Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19709
13 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Dopiero mocny mróz nadaja dzisiejszej nocy potem ma sie troche ocieplic i znow ma przymrozic wiec nie ciekawie... a deszcz niby na piatek nadaja ale to tez watpie czy popada...

Po przymrozkach powinien przyjść jakiś opad 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
54 minuty temu, John23 napisał:

BSI sucho, wietrznie no i chłodno. Chyba będzie trzeba beczkowozem polewać zboża, ciekawe jaka to bedzie wartosc ekonomiczna.😁

Ja polewam opryskiwaczem 3000l, dysze czarne i na noc bo beczka sporo zgniecie, zawsze to coś 0,3 litra na m2 i owsy bo nie będzie co bydłu jeść dać.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Ale wiecie co ,to powiedzenie że jak się rolnikowi dziecko urodzi to zaraz kładzie mu sie cegłę na piersi żeby od małego uczyło sie stękać ma sie do nas na tym forum jak ulał ;-)))

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

U mnie to chyba powódź będzie hehe... W nocy zamiast 0 było 10 więc ja nie wierzę w wiarygodność tej pogody hehe... ostatnio nadawali na sobotę 20.8 mm i nawet kropli nie spadło...

Screenshot_20190507-093712_Chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

U nas parę razy przelotny deszcz przeszedl i na kolejne dni dalej zapowiadają mniejszy lub większy opad. Jeszcze dziś w nocy ma być mały przymrozek. Wczoraj było ~-2

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Ja bylem na polu kukurydzy to co 20 juz jest wystap... umarzla. Dzis jak poprawi trzeba bedzie jeszcze raz siac. I tak u kazdego rolnika prawie w obrebie 60km...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Bo za wcześnie posiana.

Mnie mówili by sadzić tak kartofle by do połowy maja nie wylazły.

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
25 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Ja bylem na polu kukurydzy to co 20 juz jest wystap... umarzla. Dzis jak poprawi trzeba bedzie jeszcze raz siac. I tak u kazdego rolnika prawie w obrebie 60km...

Jaki powiat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
31 minut temu, Wicherek napisał:

Jaki powiat ?

Makowski. Dziś robie test bo jak wykopałem z ziemi to niby stożek wzrostu jest jeszcze cały tylko liscie dostały mrozem. Zobaczymy co bedzie...

38 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Bo za wcześnie posiana.

Mnie mówili by sadzić tak kartofle by do połowy maja nie wylazły.

 

Nie za wczesnie. Co roku tak sie sieje. Ci co posiali teraz to ziarno lezy w taki popiole że trzeba z 30litrów aby woda doszła do ziarna. Na głębokość uprawy suchy piach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

No i znowu na płd-wsch chmury ciągną .

U mnie ostre słońce i kłębiaste chmurki. Piękna pogoda jak po deszczu,  tylko bez deszczu i zimno .

 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973
1 godzinę temu, Wiesi0 napisał:

Ja polewam opryskiwaczem 3000l, dysze czarne i na noc bo beczka sporo zgniecie, zawsze to coś 0,3 litra na m2 i owsy bo nie będzie co bydłu jeść dać.

trochę mało, ja wylewam beczkowozem na hektar 6 beczek po 7 tyś litrów, w kwietniu 13,5 mm z opadu i jakieś 7 moje wylane co daje 20mm i jakoś te podlewane pola wyglądają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973
34 minuty temu, pawelol111 napisał:

Skąd wode bierzesz?

z rowu i stawu na łące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Kukurdza siana była 27 kwiecien a dopiero puscila korzonek tagze przymrozek jej nie zaszkodzi a wilgoc jest juz na 5 cm. Tylko te zboza nierówno wschodza. Jak niepopada to bede podlewac je szambowozem mam gdzies ze sasiedzi beda sie smiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

u mnie jeszcze trochę jest wody, łąki to niski teren strasznie i przez bobry i brak działań spółek wodnych bezodpływowy praktycznie. jakby były upały jak rok temu po 30* dzien w dzien to już pewnie wody by nie nabrał.

U mnie też się uśmiechali na początku ale teraz każdy mi mówi że te pola nawadniane to najlepsze zboże w okolicy i widać różnicę między tymi nie nawadnianymi. Może to wszystko mało, ale z deszczem wystarczyło żeby pszenica rozkrzewienia utrzymała. Woda w głównej mierze plon buduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepszy radar pogodowy to świerze złamanie😀zawsze się sprawdza😅kręci noga o zaraz pada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973
23 minuty temu, bobienko napisał:

Najlepszy radar pogodowy to świerze złamanie😀zawsze się sprawdza😅kręci noga o zaraz pada 

no to meteorologom za każde złe prognozowanie łamać kończynę :D po pół roku takich działań nawet w polsacie zaczęła by się pogoda sprawdzać, a chorczyczak i paulina jeżyna by mieli rabat u gipsiarza na lekki gips :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

nie ruszajcie Paulinki ona akurat jest ładna i można jej wybaczyć ze kłamie ale  chorczyczakowi możecie nawet nogi z d*py powyrywać 😀 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

idż i to zrób,gość Kendo ćwiczy to na długi czas sam sobie pogodę przepowiadać będziesz

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj