Polecane posty

farmtrac8244    441
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Wiesi0 napisał:

Na północy zawsze zborze droższe niż na południu a na południu w tym roku się urodzi.Choć mamy rynek globalny ale mnie martwi to ze może być mało trawy na pasze, owsa,bo oziminy sobie jakoś radzą.

To tak jak z ziemniakami cena około 20 zł 15kg. Podobno dosadzone na potęgę. To jest śmieszne ludzie myśla ,że dosadzą zbija majątek a ziemniak jeśli w owej sytuacj będzie miał kto go kupić będzie płacił z 2 zł. Dobrze niech będzie po 2 zł ale niech będzie odbiorca.

Edytowano przez farmtrac8244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Parę lat temu jak była susza i nieurodzaj to kartoflarze się chwalili ,że jeszcze jeden taki rok i będzie ich stać na wille z basenem , cóż na drugi rok nasadzili w opór , niektórzy cały areał przeznaczyli pod kartofle , rok był urodzajny cena spadła do tego stopnia ,że wykopki prowadzili talerzówką.

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Runder napisał:

Na północnym wchodzie podobno przymrozki i śnieg?

Byłem o 3 w  nocy w Olsztynie to 2 cm śniegu na autach. 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230
11 minut temu, AndrzejMikulewicz napisał:

Byłem o 3 w  nocy w Olsztynie to 2 cm śniegu na autach. 

A coś Ty tam robił o tej porze? 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039
31 minut temu, darsonspire napisał:

Zapraszam do malopolski okolice krakowa. Dziki zaczynaja robic spustoszenie w uprawach 

mnie nie trzeba zapraszac 😛, kra mam na blachach, chyba macie slabych mysliwych lub teren trudny, kolo lowieckie zlom daje rade, choc z 5 lat byly spore problemy. ziemniaki obstawialem lampami solarnymi.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

W poprzednią niedzielę 9 mm w poniedziałek 28 mm we wtorek 8 - razem 45 mm . Przedwczoraj kolejne 5mm a od wczoraj  pada i ma tak być do jutra. Może się skończyć na kolejnych 20mm.  Deszcz potrzebny ale dystrybucja w czasie nawala Nie wszystko na raz 😘

Te obecne 20mm byłoby super za jakieś 2 tygodnie. 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Prawie 57 litrów za kwiecień, wczoraj 6 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186
2 minuty temu, jacus napisał:

mnie nie trzeba zapraszac 😛, kra mam na blachach, chyba macie slabych mysliwych lub teren trudny, kolo lowieckie zlom daje rade, choc z 5 lat byly spore problemy. ziemniaki obstawialem lampami solarnymi.

 Też tak zrobiłem wcześniej,i nawet zmieniającymi barwę. Po prostu z daleka widziały gdzie iść . Jeszcze radio i ubaw do rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

k**wa a u nas nic znowu. Zmienili że m nie padać. Wszędzie popadalo prawie a u nas nic. W zbozach 0 wilgoci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

 W ciągu 4 dni padało z 20 razy,a czy milimetr spadło,trudno wyczuć.Okolice Suwałk.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Kiedyś nawtykałem tych lampek wokół ziemniaków, to w drugą noc zmieniły właściciela 😏 Pochmurno, miało lać od wieczora do dzisiejszego późnego popołudnia, a nakapało w nocy 3 l. centrum śląskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

NO  wstydziłbyś się przecież jest susza 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31
2 godziny temu, matek89121 napisał:

staska trzeba traktować jak Adriana Dudę pogodzić się z faktem że jest i poczekać az będzie następny  albo zmądrzeje  

Na Ryżego na białym mustangu z Brukseli  jeszcze na pewno 6 lat poczekasz, a liczę że dużo więcej...

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19
8 minut temu, staszek131415 napisał:

NO  wstydziłbyś się przecież jest susza 😛

u nas od końca kwietnia "parę" litrów spadło 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

Stasiek , bo Cie pizne . Gdzie dolało baranie ?

 

6 minut temu, rolniczek098 napisał:

Ile czasu wchłania się modus ? chodzi dokładnie o to jak po kilku godzinach popada deszcz czy zdąży zadziałać ? sprawa dość poważna bo pszenica w niektórych miejscach już się przewraca i nie wiem czy drugi raz nie skracać ? można w ogóle dwa razy skracać ?

 

51 minut temu, Mich9 napisał:

Prawie 57 litrów za kwiecień, wczoraj 6 mm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę że jeszcze przed majowymi wyborami bo przymrozki mają dołączyć w ramach oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

AleksanderX Liczysz że na wiosnę suszę ogłoszą? Poczekaj na lato teraz za dużo 500setek rozdają. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

500 na krowe ,500 na swinię no i by sie przydałó 500 na ha suszowego a kiedy jak nie przed wyborami bo pózniej przez 5 lat nic nie dostaniemy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
3 minuty temu, AleksanderX napisał:

500 na krowe ,500 na swinię no i by sie przydałó 500 na ha suszowego a kiedy jak nie przed wyborami bo pózniej przez 5 lat nic nie dostaniemy

To pójdziesz na budowie robić i nie będziesz miał czasu na necie siedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj