Polecane posty

darek1972    126

Przez ostatnie trzy dni słońce takie że już pierwszą opaleniznę złapałem pracując przy opale na następną zimę :) Śniegu nie dużo i chyba się nie topi tylko paruje od razu bo mokro nie jest zupełnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Nie patrzcie na te prognozy długoterminowe bo one są nic nie warte. W zasadzie nie wiem po co je robią. Przy takim układzie wyżów i niżów to oni nawet na 3 dni do przodu nie potrafią przewidzieć pogody. W niedzieli mówili na środę ocieplenie i opady a dziś czwartek i jeszcze słońce świeci może coś po południu się zmieni. Jedynie jest trochę cieplej wczoraj w dzień już ze 3 stopnie było i śnieg się ładnie topił w cieniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A ja się z tobą nie zgadzam na początku marca przepowiadali powrót ostrej śnieżnej zimy i po kilkunastu dniach przyszła i jest , ludzie też niekturzy nie wierzyli i wyjechali w pole nawozy słyszałem że już owies zasiali ale dla mnie to było bez sensu ładować nawóz w pole na zamarzniętą ziemie i leży sobie pod śniegiem dla jednych już stracone pieniądze dla innych zadowolenie że jak przyjdzie ocieplenie w połowie kwietnia to od razu zadziała ,na razie co oglądam prognozę na pogodnie.pl lekko w święta ociepli się tylko potem znowu na minusie terminy agrotechniczne siewu są ale nic się nie zrobi stracimy na plonach w żniwa ale klęski nie będzie w Polsce w zeszłym roku wymarzło połowę Polski i zboża nie brakuję kilka lat temu powodzie tyś hektarów zalane zboża pełno i teraz nawet jak zasiejemy w maju zboża nie zabraknie taką mamy globalizację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Taka polaka natura że trzeba biadolić czy deszcz pada, czy słońce świeci to zawsze kiepsko. Trzeba się cieszyć że nie ma wulkanów, trzęsień ziemi i różnych plag egipskich, a nie płakać że o tydzień wiosna się spóźniła to już koniec świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A najczęściej jest tak że im mamy więcej tym więcej chcemy i więcej narzekamy - choć też nie chcę generalizować. Wrzucić na luz. Dziadkowie wojny przetrzymali i dali radę to i my damy radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ale numer, patrzę na aktualną mapę pogody i w centrum i na zachodzie zimniej niż na wschodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

No niektórzy tak mają jak pisze @pawelol111 im bogatsi tym bardziej im mało i oglądają się na innych jak to np. sąsiadowi jest dobrze.

Ja tam nie narzekam jedynie trochę znudziła mnie ta zima że aż się nie chce z domu wyjść. A co do zbiorów to ile się zbierze tyle będzie i mimo tej przeciągającej się zimy mogą być jeszcze rekordowe zbiory jak i klęska nieurodzaju wszystko zależy tylko od dalszego przebiegu pogody. :) Rok temu 30 kwietnia sialiśmy resztę owsa i tragedii nie było we żniwa ale opady dopisały i ciepły początek maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Będzie dobrze.Tak tylko się zastanawiam kiedy będzie siał mój sąsiad,bo w ,,normalnym,,roku to sieje koniec maja a ozime w grudniu.

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Akowicz, myślałem że gdzieś koło mnie mieszkasz bo też mam takiego sąsiada. A ten Twój też tak bez miłosierdzia po 5 razy uprawia każde pole zanim zasieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

PawelWlkp - wręcz odwrotnie,koszta zredukowane do minimum.Orka,siew(agregat własnego pomysłu),czasami oprysk na chwasty,żniwa.A takiego jak Twój też mam ,jak na 5 klasie nie zrobi pyłu lub ciągnik widać w kurzu to nie wjeżdza siać.

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jeszcze wczoraj w nocy -3 a dziś +1 i śniegu już nasypało na dobre 2-3 cm i dalej pada.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ja to myślę że to dilerzy traktorów zmówili się z pogodą by ta przeciągneła się o miesiąc żeby pokończyły się gwarancje przed wyjściem w pole. -7 i słonko na bezchmurmym niebie, tylko wiatr dmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj