Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PRIMO    8046

No nie mów O.o @Agrest u mnie też przed chwilą przeszła chmura z intensywnym deszczem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Jedyna sprawdzająca się w miarę pogoda to meteogramy dla gmin nadawali że gó..no popada i się sprawdziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

prawie cały dzień mżawka w polu niema co robić i brakło wymówek trzeba było się w końcu zabrać za remont w domu qurła jak ja nienawidzę remontów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Kiedyś to były piosenki :D nie to co teraz .. Dzisiaj większości do śmiechu  a kilka dni temu bez kija nie wchodź na forum :) Żeby nie było lubelskie pada deszszcz, powiat Hrubieszów 

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818
19 minut temu, cinek1808 napisał:

To trzeba mieć szczęście aby wszystkie chmury bokami szły.  Suszy ciąg dalszy.  

No bez kitu już nie chce się czytać jak mokro w gaciach mają i się podniecają ile im to napadało :P wczoraj 0 i dziś tak samo :) 

Edytowano przez Roki212
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
10 godzin temu, PRIMO napisał:

Przez noc 9,5L , w sumie za 24 godziny 14,5L 

Sorki chłopaki ale nastąpiła pomyłka 🙄 nie 14,5L tylko 24,5L.

Na obecną chwilę jest już 26L i grzmi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

U mnie na Rawiczu Wlkp spadło 5 litrów i koniec. wszystko poszło na Wrocław. Tak więc na kwiecień mamy 12 litrów. Zboża nie skracam bo znowu będę musiał słomy dokupić. Ciekawe że od kiedy są pierdolone wiatraki wkoło to większość opadów nas omija. Chyba zacznę wierzyć w teorie spiskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
8 minut temu, marian_machler napisał:

Za trzy dni zacznie się sraczka, że wymarznie 😝

Będzie kalejdoskop 😁

Susza

Wymoki

Wymarznięcia

Pier🐱olić to 

Ciepła picca zimne piwko i dzień za dniem przeleci.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No co tam u wuja ? Dobrze zapłacił za pomoc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
Przed chwilą, witejus napisał:

i susza i suszowe spłyneło z deszczem:D

Na  południu ................północ   dalej     suszowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

W tym roku to jakiś armagedon. W kwietniu przymrozki , brak deszczu teraz znow przymrozki.  Ciekawe co jeszcze.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

A mi się nawet saletra rozpuściła od rana a moze i mocznik🤔

Ciebie powinno minąć bokiem , zaraz za miedzą !

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

150 za 5 rozrzutniki we 2 i za przyoranie 30 ary

2 minuty temu, zetorki12 napisał:

No co tam u wuja ? Dobrze zapłacił za pomoc ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

36 litrów spadło po burzy, czyli norma kwietniowa w jeden dzień, nie wiem czy nie zaobserwowałem pioruna kulistego błysneło się i w pokoju pojawiło się obok komputera(podłączony do prądu) coś białego wielkości pięści, bylo może chwile potem znikło, ale wało fest podejżewam że gdzieś z 500 metrów, chyba złudzenie bo nic nie jest przyfajczone, dodam że strasznie syczalo coś ale grzmot zagłuszył trochę, a człowiek po tym czuł jakby prad doslownie przez ciebie przeszedł także nie patrzcie sie przez okno w czasie burzy 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39

marian_machler napisał: Za trzy dni zacznie się sraczka, że wymarznie 😝 Z niedzieli na poniedzialek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, Mich9 napisał:

36 litrów spadło po burzy, czyli norma kwietniowa w jeden dzień, nie wiem czy nie zaobserwowałem pioruna kulistego błysneło się i w pokoju pojawiło się obok komputera(podłączony do prądu) coś białego wielkości pięści, bylo może chwile potem znikło, ale wało fest podejżewam że gdzieś z 500 metrów, chyba złudzenie bo nic nie jest przyfajczone, dodam że strasznie syczalo coś ale grzmot zagłuszył trochę, a człowiek po tym czuł jakby prad doslownie przez ciebie przeszedł także nie patrzcie sie przez okno w czasie burzy 😁

Ciekawe zjawisko ja też coś podobnego przeżyłem, robię sobie coś w warsztacie i słucham radia, piekna słoneczna pogoda zero chmur aż strzelił piorun(trzask} a w koło radia metrowe pole siłowe i radio się wyciszyło ale też potem działało, było to z 30lat temu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trawers    168

u mnie dobiło do 37  litrów, teraz już mżawka więc pewnie się już wylało, także dobre i to

Edytowano przez Trawers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
Ist napisał:

marian_machler napisał: Za trzy dni zacznie się sraczka, że wymarznie 😝 Z niedzieli na poniedzialek?

Szczerze, to nawet nie sprawdzałem na kiedy nadają te przymrozki 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj