Polecane posty

Gość   
Gość

Wysoka temperatura ,to i szybko wysycha  ;)  Rolnik ,a do końca sierpnia daleko ,jeszcze ,żebyś nie narzekał ,że gumowce w polu zostawiłeś  :D

U mnie dziś rano burza przytaszczyła 20 mm ,i takie pioruny ,że jeszcze w tym roku nie wiedziałam .  :ph34r:

Dobrze ,że bez szalonego wiatru się obyło ,nie ma szkód .Powiat Lipno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

skonńczyłem ostatnią słome prasować i zaczęło padać ale jak zawsze ochłapy, wszystko poszło jak zawsze na Międzyrzec P.


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Rano po 6 też ciemo i burza,dobrze,że bez wiatru ale 20l nakapało,a prasowanie jeszcze czeka na polu na którym będzie rzepak :-/

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś  rano znowu dolało.nie wiadomo ile bo deszczomierz przewróciło.w dodatku znowu grad spadł.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

12mm koło 9 rano, owsy i ziemniaki polozyło. wygoniło od belowania, pół godziny i miałbym z bani wszystko ukulane a tak teraz przewracanko pewnie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od południowego zachodu nasuwa się burza grzmi jak oszalała momentami widno zaczyna padać ale niema zupełnie wiatru  zero ruchu powietrza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jako że obecnie mieszkam w mieścinie to co dzisiaj zobaczyłem mało co nie doprowadziło do zawału. Przenigdy nie widziałem takiego wiatru, 10 minut a wyrywało drzewa z korzeniami i to nie małe. Ja miałem taką "niespodziankę" z rana

cd7bc056ec07702bgen.jpg

Szybko wsiadłem w drugie auto i pojechałem po pilarkę bo straży nie było sensu wzywać po tym armagedonie mieli masę roboty.
Szczęście w nieszczęściu że autku nic się nie stało a uratowały go relingi. U rodziców 15 km ode mnie trochę powiało i sporo napadało... Nikt wierzyć mi nie chciał że tak wygląda Konstantynów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To twoje auto? Aż dziw bierze że nic się nie stało. Szczęście w nieszczęściu jak to mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nic a nic się nie stało oprócz małej ryski na drzwiach... Szczęście w nieszczęściu. Nikt mi wierzyć nie chciał jak pokazywałem zdjęcie a przyjechałem całym Dusterem :P 

Tak wyglądała po wyciągnięciu:

f4c823f60817db27med.jpg

4615b8ed1e335815med.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

 u nas w wielkopolsce co dzien leje   a   teraz suszy   potrzeba  ,  deszczu jest za duzo , sytuacja ze zniwami jest tragiczna

Edytowano przez kuba55

coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

34* w cieniu duchota niesamowita wiatru tylko że tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

znow burza    juz mam dosyc tej pogody   niech juz bedzie te 15 stopni   i spokojnie i sucho   ;[  ;[


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Burza na maxa leje i wieje,h ze słomą na polu tylko kuku żeby to wytrzymała :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Nawałnica nigdy nie widziałem czegoś takiego. Szczęście że wymlocone chociaż nie wszyscy po zniwach. Nawet snopki poprzestawiane. Pada cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

dzisiaj to chyba kumulacja temperatury była, zerowy wiatr, łaki na górkach juz uschnięte, qq pozwijała liście, popołudniu na obrządki dopiero wyszedłem bo nie dało sie robić, wieczorem troche belek powoziłem, jutro z rana ostatnie do stodoły pochowam i finito 

...no i zapraszam deszcz :)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1469

Dość tych upałów niech spadnie trochę deszczu

:|

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

wszystko przez te waszy upaly    , u nas   burze   co  chwile  przez to a upalow  tym roku  nie ma 


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj