mlodyrolnik3

Próba kręcona

Polecane posty

karolr2    767

Koło 5/16 na tabliczce napisane

obroty koła 16.7 - 1/100

obroty koła 46.7 - 1/40 

Dobrze rozumie że żeby wysiać 200kg na hektar to przy 46,7 obrotach trzeba wykręcić 5 kg zboża.

Dzisiaj siałem pszenicę i wykręciłem 5 kg i wyszło 250kg na 1.15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Mój poznaniak normalnie mnie przeraża. Siew żyta, chciałem wysiać 80 kg na ha. Próba kręcona i w pole i o dziwo wysiał 82kg więc myślę sobie, że wszystko w normie. Siew pszenicy, chcę wysiać 170 kg/ha. Znowu próba kręcona i w pole. Tym razem już jednak wysiał o 20 kg za dużo czyli 190 kg.ha ale masakra była przy siewie pszenżyta. Próba kręcona, chce wysiać 190 kg/ha i w pole. Wyszło mi 250 kg/ha. Normalnie masakra o 60 kg za dużo, dobrze, że jeszcze w centrali mieli nasiona. Próba robiona w tym samym miejscu w tych samych warunkach a mimo to nie wiem czemu wyszły takie różnice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Robisz próbę na kole czy wajchą? Ja robię na kole, wychodziło ciut mniej niż w próbie kręconej ale po prostu widocznie pola miałem ciut mniejsze niż obliczałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Ja w siewniku Kuhn Sitera jak robie próbe to za każdym wychodzi to samo ale zawsze w polu wysiewa o 10 % wiecej niż na próbie. Czy kręcąc na jeden ar mozna tyle zrobic błedu? Nąped jest na kole ostrogowym

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

u mnie jest to samo z poznaniakiem stary 87r na wąskich kołach tylko próba zawsze w 1 miejscu na polu inaczej wysiewa ale to chyba chodzi o zaprawę nasienną bo zboże jest mokrzejsze i jak schnie to więcej go wylatuje po 2 ha inaczej sieje na tym  ustawieniu więcej go wylatuje nie wiem co jest martwi mnie to że jak kupię z centrali pszenicę to wyleci 250 kg a ja chce 170 kg próby to można robić na suchej zaprawie jak mokra to 100% inaczej za 2-3 godziny będzie siał ta sama odmiana była siana może coś poradzicie w tym sezonie zaprawiałem tylko na 1 czy 2 ha i w pole denerwują mnie te cienkie koła bo nie widać śladów gdzie się kończy siewnik a ze znacznikami to zabawa że 1 ha się sieje 3 godzi na krótkich kawałkach może macie sposób może by opony zmienił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Róbcie próbę na 5 arów, t/j na 1/20ha.Ja mam tak w tabeli wysiewu w Nordstenie.Wychodzi  idealnie.Poślizg koła powinien być już uwzględniony w obrotach korbą w tabeli wysiewu,u mnie bynajmniej tak jest.Zaprawiać też należy kilka dni wcześniej.Pionowanie siewnika też ma znaczenie,i koniecznie zwracajcie uwagę na ustawienie i kalibrację denek gniazd wysiewających.Wszystkie muszą być w tej samej odległości od kółek wysiewających,jeśli nie to trzeba to skalibrować.

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

witam jak zmierzyć szerokość roboczą siewnika ?

1) od pierwszej rurki do ostatniej

2)od koła do koła wewnątrz

3)na zewnątrz kół

Posiadam siewnik zespawany z 2 siewników konnych 13-stek. 

Może ktoś też posiada taki składak i podzieli się informacją jaka jest u niego szerokość robocza bo u mnie od rurki do rurki  wychodzi 2.4m średnica koła 109cm liczba obrotów koła na ha 2400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

odległość między skrajnymi radlicąmi plus około 10-12cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś napisać wzór na obliczenie próby kręconej dla rzepaku,chciałbym wysiać 3,2 kg na hektar. Siewnik hassia dk 250, 21 redlic,obwód koła 230cm .Ile to wyjdzie na 1ar ?? Jeśli mógłbym poprosić o takie rozpisanie krok po kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

witam jak zmierzyć szerokość roboczą siewnika ?

1) od pierwszej rurki do ostatniej

2)od koła do koła wewnątrz

3)na zewnątrz kół

Posiadam siewnik zespawany z 2 siewników konnych 13-stek. 

Może ktoś też posiada taki składak i podzieli się informacją jaka jest u niego szerokość robocza bo u mnie od rurki do rurki  wychodzi 2.4m średnica koła 109cm liczba obrotów koła na ha 2400.

 

 

Kolego, nie wiem jak ty liczyłeś obroty, ale mi wyszło 1217 obrotów ;) nie biorąc poślizgu. Na ar 12,17 obr -  do szkoły proszę pana  :P

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

wojtek masz racje, ale liczyłeś na 240cm, prz
ten siewnik sieje na 250cm więc bedzie 1169obr/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

Obrotów nie liczyłem bo mam tabliczke znamionową na której wyraźnie jest napisane  że na ha 2400obr. koła. Czyli przy 2 złączonych siewnikach  1200obr/ha czyli 12 obr koła =1ar. Też jestem ciekawy jaki poślizg koła ja użyłem do wzoru 0.95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    23

Witam, koledzy mam problem z siewnikiem fiona 4 metry. Pytanie moje ile obrotów koła trzeba wykonać na 1 ar. Z wzorów tu podawanych powinno wygládać to tak;100/4=25/2.2=11.36. 2.2to obwód koła, dobrze koledzy liczę czy coś przeoczyłem. Bo wydaje mi się że troché mało tych obrotów?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Ja sobie liczę w ten sposób 2,2x4=8.8 , 100/8.8=11,36. Dodaj do tego 5% poślizgu, razem 12 obrotów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Witam, koledzy mam problem z siewnikiem fiona 4 metry. Pytanie moje ile obrotów koła trzeba wykonać na 1 ar. Z wzorów tu podawanych powinno wygládać to tak;100/4=25/2.2=11.36. 2.2to obwód koła, dobrze koledzy liczę czy coś przeoczyłem. Bo wydaje mi się że troché mało tych obrotów?.

 

Tak dobrze liczysz, nie zapomnij o poślizgu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Witam czy ktoś z was sieje trawę poznaniakiem w czystym siewie bo chciałem załorzyć aparat wysiewający do drobnych nasion i zrobić próbę kręconą . Wie może ktoś jak zrobić próbę kręconą w siewniku poznaniak 2,7m z starą skrzynią wytłumaczy ktoś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj