Skocz do zawartości
gregory7

trudna sprawa łąka-ściernisko nieuzytek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

gregory7    0

panowie znajomy potrzebuje wykosic ok 10 ha nieuzytku w zeszłum roku był tam rzepak z perzem i tak to zostało teraz haszcze pod pas i chce to skosic wszystko razem i zebrac ale jest tam sporo kretowin i dzur po dzikach mysli o rotacyjnej,dyskowej albo pokosówce co bedzie najlepsze bo jestesmy zieloni w takim temacie może ktos cos podpowiedziec czym to kosic?

corrado    217

Hmm... Sporo kretowisk to zarówno w rotacyjnej jak i dyskowej będziesz tylko nożyki ostrzył do tego dziury po dzikach można uszkodzić sprzęt. Chyba najleprzym rozwiązaniem będzie pokosówka. Zastanów się też czy warto ciąć? Może lepiej puścić dobrą talerzówkę?

Wiadomość z agroFakt.pl

agromatik    182
Napisano (edytowany)

Tak jak @filantrop, sugeruję użycie kosiarki bijakowej, inne mogą tego eksperymentu nie wytrzymać.

Edytowano przez agromatik

frooger    1

kolega napisal, ze by chcial to skosic i zebrac. a po bijakowej z tego co wiem moze byc roznie ze zbieraniem. ile nie koszone? rok dwa to bym probowal kosiarka rotacyjna normalnie

Lukasz007    2

A może zwykły rozdrabniacz sadowniczy albo orkan. Talerzówki na perz to bym nie polecał, no chyba że wcześniej go opryskiem spalisz. Tylko że teraz na oprysk to trochę późno.

SOKAN    12

A ja bym się zastanowił czy to jest sens ruszać w tym roku. Z kosisz to zbierzesz i co. Przeorzesz, tylko po co. Taka działka i tak musi być traktowana glifosatem i to na wiosnę. Jak dla mnie to bardzo ciężka włóka i to włókować. Kretowiny się rozetrą, a perz na wiosnę jak odbije traktować glifosatem.

Nikita_Bennet    100

dokładnie, najtaniej i najprościej to ciężką belkę na linach i równać, wiosną ruszy wegetacja, ładnie podrośnie i glifosatem, potem uprawki zależne od rodzaju gleby.

Poza tym było to poruszane już kilka razy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???
    • Przez strupek_17
      Kiedy powinno sie włókować łąkę?