Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    7953

mam foto podlewanej pszenicy w galerii, dostała 13,5 mm z deszczu i z 7 ode mnie czyli ok. tych 20 mm. Nie podlewana dużo gorsza, postaram się zdjęcie zrobić może dziś. Podlewanie spoko ale trzeba mieć blisko do ujęcia, ja mam jakieś 1-1,5 km w jedną stronę, kawałek słaba droga i kawałek przez łąkę ale nie ma tragedii, czym dalej tym więcej paliwa by poszło.W takim roku jak tamten co pszenica do 900 dochodziła to biznes by zrobił, w tym roku pada więcej w Polsce i Europie i ceny może nie być także nie wiem jak to wyjdzie, u mnie beczka jak się okazało spontanicznie przyda się jeszcze bo znajomy będzie gnojowice oddawał także będę wozil jak coś. Dla Ciekawych c360 spaliła na podlanie lekko ponad 7 ha jakieś 70 litrów paliwa + Massey z 10 litrów na dojazd na łąkę i wyciąganie Ursusa kilka razy, awarii brak jakichkolwiek także tu koszty nie dochodzą, no i dodałem że 300 ml oleju do pompy do beczki ale to koszt kilka zł. Czy było warto? wg mnie na tę chwilę tak, pszenica swój potencjał zachowała przynajmniej w części, nie zredukowala za bardzo pędów, różnica optyczna wg tej nie lanej spora, nie nawadniana poredukowala i rzadko się zrobiło. Jakby nie padało to nadal bym lał bo wolę kupić beczkę ropy za 1000 zł i 7 ha podlać 3 razy jak dać ten 1000 zł na fungi i korzyści nie mieć w suszy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mie w maju już 2 litry napadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Na reszcie 2 dni spokojnego deszczu! Bogu dzięki za to ale jeszcze 2 razy tyle by sie przydało 


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Najlepsze pogody teraz wszystkie kur** portale na 2 tyg deszcz a póki nie padał to miało do końca maja nie padać 😀 teraz prognozy pogody  podobnie jak na tym kamieniu 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

@Uziu92 no tak ty jeszcze dalszy wschód. Ja na samym rogu mieszkam gdzie się łączy z lubeslskim. I ta chmura faktycznie idzie od rana i mnie na styk łapie, ale Siedlec już nie :(

Ale Białymstoku to mają jeszcze bardziej przerąbane, tam nic nie pada i nie zanosi się :o

A jak na jutro dla nas prognoza,  myślę,  żeby zrobić dziś wieczorem wypad z saletrą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja wczoraj rozsypałem po jarych. Już się wnerwiłem i mówię nie będę co dzień czekał tego jeb. deszczu, wysypałem i mówię niech się dzieje co chce i o dzisiaj deszcz przyszedł. Także jak coś to syp może i tym razem to podziała. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to nie mogłeś wcześniej tak zrobić ? 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Ja jeszcze chce na ozime,  pod jare poszło 150 kg mocznika , to poczekam . Boję się że jak jutro nie popada ostro,  a tak nadawali , to popale rosliny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25511
2 minuty temu, damianzbr napisał:

Ja wczoraj rozsypałem po jarych. Już się wnerwiłem i mówię nie będę co dzień czekał tego jeb. deszczu, wysypałem i mówię niech się dzieje co chce i o dzisiaj deszcz przyszedł. Także jak coś to syp może i tym razem to podziała. :D

W końcu to silnie higroskopijny nawóz. Było wcześniej i więcej sypnąć😁

Przegrałem walkę z zimnem, rozpaliłem w piecu.

+7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
damianzbr napisał:

12 minut temu, ZELKOW napisał: to ładnie, u nas tyle nie spadło deszczomierza nie mam, na oko mówię. Ale patrzę że ta sam chmura szła u ciebie i u mnie. W jednej linii byliśmy na krawędzi tego opadu więc myślę że podobnie tego deszczu dostaliśmy. Jak masz deszczomierz i mówisz że nie było 10mm to widocznie i u mnie tyle nie było.

u mnie spadło za dziś jakieś 5,5mm także prognoza sprawdziła się między 5-10mm, trzeba polecieć dziś z fungami i odchwaścić jarek bo podobno w sobote dopiero rospogodzenie chwilowe i znów opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111
Napisano (edytowany)

wczoraj rano na dziś Polsat pokazywał u mnie 18stopni tvn meteo 16 na necie 8, dopiero po południu w telewizji poprawili prognoze, ciekawe z kąd pomyłka o 10 stopni. Pada do zesrania od końcówki kwietnia do dzisiaj chyba 100mm  już przebiło, przy 67l przestałem sprawdzać, a na jutro w prognzach nastepne 19l.

Edytowano przez rocco0987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25511

Raczej podatek od deszczówki.

I zaraz kostka z demontażu stanieje.

A jak u kogo duża kałuża to podatek od basenu czyli luksusu.

Nakapało od wczoraj 8mm. Jeszcze tylko na jutro jakąś skromną mżawkę pokazują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

Chyba idę posypać azot na jare, może popada, a jak nie to znowu kasa w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Nie szalej,zachowaj normalny rytm dnia-obiadek i na wyrko poleżeć 😉

  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

No do teraz leżę to zaległości nie mam.

A nadają deszcz to trzeba sypnąć bo suszowe zniosą a z 3 t nie wyżyję trza choć 4.5

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Tylko że jak  sypniesz  a przyjdzie  ulewa to azot zabierze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

No do teraz leżę to zaległości nie mam.

A nadają deszcz to trzeba sypnąć bo suszowe zniosą a z 3 t nie wyżyję trza choć 4.5

Nie padało dzisiaj u Ciebie ? U mnie trochę dało wody . Nadal mało ale dobre i to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

Nic nawet kropla.

2 minuty temu, Szymi40 napisał:

Tylko że jak  sypniesz  a przyjdzie  ulewa to azot zabierze .

Nie zabierze a rozpuści, chyba że 100 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818
2 minuty temu, Szymi40 napisał:

Tylko że jak  sypniesz  a przyjdzie  ulewa to azot zabierze .

To lepiej niech sypie po deszczu :) może i do mnie w końcu dotrze jakiś deszcz 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
1 minutę temu, Roki212 napisał:

To lepiej niech sypie po deszczu :) może i do mnie w końcu dotrze jakiś deszcz 9_9

Czasem  tak-   jak po rozsianiu  przyjdzie  ciągły -duży  deszcz  azot  zabierze ......sam tak  miałem  parę  lat  wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

a może tam gdzie leje to grzechy stara się zmyć,a takie wielkie że nie może przez 3 tyg,

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
2 minuty temu, wiesiek63zmc napisał:

Czym wy nagrzeszyli że 3 tygodnie leje a do was nic nie może trafić 

Żebyś za dwa  tygodnie   pontonem  nie pływał.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj