Skocz do zawartości
mlodyrolnik3

Próba kręcona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak przygotować siewnik do siewu?

galeria
Próba
plapla123    0

Czy w próbie kręconej po wino się brać pod uwagę poślizg koła jeżeli tak to ile procent.

mani51    57

Nie chce Ci się przeczytać kilku postów tylko czekasz na gotowca? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ile procent bo różnie na różnej ziemi i siewnika wyjdzie ale ogólnie poślizg trzeba uwzględnić.

plapla123    0

Przecież nikt Cię nie zmuszał do pisania odpowiedzi skoro Cię to tyle trudu kosztowało :) .

Wiadomość z agroFakt.pl

PRIMO    191

Nie kłućcie się! Na poślizg koła uwzględnij ok.+- 6%.

SKORPION1    0

3 metrowym agro masz 16 razy obrót korbą na ar a kołem 15 razy na ar 

Co do próby kręconej to mam pytanko robię próbę kręconą na 4 ary wychodzi np 160 kg a w czasie siewu na polu wychodzi o 50- 80kg więcej siewnik prawie nowy zasiał około 30ha lecz po gwarancji . Proszę o podpowiedzi 

adamgaleon    4

ja mam Famarola i jeśli chcę zrobić próbę to kręcę 17 obrotów kołem i ilość zboża jest na 10 arów jeszcze nigdy mi źle nie wyszło ile ustawię tyle wysiewa

mani51    57

17 obrotów to chyba na 1 ar a nie 10 :)

3 metrowym agro masz 16 razy obrót korbą na ar a kołem 15 razy na ar 

Co do próby kręconej to mam pytanko robię próbę kręconą na 4 ary wychodzi np 160 kg a w czasie siewu na polu wychodzi o 50- 80kg więcej siewnik prawie nowy zasiał około 30ha lecz po gwarancji . Proszę o podpowiedzi 

Musisz źle robić próbę, Jesteś pewien że dobrze obliczyłeś ilość potrzebnych obrotów? Dlaczego masz inną liczbę obrotów korbą a inną kołem? Tam powinno być przełożenie 1:1 ewentualnie w niektórych amazonkach jest 1:2.

SKORPION1    0

Tak wszystko jest dobrze wyliczone a obroty miedzy kolem a korba są podane w tabeli siewnika producenta wiec jest trudno nie policzyć do16 czy do64 np na 4 ary obrotów korba

adrian    15

witam coś mi nie wychodzi próba kręcono w poznaniaku ustawiam według tabeli a6 wysiew owsa na 230kg a wychodzi mi 50 kg. może źle co robie: robie 19obrotow potem waze, odejmuje pojemnik na owies i mnoze razy 100. Tak powinno być??

Tworkowiak    103
Napisano (edytowany)

Miałem problem ale go rozwiązałem. 

Edytowano przez Tworkowiak

qazz    0

Witam jak zrobic probe krecenia w siewniku reform semo 99 szerokosc 2.5m rozmiar opony 4.00-15?

Do tego wzoru zeby obliczyc próbe kręcona to wstawiamy szerokość siewnika jaka podaje producent czy od skrajnych redlic?bo moj poznaniak (so43 na docisku,opona wąska 400/16)od redlic ma 2,50 m,producent w książce podaje 19 obrotów,a według tych wymiarów wyszło mi 20 obrotów kołem?

Tworkowiak    103

Od redlicy do redlicy siewnik jest węższy, ale to nie jest ważne. Jak siejesz to jeździsz tak, że odległość od skrajnej redlicy w jednym przejeździe do skrajnej w drugim przejeździe jest taka sama. To wlicza się w szerokość roboczą siewnika, chyba, że siejesz "na zakładkę".  U mnie odległość między redlicami wynosi 12.5 cm i staram się tak ustawić znacznik, żeby odległość jednego przejazdu od drugiego też była 12.5 cm . Jak nie rozumiesz pisz dalej :P

ok,bo się zamotałem,myślałem że ktoś kiedyś troche poprzestawiał redlice ,i myślałem żeby 20 razy kręcic

Tworkowiak    103

Jeśli producent podaje szerokość roboczą siewnika 2.70 to tak - taką bierz do wzoru. Poszukaj tabel i zobacz co tam piszą. 

magik0578    5

Witam .Może wie ktoś z Was jak ustawić ten komputer do próby kręconej ?  ogólnie wiem jak sie ustawia siewnik i Robię to ręcznie .. ale komp jest i wypadało by z niego korzystać .. Po prostu nie wiem jak w nim zaprogramować ilość wysiewu .. wpisze mu 35 to na skali sie tyle zrobi .. a jak pokręce kołem to na skali zrobi się zero ..

post-40321-0-90142600-1503436632.jpg

jk33    0

Witam 

Podpowie ktoś jak zrobic próbe kręconą do rzepaku w amazone d8 2.5m special , koła 5-16 , wychodzi mi ze trzeba kręcić 47.2 razy kołem ale nie wiem czy to co wyleci razy 100 czy innaczej?

jk33    0

Juz wszystko jasne ,47.2 razy kołem i to co wyleci razy 40... wszystko opisane na siewniku ;).

hopper5    19

Amazone d7- podczas próby kręconej wychodzi ok jak na 1ar tak i na 10. Podczas siania wyszło sporo więcej ziarna. Czy jest taka możliwość że jak się rozgrzeje olej w przekładni to może się zmienić ilość wysiewu? Może potrzebna regeneracja. Jakie są objawy kończącej się przekładni?

Sean    292

Tylko w przekładniach olejowych zdarzają się takie cuda.   :)    

andrzej78    14

Siewniki Amazone są czułe na zbyt luźny łańcuch napędzający skrzynię, niewykluczone ,że dotyczy to wszystkich przekładni bezstopniowych w siewnikach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zetix
      Witam!!

Zakupiłem siewnik Hassia DK300 na dosyć konkretnym wypasie od znajomego. Siewnik pewny, wszystko sprawne aczkolwiek zauważyłem, że jak postawiłem siewnik pod wiatą (stoi lekko pochylony do przodu) to przez okienko do kontroli oleju w przekładni bezstopniowej nic nie widać (Olej jest, bo jak się go bardziej pochyli to zaczyna się pojawiać) Teraz moje pytanie, chcę zmienić olej w tej skrzyni, jak się za to zabrać? Od góry nie widzę żadnego wlewu. Zrobiłem wam dwa zdjęcia, pomożecie?

Czy dobrze rozumiem, że górną śrubą się wlewa nad okienkiem (jakimś lejkem albo coś) a tą na samym dole spuszcza stary olej? Planuję zalać olej taki jak zmieniam co sezon w opryskiwaczu i w rozsiewaczu (Jasol przekładniowy 80w90) czy będzie dobry ? Z góry dziękuję za odpowiedź!!

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
    • Przez Zetix
      Witam!!

Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

• Przez DrPresto
      Problem polega na tym, że podczas próby kreconej wszystko wychodzi idealnie czyli to ile chciałem wysiać tyle jest ale sprawa wygląda całkowicie inaczej na polu. Siewnik wysiewa raptem połowę tego co było ustalone na 1 ha. Może macie pomysły co może być tego powodem?
      Liczę na Was!
      Dodam że chodzi o siewnik nordsten lift-o-matic typ clb/cld 2.5m
      Pozdrawiam!