Skocz do zawartości
mlodyrolnik3

Próba kręcona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak przygotować siewnik do siewu?

galeria
Próba
Sean    288

Próbę kręcenia? zazwyczaj machlaczy się jak GS-y z nawozami.   :P      :D   

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    449

Widzę że koledzy chcieli by gotowce dostać a wszystko jest opisane w tym temacie i to zapewne kilka razy.

Sean    288

Gotowca jak gotowca, ale sam nawet nie wie czego chce próbę kręcenia.

Sadek    449

Zgadza się coś gdzieś słyszał ale nie wie do czego to wykorzystać.

Sean    288

Nie wiem, naprawdę nie wiem jak można coś siać według jakiejś tabeli albo na oko, nie wyobrażam sobie takiego siewu.

ravoj    45
Napisano (edytowany)

nie było tematu, za***em się w obliczeniach.

Edytowano przez Matey

cinas16    1

Mam taki problem: ustawiam siewnik według próby kręconej na 60 kg żyta w polu wychodzi ok. 60% tej wartości? gdzie jest pies pogrzebany? W jęczmieniu jarym wychodziło -5% w stosunku do próby kręconej. Siewnik ze skrzynia mechaniczną.

Sadek    449

Mieszadło w środku sprawne, otwory odpowiednio otwarte, denka jak i trybiki w jakim stanie?

cinas16    1

mieszadło chodzi, rolki beż śladów zużycia. Dziwi mnie skąd aż tak duża różnica:/

Tomasz78    331

jedyne co moze być przyczyna to predkość jazdy ,lub Twoje złe obliczenia ,błąd w próbie to  max10 %

Sadek    449

W rzepaku ustawiliśmy 2,4 kg po zasianiu 2 ha znowu próba i wyszło 2,6 kg i tyle faktycznie wyszło. Uważam że przyczyna różnic to inne ułożenie jak i zagęszczenie nasion podczas próby niż już przy sianiu.

ravoj    45

sam po sobie widzę, że wystarczy, że przechylę siewnik do tyłu, albo na jedną stronę i wychodzi za każdym razem co innego. W próbie warunki musza być maksymalnie zbliżone do polowych, inaczej nici z precyzji. A  w starszych siewnikach przesłony czy tam klapki muszą być otwarte na maksa żeby nic się nie zawieszało. To prędkość rolek ma za zadanie dozować nasiona a nie przymykanie klapek czy przesłon. Ważna jest sama prędkość próby, którą trzeba zbliżyć do prędkości jazdy. 

ravoj    45

Podpowie ktoś ile razy trzeba korbą kręcić przy próbie siewnika Fiona D-78 3m, bo kolega kupił od Niemca bez żadnych dokumentów tylko korbę mu dał. 

Renault85-15TX    167

Sorry że w tym temacie zapytam ale mam problem, a mianowicie jak zmniejszyć głębokość wysiewu ziarna w siewniku Hassia? Modelu niestety nie znam Ale podobny jak ten ze zdjęcia : 

post-68150-0-26764000-1508093607_thumb.png

zetorki12    2006

Dobrze że na podnośniku mu nie każesz trzymać :D . Musi być jakaś regulacja , a jak nie ma to czekaj aż rola osiądzie . B)

Renault85-15TX    167

Jak go skręce na cięgle to pójdzie przecież jeszcze głębiej.
Właśnie raczej brak takiej regulacji no chyba że jest a ja o tum nie wiem, jedynie docisk radlic jest ale to każdej z osobna bo nie da się wszystkich na raz jak jest w większości siewnikow.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
    • Przez Zetix
      Witam!!

Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

• Przez DrPresto
      Problem polega na tym, że podczas próby kreconej wszystko wychodzi idealnie czyli to ile chciałem wysiać tyle jest ale sprawa wygląda całkowicie inaczej na polu. Siewnik wysiewa raptem połowę tego co było ustalone na 1 ha. Może macie pomysły co może być tego powodem?
      Liczę na Was!
      Dodam że chodzi o siewnik nordsten lift-o-matic typ clb/cld 2.5m
      Pozdrawiam!
    • Przez maly123a
      Witam
      Mam  problem  z  siewnikiem  (zaznaczam , że  jestem  nowym posiadaczem  owego siewnika) po  przekręceniu  kołem   tryby sie nie  poruszają łańcuch się  porusza płynnie  tylko zapadka  przezkakuje  co może być tego  przyczyną ? Mam  pytanie  jeszcze  do  czego służy ta  wajha   na  ostatnim  zdjeciu ? Może  ktoś  posiada   instrukcje  obsługi  lub  tabele  wysiewu  to prosiłbym  o wstawkę.