mlodyrolnik3

Próba kręcona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
,i wszystko było idealnie do póki sąsiad nie przyszedł i mówi jak to się robi tak jakbym pierwszy raz na świecie to robiła tak zagadał że na opak wyszło

Dobre, jednym słowem straciłaś głowę dla sąsiada :D oczywiście rozumiem że rozmowa dotyczyła jak się robi próbę kręconą? :P

Przepraszam za wyrwany cytat z kontekstu :P ale pożartować też czasem trzeba. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O co Ci chodzi dokładnie, jak wyliczyć obwód koła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekm007    0

tak chodzi mi o wyliczenie obwodu koła w mojm jest średnica 57 cm czy dobrze rozumuje ze muszą zrobić 1,8 obr kołem na 1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Najlepiej to policzyć w taki sposób. 1 ha ma 10.000m2 czyli mająć siewnik 3m musze przejechać drogę 3333m obwód koła to równe 2 metry czyli czyli 3333/2=1666 obrotów koła na 1ha. Jak robie próbe to kręce kołem 16,6 obrotu czyli powierzchnia 1ara x 100 i mam wynik, ile mi wychodzi na ha.

Ja dla każdej odmiany robie osobną próbe.

 

Obwód koła = 2*(pi)*r gdzie r to średnica, pi to 3,14 a 2 to dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I dokładnie wychodzi? Jednak te 5% wypada doliczyć na poślizg koła.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Trzeba brać wszytko pod uwagę, po kilku latach doszedłem że na rzzepak wykonuje 16 obrotów a na zboża 16,5 jeżeli sieje bezpośrenio po oranym, a jeżeli sieje bezorkowo tylko po agregacie podorywkowym to 16 obrotów. Jak już mi sie uda znaleść odpowiednie ustawienie to dla sprawdzenia wykonuje 2 razy wiecej obrotów, a dla rzepaku nawet 5 razy 16. Ale przeważnie wyniki sie pokrywają, a w polu nie przekraczają nawet 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Najlepiej to policzyć w taki sposób. 1 ha ma 10.000m2 czyli mająć siewnik 3m musze przejechać drogę 3333m obwód koła to równe 2 metry czyli czyli 3333/2=1666 obrotów koła na 1ha. Jak robie próbe to kręce kołem 16,6 obrotu czyli powierzchnia 1ara x 100 i mam wynik, ile mi wychodzi na ha.

Ja dla każdej odmiany robie osobną próbe.

 

Obwód koła = 2*(pi)*r gdzie r to średnica, pi to 3,14 a 2 to dwa

r to promień a nie średnica ;)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekm007    0

sprawdzcie czy dobrze wukonująte próby na 1ar-100m2

szer siewnika-2,50 cm

obwód koła-185 cm

czyli 100m2 powierzchni : 2,50szer siwnika =40m bieżące :185cm obwód koła =21,6 obroty koła na 1ar + 5% poślizgu = 23 obr. kołem (bo kolba to trochę inna bajka wychodzi mi 20 obr)

wyliczeni robione na siewniku NORDSTEN HOWARD 250 NOWY MODEL Z 1998R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
(bo kolba to trochę inna bajka wychodzi mi 20 obr)

wyliczeni robione na siewniku NORDSTEN HOWARD 250 NOWY MODEL Z 1998R

Coś dużo tych obrotów korby, podług obrotów kołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekm007    0

z tą kolbą to tak wychodzi bo bez mała pokrywa się obrót koła z obrotem kolby i przeliczyłem to jeszcze wagowo wysiany materiał z 23 obr kołem pokrywa mi się z 20 obr kolby to chyba by grało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer2013    0

jak zrobic próbe krecona siewnika pom brodnica cami z1

jak siejecie owies, jak macie ustawiony ten siewnik

z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

Panowie jak w katalogu amazone mam ze musze zrobić 18,7 obrotów ,ale nie wiem czego czy skrzyni przekładniowej czy obroty koła (opony)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

Panowie jak w katalogu amazone mam ze musze zrobić 18,7 obrotów ,ale nie wiem czego czy skrzyni przekładniowej czy obroty koła (opony)? :)

 

pomoże ktoś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

obroty koła


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

Mam mały problem z próbą kręconą. W instrukcji obsługi jest napisane że, obwód koła wynosi 1,76 cm wykonując przy tym 1894 obrotów na ha. Gdy mierzyłem obw. koła to ma 1,82 cm, i ze wzoru którego wyliczyłem koło wykonuje 1831 obrotów. Nie wiem jak oni wymierzyli ten obwód ale opona posiada również bieżnik (gdyby nie ten bieżnik to może i by miało tyle). Wyliczyłem to ze wzoru takiego: 100 ar podzieliłem na szerokość siewnika i podzieliłem ten wynik na obwód koła i wyszła mi liczba obr. koła na 1 ar.

100:3=33,33:1,82=18,3. Dodałem również to 5 procent poślizgu jak wspomniał milanreal1. Siewnik to Poznaniak 6 S043/C2. Podczas siewu wysiew był znacznie za mały, czy ktoś mi może to wytłumaczyć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Z tego co mi się wydaje(bo pewnie masz jodełke na oponie) to opona jak spiera się na ziemi to na części między bieżnikiem, a bieżnik jest tylko po to by zminimalizować poślizg koła więc dlatego podczas mierzenia obwodu koła nie uwzględnili bieżnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

No zgadza się jodełka jest na oponie. Czyli wykonując próbę kręconą muszę wziąć info z instrukcji tj. nie całe 19 obrotów kołem na 1 ar. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

U mnie na tabeli pisało że musi wykonać równo 1900obr ale nigdy nie mierzyłem obwodu koła tylko kręciłem 19 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

No a mnie w tabeli jest 1894 obr. Spróbuję tak jak jest wtedy w instrukcji, wszystko okaże się w polu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Ale poznaniaki nie cieszą się zbyt dużą dokładnością, szczególnie na górkach. Miałem dwa, jeden ze skrzynią mechaniczną, drugi z olejową i z dwoma miałem problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

Można powiedzieć że ja to zaczynam z próbą kręconą, w zeszłym roku jak kupiłem go to trochę próbowałem ale nie wychodziło, ale w tym roku uparłem się że zrobię to próbę i sprawdzę (Jak to mówisz) jego dokładność wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj