mlodyrolnik3

Próba kręcona

Polecane posty

Mycek5120    29

Siewnik Amazone 2,5m special II 21 lejków rozmiar koła 5.00 16  ktos mi powie ile powinienem zrobic obrotów koła przy próbie kręconej?? Ewentualnie ile obrotów korbą w skrzyni bo taką tez posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Panowie siewnik rabewerk multidrill 3000, skrzynia bezstopniowa. Robię próbę kręconą- ustawiam 160kg/ha, sieje 350kg/ha. Skrzynia do roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

nie myślę  że to od grubości ziarna zależy jak będzie grube to 160 wyleci ja mam problem z poznaniakiem stary ten siwy na wąskich kołach   bo z 1986 r na rzepaku cuda robił próba robiona 4 razy za każdym razem co innego znajomy robił taka samo próbę siej co do 1 kg  niby ok 5 kg a w polu siał o 1 kg w pszenicy niby ustawiony na 250 to sieje 150 zawsze różnicy na tym ustawieniu było ok 10-15 kg siałem zawsze na a 1 na zwiększonym tak w tym roku na a 4 na każdym kawałku inaczej leciało mam go kilka lat ale za nic nie mogę  go ustawić idealnie co roku co innego sieje dodam że pszenica 1 odmiana tak samo rzepak o zapychaniu między lejami nie wspomnę byle bryłka i się ciągnie może ktoś ma pomysł  jak leje rozsunąć tak sobie mylę że może tryb któryś inny bo nic nie przychodzi mi do głowy co może być miałem wczęśniej poznaniaka takiego z 79 rok to sobie zmieniłem na nowszego parę lat tamten siał idealnie wiem że między tamtym a tym któryś tryb jest inny i inaczej sieje niby piszę na nim że ma 2,70 ale po pomiarach wychodzi 2,60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Ja mam problem z siewnikiem agro maszu , jak robię próbę kręconą dajmy , że dwa razy i wychodzi ok a na polu to cuda wianki . Dodam , że jak jest temperatura powietrza pow 10 stopni to jeszcze można przeboleć różnice wysiewu ale siałem teraz 15.10 i było 5 stopni to w próbie pszenżyto wyszło 200 kg a na polu 300 kg w pszenicy ustawione na 230 kg a wyszło 300 kg , dlatego zrobiłem w pszenżycie na 200 bo mówię i tak wyjdzie więcej ale nie myślałem , że tak . Siewnik ma 3m więc kręcę  korbą 16 razy tak jak w instrukcji , czy temperatura powietrza  ma wpływ na skrzynie olejową czy po prostu taki urok siewnika , ma dopiero 2lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Temperatura nie ma żadnego wpływu. A czasem nasiona nie zaprawiasz na mokro bezpośrednio przed siewem? Bo jeśli tak, to tak będzie się działo. Bezpośrednio po zaprawianiu na próbie będzie leciało mniej a już po pół godzinie jak wciągnie wilgoć będzie leciało więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ja mam Poznaniaka z 2012 roku i żeby dobrze go ustawić robię próbę na 20a. (kręcę korbą). Trzeba się nakręcić, ale im próba wykonana na większą powierzchnię, tym większa dokładność. Idealnie byłoby kręcić na hektar, doliczyć poślizg koła i ewentualne nakładki przy sianiu, ale to już by było trzeba być totalnym krejzolem.

Czas zaprawiania zboża też jest ważny, najlepiej byłoby  zaprawiać minimum dobę wcześniej. Jeśli zaprawimy wieczorem a siejemy nazajutrz, to rano będzie wysiewał mniej, a popołudniu już więcej, bo zboże doschnie i zmniejszy się minimalnie objętość jednego ziarna. Poza tym w Poznaniaku przy siewie staram się nie przekraczać prędkości 10 km/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

chciałbym siać kukurydzę siewnikiem 3magro masztalerzowym rozstaw wszystko pasuje jak sprawdzałem ale mam pytanie jak go ustawić żeby ziarno starczyło 34kg/ha max 40kg na hektar

jak bym chciał dodatkowo próbę kręconą zrobić ile razy trzeba kręcic ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3

Witam kupiłem taki oto siewnik i mam pytanie jak zrobić w nim próbę kręconą? [galleryimg=675548]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy w próbie kręconej po wino się brać pod uwagę poślizg koła jeżeli tak to ile procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Nie chce Ci się przeczytać kilku postów tylko czekasz na gotowca? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ile procent bo różnie na różnej ziemi i siewnika wyjdzie ale ogólnie poślizg trzeba uwzględnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Nie kłućcie się! Na poślizg koła uwzględnij ok.+- 6%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

3 metrowym agro masz 16 razy obrót korbą na ar a kołem 15 razy na ar 


Co do próby kręconej to mam pytanko robię próbę kręconą na 4 ary wychodzi np 160 kg a w czasie siewu na polu wychodzi o 50- 80kg więcej siewnik prawie nowy zasiał około 30ha lecz po gwarancji . Proszę o podpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

ja mam Famarola i jeśli chcę zrobić próbę to kręcę 17 obrotów kołem i ilość zboża jest na 10 arów jeszcze nigdy mi źle nie wyszło ile ustawię tyle wysiewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

17 obrotów to chyba na 1 ar a nie 10 :)

 

3 metrowym agro masz 16 razy obrót korbą na ar a kołem 15 razy na ar 


Co do próby kręconej to mam pytanko robię próbę kręconą na 4 ary wychodzi np 160 kg a w czasie siewu na polu wychodzi o 50- 80kg więcej siewnik prawie nowy zasiał około 30ha lecz po gwarancji . Proszę o podpowiedzi 

Musisz źle robić próbę, Jesteś pewien że dobrze obliczyłeś ilość potrzebnych obrotów? Dlaczego masz inną liczbę obrotów korbą a inną kołem? Tam powinno być przełożenie 1:1 ewentualnie w niektórych amazonkach jest 1:2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Tak wszystko jest dobrze wyliczone a obroty miedzy kolem a korba są podane w tabeli siewnika producenta wiec jest trudno nie policzyć do16 czy do64 np na 4 ary obrotów korba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

witam coś mi nie wychodzi próba kręcono w poznaniaku ustawiam według tabeli a6 wysiew owsa na 230kg a wychodzi mi 50 kg. może źle co robie: robie 19obrotow potem waze, odejmuje pojemnik na owies i mnoze razy 100. Tak powinno być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Miałem problem ale go rozwiązałem. 

Edytowano przez Tworkowiak

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazz    0

Witam jak zrobic probe krecenia w siewniku reform semo 99 szerokosc 2.5m rozmiar opony 4.00-15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego wzoru zeby obliczyc próbe kręcona to wstawiamy szerokość siewnika jaka podaje producent czy od skrajnych redlic?bo moj poznaniak (so43 na docisku,opona wąska 400/16)od redlic ma 2,50 m,producent w książce podaje 19 obrotów,a według tych wymiarów wyszło mi 20 obrotów kołem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Od redlicy do redlicy siewnik jest węższy, ale to nie jest ważne. Jak siejesz to jeździsz tak, że odległość od skrajnej redlicy w jednym przejeździe do skrajnej w drugim przejeździe jest taka sama. To wlicza się w szerokość roboczą siewnika, chyba, że siejesz "na zakładkę".  U mnie odległość między redlicami wynosi 12.5 cm i staram się tak ustawić znacznik, żeby odległość jednego przejazdu od drugiego też była 12.5 cm . Jak nie rozumiesz pisz dalej :P


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj