na polach.

Nocami w minusie a za dnia dochodzi do +3, w tym tempie gwałtownych roztopów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0707    7

u mnie obecnie 35 cm śniegu i 6 na plusie i na podwórku już woda zaczyna się w dużej ilości pojawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A u mnie stodoły pozawalało... taki cyrk. Koleś przygapił, na podwórku na którym nie mieszka rozwaliło cały dach i to rano. Potem akcja przewożenie zboża. W nocy śnieg, rano śnieg, w południe deszcz, po południu śnieg... i sypie nadal.

 

 

Nam sie rok temu zawalił chlew, szczęście że mamy na chlewem szope i na chowe nie poszło no i ja miałem szczęście bo 30 sek. po wyjsciu z szopy sie zawaliło pół dachu a w nocy reszta. Koszt napraw wyniósł prawie 40 tys. ;/

Edytowano przez RolnikMlody97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

2 lata temu (albo 3 - dobrze nie pamiętam) zwalałem śnieg niemal ze wszystkich dachów, niektórzy cwaniacy mający np dach do wymiany nie zgarniali śniegu tylko czekali kiedy się załamie :D Przynajmniej na blachę mieli z ubezpieczenia a koleś który nie prowadzi hodowli oborę miał ubezpieczoną na wysoką sumę, zawaliło się, dach zrobił taki jak na góralskiej chatce :D i kupe grosza mu zostało.

 

Obecnie potok... wszędzie woda, śniegu ubywa ale nie wcześniej niż koło 20 kwietnia wejście w pole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Teraz jest naprawdę ładnie, co prawda pada ale deszcz. Temperatura +5 a w nocy -1 max -2 także całkiem dobrze. Coraz bliżej prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Dzisiaj sporo śnieg ubyło ale jednocześnie wody przybyło-do południa trochę padał deszcz później ok tylko czekać wiosny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

U mnie śnieg nie przybywa na szczęście a ubywa temperatura w dzień +++ a w nocy 0 Chyba wiosna powoli wraca do życia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly85    0

no zima w tym roku dała trochę we znaki:)

ciekawe kiedy w pola wjedziemy jak tak dalej będzie bo oglądając pogodę to zapowiadali tydzień ciepła tydzień zimna sam już nie wiem jak to będzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj