Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
klama    13

Nic dobrego dla tych co mają ziemniaki w stodołach :D

Jak w stodole to dobrze :D My 2 zbiorniki przedwczoraj wysypaliśmy na dworze. Były by przebrane gdyby nie śnieg :/ Ale są przykryte a na minusie nie było jeszcze na szczęście, tylko ciagle pada :/


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie panikuje bo przy 0 stopni nic nie grozi ziemniakom. Gorzej jeżeli temperatura nocą spadnie znacząco poniżej zera. Wtedy klienci będą jedli słodkie ziemniaki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem jaka cena batatów w Polsce. I nie mam pojęcia gdzie je można dostać :D

A ja gdybym miał 2ha ziemniaków w polu przy obecnej pogodzie (20cm śniegu) nie miałbym powodów do radości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Bataty np w TESCO można dostać cena wielokrotnie wyższa niż naszych pyrków.............a wracając do tematu śniegu u mnie nie ma ale trzeci dzień spore nocne przymrozki i bardzo silny wiatr a tu jeszcze prawie 8 hektarów gnoić trzeba........może się ociepli B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

pn.mazowsze na chwile obecną jest około 10 cm śniegu w nocy było -4 teraz jest 0 .Też mam jeszcze do orania obornik do wywieżenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak się teraz wyszaleje to potem dopiero po nowym roku śnieg zobaczymy. Wszyscy posieli? W tamtym roku znajomy "rolnik" siał pszenicę 17 listopada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lynio    0

W tym roku zima zaskoczyła nas bardzo wcześnie ,ale miejmy nadzieje że to tylko taka próba dla nas aby szybko się przygotować bo na pewno nadejdzie min. Posprzątać ziemniaki,rzucić obornik zaorać i niech spi wszystko do wiosny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

A na Mazurach jeszcze tyle kukurydzy do skoszenia na ziarno. Pewnie jeszcze się ociepli. Teraz to dostaną ogrodnicy. Jak się utrzyma taka pogoda to ludzie nie będą kupować chryzantem na 1 listopada.

 

pawelol111 w tamtym roku pukałem się w głowę, gdy za miedzą PRH siało pszenżyto w drugiej połowie listopada. Jeszcze w marcu wyglądało baaardzo słabo, ale jak przyszło do żniw to już ładnie to wyglądało nie licząc chwastów B) i tego, że im zboże wyłożyło. Był taki rok, że jak mróz złapał pod koniec października to do wiosny nie odpuściło, ale czasami do końca grudnia mrozy nie przekraczały kilku stopni. Jak się zima skończy to będzie wiadomo jaka ona była :D. Zatem byle do wiosny :P . Właśnie zapowiadają na Wydarzeniach w Polsacie informacje o paraliżującym całą Polskę ataku zimy. Najgorsze, że ludzie w to uwierzą ;[.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

u mnie w wiosce w ubiegły poniedziałek(22.10)jeden MAGIK siał żyto, a jeszcze jeden dopiero szykuje pod siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jak się teraz wyszaleje to potem dopiero po nowym roku śnieg zobaczymy. Wszyscy posieli? W tamtym roku znajomy "rolnik" siał pszenicę 17 listopada....

W ubiegłym roku pszenżyto siałem 15 grudnia(było cieplutko i świeciło słońce), w tym roku posiałbym żyto Bojko, aby śnieg ustąpił. Niestety nie mogę dostać go w okolicy. Pszenżyto było jare, to żyto też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie wiem skąd u was te wszystkie uśmiechnięte buźki, mi raczej za wesoło nie jest, zima to samo zło, nigdy jej nie lubiłem, może tylko trochę jak byłem młodszy i nie miałem obowiązków takich. Ogrzewanie domu to dodatkowe, nie małe koszty, odkrywanie kiszonki z QQ z zamarzniętej ziemi, i rozmrażanie samej kiszonki, odśnieżanie drogi aby samochód z mleczarni mógł przyjechać, problemy z rozruchem pojazdów silnikowych, krótkie dni, nuda i tyle na razie mi przychodzi na myśl, ogólnie to ;[ ale równowaga w naszym klimacie niestety występuje.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A na Mazurach jeszcze tyle kukurydzy do skoszenia na ziarno. Pewnie jeszcze się ociepli. Teraz to dostaną ogrodnicy. Jak się utrzyma taka pogoda to ludzie nie będą kupować chryzantem na 1 listopada.

 

pawelol111 w tamtym roku pukałem się w głowę, gdy za miedzą PRH siało pszenżyto w drugiej połowie listopada. Jeszcze w marcu wyglądało baaardzo słabo, ale jak przyszło do żniw to już ładnie to wyglądało nie licząc chwastów B) i tego, że im zboże wyłożyło. Był taki rok, że jak mróz złapał pod koniec października to do wiosny nie odpuściło, ale czasami do końca grudnia mrozy nie przekraczały kilku stopni. Jak się zima skończy to będzie wiadomo jaka ona była :D. Zatem byle do wiosny :P . Właśnie zapowiadają na Wydarzeniach w Polsacie informacje o paraliżującym całą Polskę ataku zimy. Najgorsze, że ludzie w to uwierzą ;[.

ja obstawiam podobną zimę do ubiegłorocznej w miarę ciepło i kilka bardzo mocnych uderzeń zimna oby trchę sniegu spadło zeby nie było jak lutym tego roku minus 27 bez śniegu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Gdyby się powtórzyła zima myślę że więcej rolników oddało by ziemie w dzierżawę za przysłowiowy czynsz w wysokości dopłat :/ u mnie w okolicy nikt nie pryskał na chwasty jesienią a sklepy i hurtownie z ŚOR załamują ręce ponieważ zostało im dużo środków z poprzedniego sezonu a w tym nic nie idzie , ciekawe co z tym zrobią jak data ważności minie przecież raczej nie zutylizują :/ Gdzie nie spojrzę to praktycznie żytem obsiane sporadycznie trafi się pszenżyto a pszenica to już rzadkość bardzo dużo pól zostawiona jest na wiosnę

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolego nie wiesz co sie robi z takimi środkami ? bo ja wiem

a co do zimy ja sprawdzam tą stronkę i coraz więcej przemawia za włśnie taką zimą jak ubiegłoroczna http://meteomodel.pl/

trzeba patrzec na modele numeryczne

a jeśłi chodzi pogodę na bieżąco dla wszystkich z płd zach polski polecam ten radar http://www.imeteo.sk/iradar.php można sie ustrzec przed burzą no i naszych chłopców od łapania burz i innych zjawisk http://lowcyburz.pl/


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj