Polecane posty

jacu    173

Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?

 

EDIT:
Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/

 

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek26    0

Wschód Wielkopolski nie padało przez cały maj,zimą wszystko wymarzło oprócz żyta,teraz jare wysychają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

łódzkie centrum tak jak pierwszy post trawy na lekkich ziemiach schną jare pewnie też lada dzień a wody teraz potrzeba na wszystko stoja rośliny w miejscu


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

dzisiaj słyszałem ze na kujawach i wlkp nie ma byc deszczu jeszcze przez 3 tygodnie masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

na podlasiu do tej pory było super. trawy jak nigdy zboza tez ładnie rosą. wczoraj troche kropiło. ale jak sprawdzałem pogode dlugoterminową to własnie zaczela sie susza :unsure:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Wschód kujawsko pomorskiego. Na górkach i piaskach wszystko zaczyna schnąć;(


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wituś    1
Napisano (edytowany)

Południowy wschód zachodiopomorskiego nie padało 2 tygodnie w polu rob się bardzo sucho. Wszyscy liczyli na zbiory zboż jarych ze względu na bardzo duże straty w zbożach ozimych niestety wygląda na to że będzie bardzo ciężko.

Edytowano przez Wituś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

województwo podkarpackie - jest dobra sytuacja końcem zeszłego tygodnia było dość dużo deszczu tak że nie możemy narzekać wszystko ładnie rośnie puki co odpukać w nie malowane

Edytowano przez wojtekpodkarpacie

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Małopolska, okolice Oświęcimia - nie padało przez cały maj. Dzisiaj przed południem dość mocno popadało, szkoda, że tylko 15 minut. W polu dalej susza. Przydało by się z dwa dni takiego deszczu -_-


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okolice Kórnika (pow. poznański) susz panowie. zboża jakos stoja ale warzywo ledwo daje rade. nie padalo 2 tygodnie. wczoraj troche pokropilo. slońce praży i mocno wieje co jeszcze bardziej wysusza. deszczu potrzeba i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Teraz, gdy potrzeba deszczu jest susza a jak przyjdą żniwa to trzeba będzie ,,kraść'' z pola. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

kolego @thebociek - mieszkamy niedaleko i akurat mnie ten deszcz ominoł padało w całej okolicy a u mnie ani kropli. I tak jak piszecie na najbliższe kilka tygodni zapowiadają słońce i nic więcej


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

wczoraj przeszlo u mnie gradobicie przez 15 min ale żadnych strat nie zauwarzyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podkarpackie okolice Rzeszowa (Boguchwała) deszczu pod dostatkiem wszystko ładnie rośnie nawet nadciąga jakiś deszcz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turas20    8

Wczoraj padało dość mocno Wielkopolska przy pograniczu z Kujawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Dolny Śląsk,okolice Legnicy,wczoraj dosyć ładnie popadało,przedwczoraj również padało,na razie jest okej,zobaczymy co dalej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pogranicze woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego ,brak deszczu totalna susza ,przypala mieszanki, kukurydze o trawach lepiej nie mówić .Biedny rok się zapowiada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Północna wielkopolska. Na dobrych ziemiach wszystko jest w porządku choć deszcz mile widziany. Na piaskach susza ale ziemniaki i łubin radzą sobie wzorowo. Seradela nieco gorzej. Nie pada od dobrego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2
Napisano (edytowany)

Ostatnio wogóle wszystko jest na odwórt na żniwa 2011 to nie można było kosić bo padało i padało, na jesień po zasiewach susza totalna, w zime śniegu brak i razem z tym wysokie mrozy, a teraz znowu susze.... :( Umnie tak samo ze 2 albo 3 tyg deszczu nie było.

Edytowano przez DanRol95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
Napisano (edytowany)

okolice Kórnika (pow. poznański) susz panowie.

 

Poznań południowo-wschodni: jakoś tragedii nie ma - deszcz dosyć mocno padał wczoraj, a zboże póki co wygląda nieźle.

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Południe kujawsko-pomorskiego .Nie padało już około 3 tygodni.Z dnia na dzień zboża jare wyglądaja coraz gorzej,aż się nie chce patrzeć.Jęzeli będzie tak dalej to w jednym roku będą dwie klęski i cięzko będzie zwierzaki nakarmić. A w kwietniu chciałem ubezpieczyć od suszy to zaden ubezpieczyciel niech chciał mi tego ubezpieczyć.A potem jak przyjdzie klęska to bedzie gadanie ze rolnicy mogli się ubezpieczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Okolice Mordów powiat siedlecki: 4 maja dolało tyle że się stać na polu nie dało, potem co jakiś czas deszcz. Wczoraj lunęło nieźle. Na chwile obecną oziminy bardzo dobre (tam gdzie dobrze poschodziły bo sucho jesienią było), jare również, trawy piękne, już czas kosić - tydzień pogody potrzebny. Kukurydza i ziemniaki również mają idealne warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

od tygodnia czy dwoch to nic u nas ostatni deszcz 2 maja takze nie macie co narzekac jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj