Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie też śnieg pada lecz słabo. Święta zapewne będą białe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja to myślę że to dilerzy traktorów zmówili się z pogodą by ta przeciągneła się o miesiąc żeby pokończyły się gwarancje przed wyjściem w pole. -7 i słonko na bezchmurmym niebie, tylko wiatr dmie.

Ja zaś mam nieco inną teorię , być może spiskową . Na ostatnim strajku generalnym , były wywieszone hasła- "zima wasza-wiosna nasza" . Wobec tego istnieją przesłanki, że nasz rząd postanowił wstrzymać wiosnę, zamiast poprawiać sytuację gospodarczą i nastroje społeczne. W sumie chytry plan.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Też sypie dość mocno ale jest 0 stopni i nie wszędzie się trzyma na szczęście. Nie wiem kiedy uda sie wyjechać, a wuja coś mi pierniczył, że do końca kwietnia ma być podobnie. Ale jego to trzeba słuchać z przymrużeniem oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

I będzie lany poniedziałek :)

 

Śnieżkami oraz grypą w prezencie :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U nas śniegu do woli ok 10-15 cm, a jeszcze teraz sypie tak,że świata nie widać i wieje mocno. Temperatura -1 stopień. To już trzeci piątek pod rząd jak u nas sypie...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

u mnie zaczyna prószyć śnieg takich Świąt Wielkanocnych to ja nie pamiętam. Wedle aktualnych prognoz to jeszcze tydzień wakacji będzie potem może zacznie się ta wyczekiwana od miesiąca wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

U mnie też zaczęło sypać, temperatura zerowa! Święta bedą białe!!! Pawlak by powiedział ''Toć to szok" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

No to u mnie dość że mocno wieje to jeszcze sypać śnieg zaczoł , tęp na zerze 0.

 

Mimo zimna i zamieci śnieżnych życzę wszystkim forumowiczom ciepłych i radosnych świąt Wielkiej Nocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A ja u siebie wolę ten rok niż 5 poprzednik z wyłączeniem ubiegłego, bo zawsze o tej porze rozlewiska wody były, a teraz suchutko, tyle że zmarznięte i jak się nie zadeszczy to ten rok wcale nie jest opóźniony. Tyle że zimno i trochę śniegu pod lasem, budynkami nawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak nie jest opóźniony.:) w tamtym roku siałem jęczmień od 30 marca do 1 kwietnia. Obornik pod kukurydzę był już wtedy wywieziony i zaorany. A teraz śnieżyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

u mnie zaczyna prószyć śnieg takich Świąt Wielkanocnych to ja nie pamiętam. Wedle aktualnych prognoz to jeszcze tydzień wakacji będzie potem może zacznie się ta wyczekiwana od miesiąca wiosna.

 

Sęk tkwi w tym, że gdzieś od 3 tygodni mówią, że za tydzień 15 stopni a po trzech dniach +2 może 3 maksymalnie i tyle z tych prognoz. Jakoś u mnie miało być dziś 8 stopni a jest 0 i co chwilę śnieg sypie. Jest 4,5 cm. Także jeżeli nie będzie gwałtownego ocieplenia i dalej będzie +2 a w nocy -10 to nie wyjedziemy do 15 kwietnia. Nie wiem czy można pytać w tym temacie ale ile może zająć orientacyjnie nawożenie obornikiem i orka 18 ha w 3, czyli jeden nakłada obornik, drugi rozwozi i trzeci zaoruje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Tamten rok był anomalią, nawet żniwa pierwszy raz w historii były skończone w lipcu, a zawsze ok 5 sierpnia się kombajn odpalało. Toż dopiero 9 dni wiosny a płaczecie jakby początek maja był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

To może u Ciebie jest norma, ale nie u nas na południu i zachodzie.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

U mnie dzisiaj 7 stopni

słonko świeci aż miło jest\

a jak cieplutko

Może ta wiosna przyjdzie w końcu

Śnieżek się topi!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

U mnie śnieg wali jak oszalały od 10 nasypało z 10cm-kolejny rok anomalii?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas było ładnie od wtorku zaczynało juz być ciepło wczoraj nawet 7 Stopni ;) a dzis rano ładnie sniegu coraz mniej dochodzi 15 gdzoina i DU*A zaczyna ostro sypac i nadal pada -.-. Tak dalej a zboża będą siana około 20 kwietnia bo sie szybciej u nas nie wjedzie w pole takie bagno bedzie -.-

 

Pomorskie pow. Kartuski

Edytowano przez RolnikMlody97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

U mnie od 12.00 śnieg sypie, już sporo go nawiało i nie widać końca, w tamtym roku o tej porze już się owies siało i orało pod qq, a teraz..gdzie ta wiosna ja się pytam :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Podobnie i u mnie, od 13 sypie śniegiem i na razie końca nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A u nas powiat Gniezno przejaśniło się 2w+ a z pozostałości śniegu idę lepić zająca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj