RobertKowalewo

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu?

Polecane posty

Powitać wszystkich.

Jestem w trakcie przerabiania stodoły o wymiarach 10x20 na tucz trzody chlewnej na głębokiej ściółce. Będe utrzymywał świnie w formie tuczu kontraktowego i zastanawiam sie czy na tych wymiarach budynku bede mógł utrzymywac w jednym stadzie 180-200 sztuk? Jakie są Wasze wymiary budynków i maksymalne obsady? Zapraszam userów do wypowiedzi, wszystkie sugestie i porady mile widziane:)


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

zasadniczo moim zdaniem im mniejsza ilość sztuk na kojec tym lepiej. 30 to jest chyba optymalnie. max 50 takie są moje spostrzeżenia.. twoja powierzchnia nie powala na 180-200 sztuk.. ja osobiście mam małą hodowlę i max 30 sztuk trzymałem na raz na ok 50m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to na sztukę do 110kg powinno przypadać min 0,65m2 więc chyba powinno wejść te 200szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na głębokiej ściółce zasadniczo świnki potrzebują najwięcej miejsca jeśli 200m2 to na spoko 200 szt. pomiescisz.

U mnie na płytkiej zdarzało się że miały po 0,6m2 na szt ale to już max zagęszczenie. Na głębokiej to tak 0,8-09 i jest lux. Jeśli hodujesz ciężkie świnie powyżej 110kg to najlepiej ok 1m2 na szt i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ja trzymałem w wiacie przy chlewni wymiary chyba 6 na 20 była to jedna klatka i nie przeszkadzało to w niczym. Jeśli mają sucho i są mniej więcej równe to mogą stać. Minusy tego to że jak wchodzi choroba to na całą klatkę i trochę więcej ganiania przy sprzedaży. A dla jakiej firmy trzymasz jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymałem w wiacie przy chlewni wymiary chyba 6 na 20 była to jedna klatka i nie przeszkadzało to w niczym. Jeśli mają sucho i są mniej więcej równe to mogą stać. Minusy tego to że jak wchodzi choroba to na całą klatkę i trochę więcej ganiania przy sprzedaży. A dla jakiej firmy trzymasz jeśli można wiedzieć?

 

to jaką obsade miałeś kolego w tej wiacie? pytam bo trochę się obawiam takiej ilości w kojcu. Utrzymywałem po 50 sztuk ale nigdy więcej.:/ Dopiero przymierzam się do tego tuczu, jeszcze nigdy tego nie testowałem.. Być może DUDA albo Agri plus


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ja miałem z Agri. Obsadę szczerze mówiąc nie powiem dokładnie jaka tam była mam oborę 525m^2 i tą wiatę to na kontrakcie miałem 750 szt ale przywozili ciut więcej. Kiedyś liczyłem do sprzedaży to w wiacie było 180szt ale kurde nie pamiętam dokładnych wymiarów wiaty żeby Ci powiedzieć jaką obsadę miałem na m^2. W oborze początkowo miałem kilka klatek po nie wiele sztuk skończyło się na tym że były 4 i mała izolatka. Mało klatek bo utrudniało mi to ścielenie. Jeżeli mają sucho i nic nim nie jest to jest ok jeśli wejdzie choroba to nie musisz latać ze strzykawką przy 30 tylko przy 100. No i wyganianie na sprzedaż musi być bardziej zorganizowana i więcej ludzi bo świnki mają gdzie uciekać jak nie chcą iść. Na priv napisałbyś mi jakie warunki Ci dają? Jak coś to pytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

My mamy takie kojce po 200 sztuk. Oczywiście lepsze są mniejsze ale na biede starcza :) Trzeba tylko więcej czasu poświęcić na obserwację bo czasami można czegos nie zauwazyc w tak duzym stadzie. Slome tez trzeba troche poturlać w tak duzych kojcach, duza kostka niestety odpada chyba ze masz wiecej jak 1 brame do rzucania slomy.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja mam w kojcach po 30. Uważam że 50 to max żeby swobodnie wszystko dopatrzeć bez wchodzenia do kojców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wszystkie wypowiedzi:)ostatecznie zdecydowałem ze jednak przegrodze moją stodołe i zrobie dwa boksy po 115 sztuk.. może macie inne pomyśły na adaptacje, chętnie podyskutuje. dodam jeszcze ze od frontu sa wrota którymi mam zamiar scielić i wybierać obornik. pzdr


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj